Sondaż wyborczy Rośnie poparcie dla rządu

W marcu poparcie dla rządu wyraża 40 proc. badanych, o 5 pkt. proc. więcej niż w lutym; 25 proc. określa siebie jako przeciwników obecnego gabinetu, to spadek o 4 pkt. proc.; 49 proc. ankietowanych jest zadowolonych, że na czele rządu stoi Mateusz Morawiecki - wynika z najnowszego sondażu CBOS.

W marcowym badaniu CBOS 40 proc. ankietowanych określiło siebie jako zwolenników obecnego rządu; to wzrost o 5 pkt. proc. w stosunku do poprzedniego sondażu z lutego. Jako przeciwników rządu zdefiniowało się 25 proc. badanych, co oznacza spadek o 4 pkt. proc. Obojętność zadeklarowało 29 proc. ankietowanych (spadek o 2 pkt. proc.).

Zadowolenie z faktu, że na czele rządu stoi Mateusz Morawiecki wyraziło w marcu 49 proc. pytanych przez CBOS Polaków, to wzrost o 3 pkt. proc. Przeciwnie zdanie o Morawieckim wyraziło 33 proc. ankietowanych, czyli o 2 pkt. proc. mniej niż w lutym. 18 proc. badanych nie potrafiło odpowiedzieć, czy są zadowoleni, że Morawiecki jest prezesem Rady Ministrów.

Dobrze wyniki działalności rządu Morawieckiego od czasu objęcia przez niego władzy dobrze w marcu ocenia 55 proc. badanych (wzrost o 5 pkt. proc.). Złą recenzję wystawiło 30 proc. ankietowanych (spadek o 3 pkt. proc.). A zdania w tej sprawie nie miało 15 proc. badanych (spadek o 2 pkt. proc.).

CBOS przeprowadził sondaż w dniach 7-14 marca 2019 roku na liczącej 1046 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

KOMENTARZE (3)

  • Piotr 2019-03-27 08:32:29
    chodz DO CBOSU nic nie mam to do ludzi w komisjach wyborczych już mogę mieć. Dobrze z w tym roku na warmi i mazurach mamy trochę więcej zwolenników i przez to więcej ludzi w komisjach wyborczych (nie jestem z PISu i PO). Ostatni będą w komisji facetka odrzucał głosy a jak zwracałem uwagę to ona ze są nie dokładne X(iks) nie są dobrze postawiony i tak pare głosów by poszło do kosza.zrobiliśmy komisyjne głosowanie i głosy przeszły.
  • gregorio 2019-03-22 19:49:48
    rosnie bo rzucili wszystko na szale ,przekupuja spoleczenstwo ,jak mowi kurski ciemny narod kupi wszystko ,na ksiezycu maja 87 proc poparcia i jeszcze rosnie
  • PiS na śmietnik historii 2019-03-22 13:57:05
    ww wnp pl/parlamentarny/ Mateusz Morawiecki Prezes Rady Ministrów -ww wnp pl/parlamentarny/ Doktor Prawa Zbigniew Ziobro Minister Sprawiedliwości-Tyle razy jeszcze KE w historii Polski przez jednego Rządcę nie interweniowała.- Polska praworządna za PiS 2019-03-21 16:59:27 parlamentarny/ Sędziowie pokoju: W Ministerstwie Sprawiedliwości pracuje już specjalny zespół POZBĄDŹCIE SIĘ PADALCA 2019-03-21 16:45:08 Z PEWNOŚCIĄ IDEALNIE NA JEDNEGO Z SĘDZIÓW POKOJU NADAŁBY SIĘ ZBIGNIEW ZIOBRO, W RZĄDZIE MATEUSZA MORAWIECKIEGO JEST CZARNĄ OWCĄ, UKŁADAŁ SIĘ Z SLD CHCIAŁ BUDOWAĆ SILNĄ ANTY PRAWICE , NA PODSŁUCHY SPOŁECZEŃSTWA GŁUPKA NAMÓWILI, LECZ PRZESTĘPCZY PROCEDER W OBIE STRONY ZROBILI, TERAZ SIĘ ŚMIEJĄ IŻ WIELOKROTNIE RZĄD SKOMPROMITOWAŁ WYDUMAŁ KACZORA UDUPI OBY SZCZURA NIE ODWOŁAŁ.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.192.47.87
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!