Już jest nowy Barometr Wyborczy 2023. Sprawdź, z którymi politykami masz najbardziej zbieżne poglądy

Sondaż: Andrzej Duda wygra w drugiej turze z Rafałem Trzaskowskim

Andrzej Duda wygra w drugiej turze z Rafałem Trzaskowskim - wynika z sondażu Estymatora dla portalu DoRzeczy.pl. W pierwszej turze obecny prezydent RP otrzymałby 43,1 proc. poparcia, a prezydent Warszawy 25,3 proc. a w drugiej byłoby 51,1 proc. do 48,9 proc.

Badanie pracowni Estymator dla DoRzeczy.pl. przeprowadzono telefonicznie metodą CATI (wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych) 3 i 4 czerwca na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1022 dorosłych osób, ale w wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały, że będą głosować i określiły, na jakiego kandydata.

Frekwencja wyborcza wyniosłaby 61 proc. - o 1 pkt proc. więcej niż w poprzednio - wynika z badania.

Sondażowy wynik Dudy w pierwszej turze jest niższy o 1,7 pkt. proc. w porównaniu z poprzednim sondażem (obecnie 43,1 proc.).

Trzaskowski uzyskał w tym sondażu o 3,2 pkt proc. więcej niż poprzednio (przy 25,3 proc. obecnie).

Trzeci w pierwszej turze byłby Szymon Hołownia z 14,4 proc. wskazań - o 0,3 pkt proc. więcej, niż poprzednio.

Na kolejnych miejscach w pierwszej turze byliby Krzysztof Bosak (7,4 proc. głosów - o 1,8 pkt. proc. więcej, niż poprzednio, Władysław Kosiniak-Kamysz (6,8 proc. spadek o 2,4 pkt proc. oraz Robert Biedroń (2,6 proc. - spadek o 0,5 pkt proc.).

Estymator zapytał też o dwie inne kontrkandydatury dla Dudy w drugiej turze: 50,4 proc. głosów dla prezydenta i 49,6 proc. dla Hołowni; 50,9 proc. dla Dudy i 49,1 proc. dla Kosiniaka Kamysza.

Andrzej Duda
Andrzej Duda 43.1%
Rafał Trzaskowski
Rafał Trzaskowski 25.3%
Szymon Hołownia
Szymon Hołownia 14.4%
Krzysztof Bosak
Krzysztof Bosak 7.4%
Władysław Kosiniak-Kamysz
Władysław Kosiniak-Kamysz 6.8%
Robert Biedroń
Robert Biedroń 2.6%

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (14)

 • PL.😀 2020-06-26 23:39:12
  ANDRZEJ DUDA TO SIĘ UDA. 28.06.2020 jesteśmy wszyscy na wyborach. Łączy nas Polska. Załatwmy to w pierwszej turze! #DUDA2020 NAJLEPSZY KANDYDAT NA PREZYDENTA
 • K...a 2020-06-09 15:44:38
  Andrzej, Andrzej, Andrzej!!!
 • #Duda2020 2020-06-09 15:43:59
  Tylko Andrzej!!!
 • belmondo 2020-06-08 15:39:46
  Panu Du...ie już dziękujemy. Dość tego PiS.....stwa.
 • Dla systemowej opozycji te wybory to ich być albo nie być 2020-06-08 03:11:09
  Hołownia i Trzaskowski to jedna drużyna, do pierwszej tury będą pokazywać, że się między sobą różnią, a w razie przejścia czy to tego czy tamtego do drugiej tury poziom poparcia przejdzie na tego, który z nich okazałby się lepszy. Czy to jeden czy drugi w drugiej turze staje się kandydatem totalnej opozycji czyli i całej KO i Lewicy i PSL-u(koalicji Polskiej). Opozycja sobie to wszystko doskonale przemyślała jak za wszelką cenę odbić władzę. Dlatego cała nadzieja w Krzysztofie Bosaku, to on powinien z obecnym prezydentem stanąć w szranki i wówczas przekonalibyśmy się jaka wizja prawicy jest faktycznie prawicą a jaka tylko maskowała się jako prawica, a w rzeczywistości zachowała jedynie konserwatyzm światopoglądowy, natomiast program realizowała lewicowy, socjaldemokratyczny. Albo taki wariant, że w drugiej turze następuje starcie pomiędzy PIS a Konfederacja albo taki, w którym Konfederacja może się zmierzyć z każdym innym byle nie PIS ani PO. Naprawdę nie jesteśmy skazani na to po raz kolejny wybierać pomiędzy tylko tymi dwoma, tak być nie musi, o ile w pierwszej turze dokonując wyboru wykażemy się racjonalnością i zdrowym rozsądkiem.
 • Andrzej Duqa 2020-06-08 00:00:55
  To PISdzielce i ten Duqa rozdają pieniądze kradnąc je z podatków które powinny iść na szpitale i szkoły, żeby nie było takich trąb życiowych jak ty. Jesteś kaleką intelektualną z deficytem uzębienia. Komuchy takie jak ty zawsze będą za centralizacją którą oferuje wam skazaniec Morawiecki i Nikodem Duqa. Człowiek przedsiębiorczy i pracowity zawsze poprze samorządność i wolność rynkową głosując na Trzaskowskiego. Zamiast na Duqe z dwojga złego zagłosowałbym na Bosaka (w butach:) bo przynajmniej jest szczery i na pewno nie rozdawałby moich pieniędzy w zamian za głos na niego. Pozdrawiam wszystkich wyborców poza sekciarzami PISdzielcami. Bo wam nawet jak w mordę by karzeł napluł to byście mówili, że dba o retencję:)
 • do kerry 2020-06-07 23:51:27
  Twoim panem jest karzeł i ujadasz jak ci karze. Żebyś się nie zdziwił jak ci kijem po plecach przyłoży:)
 • OchydnaPOgarda 2020-06-07 23:24:58
  Taki MYDŁEK i Fanfaron RAFAELLO chce rozdawać pieniądze (których " nie ma i nie będzie") przedsiębiorcom (swoim) i lekarzom (swoim). Jak można tak BEZCZELNIE kpić z Polaków. Okradali, oszukiwali, gardzili Polakami, a teraz chcą znów, ale jeszcze bardziej agresywnie, niszczyć Polskę. Bandytom, gangom, mafiom mówimy NIEDOCZEKANIE WASZE!
 • Bartosz 2020-06-07 17:50:57
  Ani Juda ani T(W)rzaskowski tylko BOSAK z jedynej POLSKIEJ Partii-KONFERDEACJA!!!
 • kerry 2020-06-07 16:54:58
  Do Andrzej Duqa: Zamknij wreszcie tę zdradziecką mordę, chamska hołota .JK jak zwykle w 10-tkę . Na nic więcej was nie stać tylko na chamskie ujadanie. Udajecie buldoga , a szczekacie jak karłowaty york. No cóz jaki pan taki kram - wszystkim dowodzi wiecznie najarany Budka , bo to nie możliwe , żeby normalny czlowiek , tak bez przerwy i bez sensu gębą piłował. Budka i Nitras wiecznie naćpani!!!!

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.235.188.113
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!