Sondaż wyborczy Sondaż: PiS na wyraźnym prowadzeniu; Lewica i PSL poza Sejmem

39 proc. Polaków, którzy zadeklarowali gotowość wzięcia udziału w wyborach do Sejmu, zamierzało we wrześniu głosować na PiS wraz Solidarną Polską i Porozumieniem; 26 proc. chciało poprzeć KO, 11 proc. - Ruch Polska 2050 Szymona Hołowni, a 6 proc. - Konfederację - wynika z sondażu Kantar.

Według sondażu we wrześniu wśród Polaków, którzy zadeklarowali gotowość wzięcia udziału w wyborach do Sejmu, największe poparcie uzyskuje Prawo i Sprawiedliwość razem z Solidarną Polską i Porozumieniem (39 proc.).

Na drugim miejscu, z poparciem na poziomie 26 proc., uplasowała się Koalicja Obywatelska.

Ruch Polska 2050 Szymona Hołowni, po raz pierwszy uwzględniany w cyklicznym badaniu Kantar preferencji partyjnych, zostałby poparty przez 11 proc. wyborców. Do Sejmu dostałaby się również Konfederacja, uzyskująca 6 proc. głosów.

Do Sejmu nie dostałyby się natomiast ugrupowania Lewica oraz PSL-Koalicja Polska razem z Kukiz'15 uzyskując po 4 proc. poparcia.

Spośród ogółu osób, które zapowiedziały zamiar głosowania, 10 proc. nie potrafiło zdecydować, na kogo oddałoby głos.

We wrześniu 72 proc. Polaków deklaruje chęć udziału w wyborach do Sejmu, po epidemii koronawirusa. 34 proc. respondentów zdecydowanych jest do wzięcia udziału w głosowaniu, natomiast 37 proc. badanych raczej planuje wziąć udział w wyborach.

Przeciwne stanowisko wyraża 19 proc. respondentów - 9 proc. zapowiada, że raczej nie pójdzie głosować, oraz 10 proc. osób mówi, że zdecydowanie nie weźmie udziału w wyborach. 10 proc. Polaków jeszcze nie wie, czy odda swój głos w wyborach.

Badanie przeprowadzono 4-9 września 2020 roku na reprezentatywnej próbie 977 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat (preferencje partyjne: N=699 osób deklarujących "zdecydowanie" lub "raczej" zamiar uczestniczenia w wyborach), techniką: wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI).

KW Prawo i Sprawiedliwość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 39%
Koalicja Obywatelska - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 26%
Polska 2050 - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 11%
KW Konfederacja Wolność i Niepodległość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 6%
Koalicja lewicowa: SLD, Wiosna, Razem - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 4%
Komitet Wyborczy PSL - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 4%

KOMENTARZE (2)

  • K .... a 2020-09-16 16:39:25
    Kto uwieży, że mamy w Polsce 37 % głupców ???
  • Najbardziej to na trzecie miejsce zasługuje Konfederacja 2020-09-16 01:52:27
    PIS-owi troszkę zabrano, KO delikatnie urosło, ruch Hołowni ma trzecie miejsce kosztem poparć PSL-u i Lewicy, natomiast jeśli chodzi o Konfederację, to wynik prezentowany przez sondaż to już dawne dzieje. Sondaż ten miał pewną tendencję - miał pokazać nam, że coś nowatorskiego jak ruch Hołowni przedziera szlaki i ma trzecią pozycję. Można się tego spodziewać, że jeżeli jakieś sondaże będą się pojawiać to Polska 2050 dziwnym zbiegiem okoliczności będzie pojawiać się na wysokiej trzeciej pozycji. Już następuje ta akcja dopingowania, pompowania poparcia. Kolejne koromysło, które chce wejść do sejmu tylko po to by osiąść i tkwić, tak jak było z Wiosną i Nowoczesną. Ludzie za kulisami, jacyś służbiści dwoją się i troją by po raz kolejny dać ludowi wybór, coś nowego, by kolejna przynęta była podchwycona i znając życie pewnie podchwycona będzie, pytanie tylko z jakim rezultatem.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.201.95.84
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!