PARTNERZY PORTALU

Sondaż wyborczy Rośnie poparcie dla Konfederacji i Lewicy

Z najnowszego, październikowego sondażu Kantar wynika, że 32 proc. badanych, którzy zadeklarowali gotowość wzięcia udziału w wyborach do Sejmu, zagłosowałoby na Prawo i Sprawiedliwość razem z Solidarną Polską i Republikanami. To wynik bez zmian w stosunku do poprzedniego sondażu, z września.

Drugie miejsce w sondażu przypadło Koalicji Obywatelskiej, która uzyskała 25 proc. poparcia (bez zmian), a kolejne zajął Ruch Polska 2050 Szymona Hołowni z 10 proc. (mniej o 2 punkty proc.) Według sondażu do Sejmu dostałyby się też Lewica uzyskując 7 proc. głosów (1 punkt proc. więcej niż poprzednio) oraz Konfederacja z 6 proc. poparciem (2 punkty proc. więcej).

Według sondażu do Sejmu nie dostałyby się: Koalicja Polska-PSL z 3 proc. poparciem (bez zmian), Kukiz'15 z 2 proc. głosów (1 punkt proc. więcej) oraz partia Porozumienie Jarosława Gowina, uzyskująca 1 proc. głosów (bez zmian).

Spośród wszystkich osób, które zapowiedziały zamiar głosowania, 14 proc. nie potrafiło zdecydować, na kogo oddałoby głos (2 punkty proc. mniej).

Według sondażu gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę, wzięłoby w nich udział łącznie 66 proc. respondentów (mniej o 2 punkty proc.). 31 proc. z nich zadeklarowało, że są zdecydowani wziąć udział w głosowaniu, natomiast 35 proc. raczej planuje wziąć udział w wyborach.

Na wybory nie zamierza pójść łącznie 22 proc. respondentów (o 4 punkty proc. więcej): 12 proc. zapowiada, że raczej nie pójdzie głosować, natomiast 10 proc. zdecydowanie nie weźmie udziału w wyborach.

Niezdecydowanych w kwestii uczestnictwa było natomiast 12 proc. respondentów (o 2 punkty proc. mniej).

Sondaż Kantar został zrealizowany techniką wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 8 -13 października 2021 roku na reprezentatywnej próbie 968 Polaków powyżej 18. roku życia. Preferencje partyjne badano wśród 638 osób deklarujących "zdecydowanie" lub "raczej" zamiar uczestniczenia w wyborach. (PAP)

Prawo i Sprawiedliwość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 32%
Koalicja Obywatelska - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 25%
Polska 2050 - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 10%
Koalicja lewicowa: SLD, Wiosna, Razem - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 7%
KW Konfederacja Wolność i Niepodległość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 6%

KOMENTARZE (3)

  • Do Che.rwonego 2021-10-23 01:06:48
    1."Konfederacji spada," - oj żebyś się jeszcze nie zdziwił Che.rwony towarzyszu. Konfederacji rośnie, 8-9% osiąga już dawno z powodzeniem, a obecnie jest duże prawdopodobieństwo, że idzie w kierunku 12-13%. 2."bo młodzi ludzie już się zorientowali, że faszyzm to nie jest to, czego pragną w życiu," - młodzi ludzie już się dawno zorientowali, że komunizm to nie jest to, czego pragną w życiu, dlatego poparcie dla Lewicy w ogóle nie rośnie, a wręcz przeciwnie spada. Konfederacja to nie faszyzm, to wolność i niepodległość. 3."czyli wolności," - najwięcej wolności( i to nie takiej krzywo pojmowanej) jest właśnie w Konfederacji. 4."niewtrącania się w ich życie," - nie ma podstaw ku temu by twierdzić, jakoby Konfederacja wtrącała się w życie młodych ludzi, a to, że chce zachowania zasad, tradycji, norm, moralności, kultury łacińskiej i cywilizacji chrześcijańskiej to akurat tylko i wyłącznie duży plus dla nich. Lepiej by było prawo i porządek, a przy tym zdrowe normy i obyczaje zachowane aniżeli byłby bałagan i chaos, poprzez różne deregulacje jakie chciałaby wprowadzać Lewica, podyktowane ich zakusami i zapędami w kierunku inżynierii światopoglądowej, wywołując rewolucje obyczajowo-kulturowe. 5."większej integracji z UE," - integracja taka jaka była i jest z UE już jest wystarczająca, nie ma mowy aby "integracja" odbywała się kosztem utraty suwerenności kraju, by bezgranicznie i bezrefleksyjnie wdrażać wszelakie agendy, dyrektywy, wytyczne unijne, nawet takie, które są zbędne a niekiedy wręcz szkodliwe. 6."dostępności aborcji." - wątpię aby młodzi ludzie chcieli prawa do dzieciobójstwa, do zabijania istot nienarodzonych, sam towarzyszu Che.rwony chcesz dostępności aborcji( jej legalizacji) i to cię uwiera, że takiego prawa nie ma. Szczęśliwie Polska młodzież i młodzi ludzie nie są tak zepsuci jak wiele ich rówieśników w krajach zachodu i północy Europy chociażby, ma sumienie, ma poczucie przyzwoitości i moralności. To Lewica chce zrobić wszystko aby zepsuć moralnie młodzież i młodych ludzi( by życie kręciło się głównie, żeby nie powiedzieć tylko wokół spraw związanych z seksualnością, orientacją seksualną), całe szczęście im to nie wychodzi i bardzo dobrze. Niech Lewica dalej uparcie się użera w usilnym forsowaniu LGBTQ+, feminizmu, aborcji, eutanazji, antykoncepcji, walki z wiarą i kościołem to sobie przypomni rok 2015, kiedy to Polacy pokazali im "czerwoną kartkę" i wywalili ich z sejmu. Teraz Polacy zdają sobie sprawę jak wielkim błędem było w 2019 roku wpuszczenie z powrotem lewicy do sejmowych ław. 7."Prymitywne, narodowo - szowinistyczne hasełka zostały w końcu rozszyfrowane." - nie mam bladego pojęcia o czym mówisz, wiem natomiast, że prymitywne hasełka, które już dawno zostały rozszyfrowane( a w zasadzie nie było konieczności ich rozszyfrowania) na tekturowych transparentach miały niejednokrotnie środowiska lewicowo-liberalne.
  • Che 2021-10-22 23:30:45
    Konfederacji spada, bo młodzi ludzie już się zorientowali, że faszyzm to nie jest to, czego pragną w życiu, czyli wolności, niewtrącania się w ich życie, większej integracji z UE, dostępności aborcji. Prymitywne, narodowo - szowinistyczne hasełka zostały w końcu rozszyfrowane.
  • Niestety bardzo mało obiektywny sondaż, procent niezdecydowanych jest mocno zawyżony 2021-10-19 13:16:53
    32% PIS - trochę zniżone poparcie, po dodaniu głosów niezdecydowanych mogą mieć 33-34% lub ciut więcej 35-36%. 25% Koalicja Obywatelska - tutaj nastąpiło zawyżenie lekkie kosztem Polski 2050, KO jak miała tak ma 21-23%. 10% Polska 2050 - ma odrobinę więcej, tj. 12-13%, a gdyby zechcieć dołożyć coś od niezdecydowanych to byłoby ciut więcej, tj. 14-15%. 7% Lewica - jako koalicja "Nowej Lewicy" SLD i Wiosna mają wspólnie 6-7% lub nieco mniej, tj. 4-5%. Poparcie trzymającej się osobno partii Razem jest nieznane, a sondaże nie robią oddzielnego słupka poparcia dla nich. Lewica( jako trio partii) w najlepszym porywie mogłaby osiągnąć 8-9% maks. 6% Konfederacja - no tutaj nastąpiło oczywiste zaniżenie poparcia, Konfederacja po pierwsze już dawno osiąga 8-9% poparcia, a po drugie chcąc uwzględnić dodanie głosów niezdecydowanych to spokojnie byliby w stanie dochodzić do 12-13%.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 18.207.136.189
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!