Sondaż wyborczy Rośnie poparcie dla PiS, Polski 2050 i Lewicy. KO traci

Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, na PiS głos oddałoby 34,7 proc. badanych, na KO - 27 proc., na Polskę 2050 - 9,1 proc., na Lewicę - 8,6 proc., PSL-KP 5 proc. - wynika z sondażu IBRiS dla Onet.pl.

Zgodnie z sondażem, nie przekroczyłaby progu wyborczego Konfederacja, na którą zagłosowałoby 4,5 proc. respondentów.

36 proc. badanych zadeklarowało, że zdecydowanie wzięłoby udział w wyborach do Sejmu, "raczej" do urn poszłoby 16,7 proc. osób. Zdecydowanie nie wzięłoby udziału w wyborach 25,9 proc. respondentów, a "raczej" zostałoby w domach 20,5 proc. badanych.

Na pytanie: "Na które z ugrupowań zagłosował(a)by Pan(i) w wyborach do Sejmu?" 34,7 proc. proc. badanych wskazało na PiS (wzrost o 2,2 pkt proc. w porównaniu z lutowym sondażem IBRiS dla Onetu). Na drugim miejscu znalazła się KO, na którą głos chciałoby oddać 27 proc. badanych (spadek 2,3 pkt proc. w porównaniu do lutego). Na trzecim miejscu znalazła się Polska 2050 Szymona Hołowni (wzrost o 0,5 pkt proc.).

Do Sejmu weszłyby jeszcze Lewica, na którą chciałoby głosować 8,6 proc. badanych (wzrost o 3 pkt proc.) i Polskie Stronnictwo Ludowe - Koalicja Polska z poparciem 5 proc. (wzrost o 0,7 pkt proc.). Poniżej progu wyborczego znalazła się Konfederacja - chęć głosowania na to ugrupowanie zadeklarowało 4,5 proc. osób (spadek o 3,9 pkt proc. w porównaniu z lutym).

11,1 proc. badanych pytanych, na którą partię oddałoby swój głos, odparło: "nie wiem/trudno powiedzieć".

Sondaż został przeprowadzony 26 kwietnia na ogólnopolskiej grupie 1100 osób metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

Prawo i Sprawiedliwość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 34.7%
Koalicja Obywatelska - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 27%
Polska 2050 - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 9.1%
Koalicja lewicowa: SLD, Wiosna, Razem - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 8.6%
Komitet Wyborczy PSL - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 5%
KW Konfederacja Wolność i Niepodległość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 4.5%

KOMENTARZE (22)

 • Do zwolennika Chlewicy 2 2022-05-05 23:48:53
  3."tym żałosnym wodolejstwem," - może i piszę rozwlekle nie zaprzeczam ale nie powiedziałbym od razu, że to "wodolejstwo" a już tym bardziej nie jest "żałosne" to co piszę, żałosny to jesteś ty i to co ty wypisujesz i czepiasz się Konfederacji jak rzep psiego ogona. Dla ciebie jest żałosne to co ja piszę ,ale nic nie poradzę, że masz niski iloraz inteligencji i nic nie rozumiesz, to co piszesz dobitnie o tym świadczy. 4."wielosłowiem, w którym nie ma krzty semsu." - dla ciebie i tobie podobnych nie ma w tym krzty sensu co ja piszę owszem, ale wynika to z tego, że macie pustostan w głowie i nic do was nie trafia, nie wiem może za dużo ziółek popalacie to i mózg zlasowany i zwoje poprzepalane. 5."Głupoty i miłości do Putina Koniobijkracji mie zagadasz." - Ale kłamstwa, bzdury i brednie, wątpię byś robił to za friko, za darmo takie „pierdykleksy” powielał, a jeśli tak robisz to ładnie wytresowali cię na pożytecznego idiotę i ci wodę z mózgu zrobili, nie ma co. Ale zripostuję( a to będzie prawdą akurat) - Głupoty i miłości do Sorosa Chlewicy nie zagadasz, jak mają go nie kochać, skoro udziela on wsparcia finansowego organizacjom, fundacjom, stowarzyszeniom ukierunkowanym w stronę lewicowo-liberalną.
 • Do zwolennika Chlewicy 1 2022-05-05 23:48:29
  1."Do zwolennika Koniobijkracji" - ty nazywasz Konfederację w ten pogardliwy sposób, to ja będę w ramach równowagi nazywał Lewicę mianem Chlewicy. Jak sobie chcesz. Nie macie ani trochę szacunku dla oponentów politycznych to nie dziwcie się, że dla was nikt nie ma i się nikt z wami nie liczy i nie będzie liczył, jak tacy jak ty i tobie podobni jesteście wyborcami środowisk lewicowo-liberalnych. Mnie absolutnie nie interesuje co robisz ze swoim "koniem", do łóżka ci nie wejdę i nie sprawdzę tego jak się zabawiasz w prywatnym zaciszu, zachowaj to dla siebie, nie musisz się tutaj uzewnętrzniać i obnosić z tym co robisz( a na pewno to robisz, bo ci co dużo mówią o "waleniu konia" sami to robią lub przynajmniej zachodzi duże prawdopodobieństwo, że tak jest). 2."Przestań się ośmieszać" - ja się nie ośmieszam, ośmieszam jak już to takich jak ty i tobie podobnych i to was wkurza i irytuje, dlatego chcecie, żebym przestał. Mogę przestać, jak wy przestaniecie pisać bzdury na temat Konfederacji.
 • Do zwolennika Koniobijkracji 2022-05-05 21:59:25
  Przestań się ośmieszać tym żałosnym wodolejstwem, wielosłowiem, w którym nie ma krzty semsu. Głupoty i miłości do Putina Koniobijkracji mie zagadasz.
 • Developer Trzask 2022-05-03 10:35:52
  Trzaskowski stracił wczoraj u wszystkich kibiców kłamiąc że to straż pożarna zabroniła wnoszenia banerów. To kolejna strata dla Ponowoczesnych
 • Do Che.rwonego 3 2022-05-02 23:24:54
  6."to są, jak mówią ruscy - "poputcziki" Putina." - nie wiem jak mówią ruscy i nie chcę wiedzieć, natomiast widzę, że ty wiesz, lepiej się nie wychylaj z takimi tekstami bo jeszcze wyjdzie, że jesteś proputinowski czy prokremlowski. No ale w sumie to biorąc pod uwagę przeszłość Lewicy, takiego SLD(dawniej PZPR) to trzymanie sztamy w czasach PRL-u z Moskwą, nie było im obce, aparatczycy, działacze Polski Ludowej trzymanej pod butem ZSRR. Chcieliby to wymazać, chcieliby to zatuszować ale nic z tego, nie da się tego ukryć, że w dawnej i mrocznej przeszłości byli "zaufanymi ludźmi" Radzieckiej Rosji. 7."I jeżeli nie wejdą do Sejmu," - fajnie by było jakby lewicowo-liberalna część opozycji nie weszła do sejmu, byłoby bez porównania lepiej. 8."to nie będzie w nim, tak jak teraz, intensywnie śmierdzieć gównem." - w sejmie mówiąc w przenośni owszem jak śmierdziało tak śmierdzi klockiem, ale to właśnie odkąd tylko Konfederacja pojawiła się w sejmie to chociaż minimalnie smrodu ubyło, Konfederacja w sejmie robi za istny „odświeżacz powietrza” w tej sejmowej „toalecie”( choć to i tak delikatnie powiedziane).
 • Do Che.rwonego 2 2022-05-02 23:24:28
  3."I nic dziwnego," - ja bym nie ufał przekłamanym sondażom, które powstają na zlecenie stronniczych i nieobiektywnych mediów publicznych(prasa, radio, telewizja), z których nie ma praktycznie żadnego, które w jakikolwiek sposób zechciałoby dopingować Konfederację, a czemu tak jest? To proste - obiektywnej, niezależnej, antysystemowej i jedynej propolskiej siły media publiczne jakiekolwiek nie mają odwagi wspierać. Media publiczne wspierają zaś obóz rządzący który jest pro amerykańsko-izraelski oraz siły opozycji systemowej, które są proniemieckie. 4."ludzie zauważają," - nie, lewicowo-liberalni tacy jak ty i tobie podobni postrzegają jak już, swoim politycznie poprawnym, zakrzywionym spojrzeniem, mów za siebie i za swoich towarzyszy. 5."że ta nazistowska hałastra," - partia o której mówisz to ani hałastra ani tym bardziej nazistowska. Istnieje zaś pewna neokomunistyczno-marksistowska hałastra w sejmie, jest ona koloru czerwonego zmiksowanego z tęczowym i różowym, prowokacyjna, zaczepna, hucpiarska, a zwie się ona Lewicą czy Nową Lewicą oraz ich osobno trzymająca się partia Razem. A co do nazizmu to jest to inaczej narodowy socjalizm i wiesz komu jest zdecydowanie bliżej do narodowego socjalizmu? Otóż absolutnie nie Konfederacji ale PIS-owi i jego malutkim, wspierającym go partyjkom.
 • Do Che.rwonego 1 2022-05-02 23:24:01
  1."No, cóż, to kolejny sondaż w którym Koniobijkracja" - nie wiem o jakiej formacji mówisz, gdyż nie ma czegoś takiego jak "Koniobijkracja" podobnie jak nie ma "Chlewicy". Jest za to Konfederacja jak i jest Lewica. A jak masz jakieś problemy z "koniem" i nie panujesz nad sobą to poproś lekarza czy farmaceutę o jakieś lekarstwa na obniżenie libido jak taki z ciebie ogier z temperamentem lub też skonsultuj się ze specjalistą od uzależnień( przy wsparciu seksuologa, bo pewnie w tej materii przyda się), który pomoże ci zwalczyć twój nałóg seksoholizmu i nie będziesz krzywdził ani "konia" ani nie będziesz traktował kobiet czy dziewczyn jak "karmnika dla ptaka", maszyny do seksu, Proste? Proste! A jak żadne z tych działań nie pomogą to pozostaje sterylizacja, a wtedy na pewno będziesz nie do poznania. 2."- chyba trzeci w ciągu miesiąca - ląduje za burtą." - tere fere kuku, ja natomiast widzę, że Konfederacja na sondzie wyborczej na e-wybory. eu po raz trzeci będzie w czołowej trójce na podium, w poprzednich dwóch sondach Konfederacja zajęła pierwsze miejsce, w aktualnie trwającej sondzie ma drugie miejsce. E-wybory są istnym "game changerem" na tle wszystkich sondaży przeprowadzanych na zlecenie stronniczych i nieobiektywnych mediów publicznych.
 • x 2022-05-02 19:34:34
  Niech żyje bal Panwie .
 • Che 2022-05-02 14:40:23
  No, cóż, to kolejny sondaż w którym Koniobijkracja - chyba trzeci w ciągu miesiąca - ląduje za burtą. I nic dziwnego, ludzie zauważają, że ta nazistowska hałastra, to są, jak mówią ruscy - "poputcziki" Putina. I jeżeli nie wejdą do Sejmu, to nie będzie w nim, tak jak teraz, intensywnie śmierdzieć gównem.
 • dzadzo 2022-05-01 18:30:30
  Emerycie poprzyj partie czynem umieraj przed terminem.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 35.170.82.159
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
WNP - Portal gospodarczy

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do odwołania zgody oraz prawo sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.

W dowolnym czasie możesz określić warunki przechowywania i dostępu do plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Jeśli zgadzasz się na wykorzystanie technologii plików cookies wystarczy kliknąć poniższy przycisk „Przejdź do serwisu”.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!