Sondaż wyborczy Sondaż: Czołowe partie bez zmian, zyskuje Polska 2050

Gdyby wybory miały odbyć się w niedzielę 22 sierpnia, to najwięcej głosów zdobyłaby Zjednoczona Prawica, na którą zagłosowałoby 30,6 proc. respondentów - wynika z najnowszego sondażu Research Partner.

Także Koalicja Obywatelska odnotowała praktycznie taki sam wynik jak dwa tygodnie wcześniej i zagłosowałoby na nią 22,2 proc. badanych.

Zyskała Polska 2050, którą poparłoby 17,0 proc. ankietowanych.

Mandaty w parlamencie zdobyłyby jeszcze Konfederacja, na którą swój głos oddałoby 7,2 proc. Polaków oraz Lewica, ciesząca się poparciem 6,9 proc. respondentów.

Pozostałe partie znalazłyby się poza parlamentem.

Ponad 12 proc. badanych nie zdecydowało, na kogo oddać swój głos.

Prawo i Sprawiedliwość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 30.8%
Koalicja Obywatelska - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 22.2%
Polska 2050 - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 17%
KW Konfederacja Wolność i Niepodległość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 7.2%
Koalicja lewicowa: SLD, Wiosna, Razem - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 6.9%
Komitet Wyborczy PSL - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 2%
KWW Kukiz'15 - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 1.3%

KOMENTARZE (73)

 • Dir 2021-11-20 18:04:36
  Piso komuna I zlodzieje
 • Rotor 2021-11-17 08:09:28
  Stabilność waluty jest podstawą solidności gospodarki. Niska inflacja jest pożądana, ale wysoka jest niezwykle niebezpieczna. W PRL też była spirala inflacyjna: rosły ceny, rosły płace i... wszystko się rozpadało, już to przerabialiśmy. Problem inflacji jest taki, że ona nie wynosi 10% wszędzie, to tak nie działa. Nie jest też stabilna i przerwidywalna jeśli wybije się poza niskie poziomy. W jednej branży to będzie 2% a w innej, jak teraz w budowlance, 30% rocznie. W tym układzie każda firma zaczyna dodatkowo zawyżać ceny ustalając je z prognozowaną nadwyżką inflacyjną. Nie da się po prostu zdrowo rosnąć, jeśli inflacja utrzyma się na wysokim poziomie a możliwy jest jej dalszy wzrost. Zresztą powiedzmy sobie szczerze to jest tylko jeden z problemów w jakie zapędził nas PiS...
 • Do Rotor 2021-11-16 12:49:14
  Po....sz z tą inflacją jak potrzaskany. Wzrost zarobków jest i tak większy od inflacji, oszczędności można zabezpieczyć na multum różnych sposobów, np. kupując złoto fizyczne , lub kontrakty na złoto (jeśli boisz się trzymać w skarpecie) . I gdzie ty widzisz problem ? Uparłeś się na te lokaty ,bo chcesz znaleźć dziurę w całym - więc ją znajdujesz na siłę . Ja mam kupione złote monety, trochę akcji na GPW - i nie narzekam , mam gdzieś inflację ; dlaczego inni nie mogą zrobić tego samego , tylko ciągle te lokaty w banku (?!)
 • do "Jarek matole...." 2021-11-16 11:44:46
  Może i na PiS nie głosują celebryci , ale też nie głosują osadzeni w zakładach karnych - tam PO od lat jest niekwestionowanym liderem .
 • Do Rotor 2021-11-16 10:40:06
  Nie znam człowieka który by się zgadzał we wszystkim z każdym . Zawsze są jakieś różnice ,spięcia . To normalne, ba - nienormalne by było gdyby tego nie było . Jest mnóstwo spraw z którymi się zgadzamy ze wszystkimi . W naturze ludzkiej jest zwracanie uwagi na trudności ; natura ludzka nie zwraca uwagi na wszystko co nie jest problemem uważając to za coś oczywistego . Przykład - zgadzamy się co do handlu czekoladkami, mięsem, samochodami ,meblami, co do kary śmierci, co do terroryzmu, co do tego że 2+2=4, ..........(co do milionów różnych spraw) i nikt na to nie zwraca uwagi ; ale wystarczy że będzie jakaś jedna kwestia z którą się nie zgadzamy - wtedy ludzie tacy jak ty wyolbrzymiają to do rangi konfliktu , wojny . Jak cokolwiek ma się rozwijać gdy wszyscy się zgadzają ze wszystkimi ? Żeby istniał jakikolwiek rozwój, to zawsze ktoś musi wyjść z szeregu ; zwykle jest wtedy opluwany, gnojony . Kopernik, Einstein, Skłodowska, Pasteur,......... wszyscy mieli wielu wrogów bo mieli czelność wyjść przed szereg . Sukces zwykle polega właśnie na tym żeby wyjść przed szereg , inaczej jest to tylko marne kopiowanie .
 • Do Rotor 2021-11-16 10:16:45
  Z tym USA to masz poniekąd rację . Mnie też nie podoba się ta polityka PiS względem USA , ale tak było raczej przed Bidenem , teraz krytykują Biden'a w wielu kwestiach . Faktem też jest że POprzednicy dawali d... wszystkim w okół ; każdy se używał kiedy tylko chciał ; stąd teraz taki krzyk że przyjemności się skończyły . Polityka musi być twarda z zasady , a mazgajstwo ,uległość, nie popłaca . Nie pamiętam który to z zachodnich europosłów powiedział "nie rozumiem co się z wami stało , niedawno reprezentowaliście przecież NASZE interesy" . Sądzę że Hołownia nic w tym zakresie nie zmieni , cała śmietanka PO jest, lub będzie u niego .
 • Rotor 2021-11-16 07:40:21
  Matko, jak wy źle interpretujecie sytuację. Przecież to właśnie teraz odbywa się licytacja co jeszcze dać USA w zamian za spotkanie z prezydentem itd. Te ciągłe kłotnie z UE (i w sumie każdym innym poza US), to nie jest dbanie o nasz interes, ale tania propaganda. Tylko na tym tracimy...
 • Hmm 2021-11-16 04:56:20
  Ciekawe jaką wojnę wywoła Kaczyński kiedy inflacja dojdzie do 50%?
 • grześ 2021-11-16 00:24:23
  Do Rotor / .To właśnie PiS podniósł kwestie międzynarodowe na normalny poziom. Wreszcie jest ktoś kto nie płaszczy się przed wszystkimi w zamian za poklepanie po plecach, fotki w prasie, ordery i coś pod stołem . POprzednicy zrobili z Polski rozkraczoną dz...ę która dawała każdemu , robiła wszystko , za pół darmo ,albo za darmo - i nazywali to "dobrymi stosunkami" . I teraz niektórzy mają szok - to jak to tak, zawsze można se było robić co się chciało, a teraz nie (?!), skandal, faszyzm, rasizm i ksenofobia - trza ukarać, zmusić do uległości, niech wie gdzie jej miejsce . Ja wiem Rotor, że dla ciebie mazgajstwo ,uległość , lizusostwo ,itp. - to równowartość normalnych stosunków międzynarodowych . Lecz w stosunkach międzyludzkich, jak i w polityce tak jest , że gdy jesteś uległy, to może i będą cię klepać po plecach, ale w głębi duszy będą tobą gardzić i mieć za zero. Co nie znaczy oczywiście żeby popadać w drugą skrajność - agresję, nienawiść .
 • Do Rotor 2021-11-15 23:59:16
  Dla ciebie kwestie międzynarodowe to robienie "łaski" , mówił o tym zresztą całkiem szczerze POseł Sikorski . Gdy Hołownia dojdzie do władzy , to oprócz robienia "łaski", rozpłacze się przy każdym problemie . A skoro chwalił Franusia pędziwiatra za próbę nielegalnego przekroczenia granicy z jakimiś torbami pod lufą białoruskich żołnierzy - to Boże miej nas w opiece gdy Hołownia dojdzie do władzy . Polityka to tarcia , sednem polityki jest dbanie o własne interesy . Dodaj też że i wzrost płac jest jednym z najwyższych . Jak zwykle jesteś wybiórczy .

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 18.207.136.189
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!