Sondaż wyborczy Sondaż dla "Do Rzeczy": Andrzej Duda wygrywa pierwszą i drugą turę wyborów

Andrzej Duda wygrywa zarówno w pierwszej, jak i drugiej turze wyborów – wynika z najnowszego sondażu pracowni Estymator dla DoRzeczy.pl. W pierwszej turze Duda zdobywa 42,7 proc. głosów, a Trzaskowski - 28,4 proc. Wynik w drugiej turze to analogicznie - 50,6 proc. i 49,4 proc. - wynika z sondażu.

Obaj kandydaci tracą poparcie w pierwszej turze. Wynik Dudy jest o 1,9 pkt proc. słabszy niż w badaniu sprzed tygodnia. Trzaskowski w tym okresie stracił 0,9 pkt proc. głosów.

Według sondażu Estymatora w pierwszej rundzie na podium znajdzie się jeszcze kandydat niezależny Szymon Hołownia z wynikiem - 10,3 proc. (wzrost poparcie o 1,4 pkt proc.).

"Inni kandydaci notują jednocyfrowe poparcie. Krzysztof Bosak ma 7,6 proc. (+0,3 pkt proc.), Władysław Kosiniak-Kamysz - 6,3 proc. (-0,6 pkt proc.), a Robert Biedroń - 3,6 proc. (+1,5 pkt proc.). Marek Jakubiak, Stanisław Żółtek, Paweł Tanajno, Waldemar Witkowski i Mirosław Piotrowski mają poparcie niższe niż 0,5 proc." - napisało "Do Rzeczy" na swoich stronach internetowych.

Do drugiej tury - według sondażu - wchodzą Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Z badania wynika, że to urzędujący prezydent mógłby liczyć na 50,6 proc. głosów poparcia, natomiast kandydat Koalicji Obywatelskiej na 49,4 proc. "Do Rzeczy" zauważa: "W porównaniu z badaniem sprzed tygodnia Duda traci 0,3 pkt proc., a Trzaskowski dokładnie tyle samo zyskuje".

Z sondażu wynika też, że frekwencja wyborcza wyniosłaby 61 proc.

Sondaż przeprowadzono w dniach 24-25 czerwca 2020 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1031 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. W prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały, że będą głosować i określiły, na jakiego kandydata.

Andrzej Duda
Andrzej Duda 42.7%
Rafał Trzaskowski
Rafał Trzaskowski 28.4%
Szymon Hołownia
Szymon Hołownia 10.3%
Krzysztof Bosak
Krzysztof Bosak 7.6%
Władysław Kosiniak-Kamysz
Władysław Kosiniak-Kamysz 6.3%
Robert Biedroń
Robert Biedroń 3.6%

KOMENTARZE (3)

  • PL.😀 2020-06-26 23:47:42
    ANDRZEJ DUDA TO SIĘ UDA. 28.06.2020 jesteśmy wszyscy na wyborach. Łączy nas Polska. Załatwmy to w pierwszej turze! #DUDA2020 NAJLEPSZY KANDYDAT NA PREZYDENTA
  • Zdążając przed ciszą wyborczą 2020-06-26 23:35:14
    Jakby wyborcy zrobili psikusa i do drugiej tury przeszli Krzysztof Bosak(Konfederacja) i Władysław Kosiniak-Kamysz(PSL -Koalicja Polska) ale by szczęki opadły PO-PIS-owi. Ja nie mam nic przeciwko takiemu obrotowi spraw, a wręcz byłbym zadowolony, bo doceniłbym to, że wyborcy dojrzewają i zaczynają samodzielnie myśleć a nie sugerować się stacjami TVP i TVN, które ich ciągle urabiają ku temu by głosowali na PO-PIS i nie widzieli poza tym więcej nic. Doceniam takie kandydatury jak Marek Jakubiak, Mirosław Piotrowski, Stanisław Żółtek, robią co tylko mogą, zasięgi popularności mają jednak małe i jawią się jako kandydaci egzotyczni ale za sam start i otrzymanie wyniku jaki on by nie był należą się tym panom wyrazy uznania. Jednakże widzę dla nich bardzo ciekawe perspektywy w przyszłości - Marek Jakubiak z powodzeniem może kandydować na prezydenta Warszawy, Mirosław Piotrowski związany z Lubelszczyzną może kandydować na prezydenta Lublina, zaś Stanisław Żółtek może zostać prezydentem/burmistrzem jakiegoś małego miasta a jeśli nie tak to z pewnością może zostać posłem Konfederacji, z pewnością byłby tu mile widziany.
  • PL.😀 2020-06-26 13:17:00
    ANDRZEJ DUDA TO SIĘ UDA. 28.06.2020 jesteśmy wszyscy na wyborach. Łączy nas Polska. Załatwmy to w pierwszej turze! I na wakacje... #DUDA2020 I-sza TURA

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 34.239.167.149
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!