Sondaż wyborczy Sondaż Estymator dla DoRzeczy.pl: PiS - 42,9 proc., KO - 25,6 proc.

PiS może liczyć na 42,9 proc. głosów, Koalicja Obywatelska - na 25,6 proc., ruch Szymona Hołowni - na 11,4 proc., Konfederacja - na 8,2 proc., Lewica - na 6,4 proc., a Koalicja Polska (PSL i Kukiz'15) - na 5,2 proc. - wynika z sondażu pracowni Estymator dla portalu DoRzeczy.pl z końca września.

W wariancie sondażu, w którym nie uwzględniono ruchu Szymona Hołowni "Polska 2050", oddanie głosu na PiS zadeklarowało 43,6 proc. badanych, na KO - 29,2 proc., na Konfederację - 9,8 proc., na Lewicę - 8,9 proc., a na Koalicję Polską - 6,8 proc.

Szacowana frekwencja w wyborach - zgodnie z badaniem - wyniosłaby 61 proc.

Badanie przeprowadzono w dniach 25-26 września 2020 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1014 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. W prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały, że będą głosować i określiły na jaką partię w wyborach do Sejmu będą głosować.

KW Prawo i Sprawiedliwość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 42.9%
Koalicja Obywatelska - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 25.6%
Polska 2050 - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 11.4%
Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 8.2%
Koalicja lewicowa: SLD, Wiosna, Razem - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 6.4%
Komitet Wyborczy PSL - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 5.2%

KOMENTARZE (16)

 • Idiofon bambusowy 2020-10-05 20:54:51
  Ho ho ho! "Oni nie są dyskryminowani, ani prześladowani, są po prostu ostatniego gatunku szujami wyzutymi z wszelkiej moralności.", nie wiem czy wiesz, ale to zdanie nie ma żadnego sensu, argumenty się ze sobą sprzeczają. Raz mówisz, że nie są dyskryminowani, a potem i tak ich dyskryminujesz. W głowie to ty masz wodę a nie mózg. Wiesz co, chciałbym abyś się przymknął, jak tylko coś powiesz to wyzywasz wszystkich od szui, matołów i zboków. Gadasz to samo o gejach, co Hitler o żydach. Nie sądzę, że tacy psychopaci jak ty są warci uwagi. Powiedz mi jeszcze, że mądre kobiety to wiedźmy a fizycy używają czarów. Znasz tylko tych gejów co się głośno odzywają w mediach, nigdy nie miałeś kumpla który był gejem. Nie jesteś wiarygodny. Ty powiedz, że geje to zboki, a ja że Ziemia jest płaska i będziemy kwita.
 • kerry 2020-10-02 21:14:34
  Do Idiofon bambusowy anty-dyskryminujący; nie myślałem ,że w Polsce znajdzie się tylko chętnych do lizania tyłków UE za ochłapy z pańskiego stołu. Obejrzyj sobie film " Goście , Goście" , gdzie średniowieczny krzyżowiec rzuca swojemu giermkowi ochłapy ze stosłu , a ten siedzi w kącie i jest cały "happy". To cos o tobie !!!
 • kerry 2020-10-02 20:50:50
  Do Idiofon anty-dyskrymujący : Zamkniesz te japę to PO-zyteczny idioto??Komu wciskasz ten kit??? Oni nie są prześladowani , ani dyskryminowani , to po prostu ostatniego gatunku szuje , wyzute z wszelkiej moralności, bo znam gejów , którzy się po prostu szanują.Gdyby ci , którzy profanują i są zwykłymi chuliganami jak niejaki Margot byli naprawdę prześladowani i zwrócili się do szerokiego spektrum -słuchajcie ludzie my jesteśmy tacy jak wy, różnimy się tylko orientacja seksualną , chcemy być waszymi przyjaciółmi , dobrymi pracownikami , obywatelami i dobrymi ludźmi sprawa wyglądała by inaczej. Co natomiast widzimy? Bandę zdolnych do największego świństwa, agresywnych zboków i dziwolągów z którymi nie ma rozmowy, którzy działają jak przypuszczam na suto opłacone zlecenie.Prowokują i tylko czekają ,ze komuś puszczą nerwy i ich zwyzywa , albo da kopa w d@@@ , wtedy będą ujadać jaka im się krzywda dzieje. To wszystko to dokładnie przemyślana prowokacja z wykorzystaniem tych szui typu Margot i jego harem!!!
 • Max 2020-10-02 15:12:33
  To że ,, konserwatyzm ,, jest wyśmiewany jest już faktem od wielu lat. To osoby o konserwatywnych poglądach są prześladowani. Jest to spowodowane głównie przez lewicową politykę która bazuje na podziałach społeczeństwa i dzięki temu jeszcze w Polsce istnieje. Tak naprawdę PO nie jest Obywatelskie ( każdy kto zainteresuje się tematem szybko to zauważy ).
 • Idiofon bambusowy anty-dyskryminujący 2020-10-01 21:17:43
  Po pierwsze fakty muszą być prawdziwe, gdyż wasze są wyssane z palca. Jeśli nawet stanowią tylko 1-2% to jest takich ludzi w Polsce ok. PÓŁ MILIONA, a nie tak jak według twoich niezwykłych zdolności matematycznych "200". I żyjecie w jakiejś alternatywnej rzeczywistości jeśli myślicie, że przemoc LGBT wobec osób heteroseksualnych jest taka częsta i macie nie po kolei w głowie jeśli uważacie ich za zagrożenie dla tradycji i innych rzeczy tego typu. Całkowite wykluczanie faktów medialnych jest idiotyczne, gdyż nie dowiesz się o wszystkim z całego kraju z poziomu swojej wiejskiej chaty po środku niczego. Samo wprowadzenie ustawy dot. Stref wolnych od LGBT postawia ich jako ofiary i wyrzuca ich poza margines społeczeństwa. Czasami mam wrażenie, że jesteście po prostu świrami, którzy spaliliby wszystkie osoby LGBT na stosie. Jeśli ktokolwiek jest tutaj w sytuacji zagrożenia to społeczność LGBT, po prostu zostawcie ich w spokoju, nie ma w nich nic dziwnego szatańskiego i tak dalej. Ogarnijcie się, to nie jest średniowiecze kobiety nie są już zabijane dlatego, że są "wiedźmami", chyba że urodziliście się 1000 lat za późno.
 • Do Idiofon 2020-10-01 16:55:50
  Po pierwsze: homoseksualizm dotyczy 1-2 % społeczeństwa, a po drugie: LGBT – w Polsce jest ok. sto kilkadziesiąt – 200 osób !!!! Nie więcej, takie są fakty. A że media przedstawiają te sprawy inaczej? Media tak już mają, z czegoś muszą żyć. Po trzecie: człowiek rozsądny opiera argumenty na faktach (wyłączając tzw. fakty medialne). Po czwarte: JA, JAKO OSOBA POD KAŻDYM WZGLĘDEM TRADYCYJNA, CZUJĘ SIĘ ZAGROŻONA. MAM WRAŻENIE, ŻE ''WISI W POWIETRZU'' WYKLUCZENIE/WYŚMIANIE MNIE I STYGMATYZACJA, BO JESTEM TZW. ''NORMALSEM''.
 • Wanda 2020-10-01 02:04:26
  Powiedz mi czy jeśli osoba heteroseksualna będzie nazywana od pedxxx i geja przez geja bądź lesbijkę to będzie to przemoc gejów w stronę osób heteroseksualnych. Bo w praktyce taka przemoc występuje częściej niż na odwrót. Czy osoby heteroseksualne nie są w ten sposób piętnowane ? Oczywiście że są.
 • Idiofon bambusowy anty-dyskryminujący 2020-09-30 21:39:23
  #AmbitnaPolska na podstawie twojego komentarzu twierdzę, iż w następnych latach będą palić gejów na stosie. Homofobia to czysty faszyzm, tylko w kontekście LGBT. Wyobraź sobie co by było, gdyby twoje dziecko było LGBT, jest ich w Polsce 2 miliony. To, że homofobów przybywa świadczy o zacofaniu naszego kraju. Alan Turing, kojarzysz? Był gejem, ocalił Anglię i całą Europę przed Niemcami Hitlerowskimi, tworząc maszynę łamiącą klucz kodu enigmy. Skończył źle przez homofobię, musiał popełnić samobójstwo. Zadowolony? Załamię się nad polskim ludem, jeśli ta wypowiedź będzie miała mnóstwo dislike.
 • Idiofon płytowy uderzany 2020-09-30 21:29:40
  Tylko matoł używa argumentu "tamci to idioci, bo na nich głosują", trochę jak Republikanie gadają, że Nowy Jork jest komunistyczny. Tylko matoł pozyskuje informacje z jednego źródła i mówi, że inne kłamie. Człowiek rozsądny opiera argumenty na faktach i porównuje informacje z różnych źródeł i na ich podstawie kwestionuje innych. Matoł używa nazistowskich argumentów "PiS - rasa inteligentnych, Anty PiS - rasa głupków", to samo można powiedzieć w kontekście żydów. #AmbitnaPolska skończ z tym faszyzmem, od tylu lat Polacy jakoś nie zaakceptowali tego, że można mieć różne poglądy, mów rozsądnie.
 • #AmbitnaPolska 2020-09-30 18:07:29
  No tak, odpowiedź jest - jak zawsze - prosta. Mamy w kraju dwa typy ludzi: anty PIS - idioci, PiS - rasa ludzi rozsądnych. To tłumaczy wszystko... absolutnie wszystko! Na nasze szczęście, na przestrzeni lat, tych rozsądnych przybywa :)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.192.52.167
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!