PARTNERZY PORTALU

Sondaż wyborczy Sondaż: PiS sporo przed KO. Dwucyfrowe wyniki Konfederacji i Lewicy

W Sejmie znalazłoby się pięć ugrupowań, wszystkie obecnie reprezentowane w parlamencie - wynika z badania pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl. Wynik sondażowy, jaki uzyskały partie to: PiS - 39 proc., KO - 26 proc., Konfederacja - 12 proc., Lewica - 11 proc., PSL - 7 proc.

Z badania wynika, że chęć głosowania na ugrupowanie kierowane przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, czyli Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 39 proc. badanych - o 3 pkt więcej niż tydzień temu.

Na drugim miejscu znalazła się KO z poparciem 26 proc. (spadek o 1 pukt proc.), na trzecie miejsce awansowała Konfederacja, na którą chęć głosowania wyraziło 12 proc. badanych.

Na kolejnym miejscu uplasowała się Lewica z poparciem 11-proc. (spadek o 3 pkt proc.). Ostatnie ugrupowanie wchodzące do Sejmu to Polskie Stronnictwo Ludowe, które popiera 7 proc. badanych - o 2 pkt proc. więcej niż w poprzednim badaniu.

Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1069 osób w dniach od 16 do 19 października 2020 r.

KW Prawo i Sprawiedliwość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 39%
Koalicja Obywatelska - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 26%
KW Konfederacja Wolność i Niepodległość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 12%
Koalicja lewicowa: SLD, Wiosna, Razem - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 11%
Komitet Wyborczy PSL - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 7%

KOMENTARZE (3)

  • Do XD 2020-10-22 00:55:38
    "Konfederacja nie współpracuje z kukizem dzbanie, tylko psl z kukizem współpracuje" - Konfederacja owszem nie współpracuje z kukizem ale nie wykluczone, że w przyszłości współpracować nie może, to były tylko hipotezy, założenia, obecnie współpracuje Kukiz '15 z PSL-em i jak na razie to się nie zmienia. Zostałem nazwany dzbanem, jeśli miałbym możliwość wyboru to wolałbym być nazwany flakonem - już ładniej brzmi, a ty jak chcesz możesz być nocnikiem, tak mi jakoś pasuje.
  • XD 2020-10-21 22:56:32
    Konfederacja nie współpracuje z kukizem dzbanie, tylko psl z kukizem współpracuje
  • Coraz bardziej nabierałbym przekonania, że poniższy scenariusz może okazać się faktem 2020-10-21 22:13:56
    Zjednoczona Prawica(PIS, Solidarna Polska, Porozumienie) - przedział poparcia 32-36%, Koalicja Obywatelska( zmieniona formuła koalicyjna - PO, PSL, Polska 2050, Nowa Solidarność) - 23-25%, Konfederacja( Ruch Narodowy, Wolność, Kukiz '15 + być może jeszcze jakieś inne ruchy, formacje, partie, ugrupowania tożsame z prawicą, wolnością, konserwatyzmem, anty-systemem) - 16-19%, Nowa Lewica( SLD, Wiosna, Razem, Inicjatywa Polska, Zieloni, Nowoczesna, UP, SDPL, RSS, PPS, WIR itp. itd.) - 12-14%. Dlaczego uważam, że w taki sposób byłoby najlepiej dla demokracji w naszym kraju? Gdyż po pierwsze nie byłoby monopolu na władze( że jedna partia wiedzie bezgraniczny prym a reszta się chcąc nie chcąc musi podporządkować), po drugie duopol PO-PIS byłby zachwiany i załamany, po trzecie tzw. Zjednoczona Prawica musiałaby zacząć współpracować z Konfederacją jeśli nie chciałaby aby stery władzy przejęliby Koalicja Obywatelska wespół z Nową Lewicą, po czwarte obywatele pokazaliby, że nie dają się już wodzić za nos głównym tubom propagandowym jak TVP Info oraz TVN oraz wszelkiej maści stronniczym prasom, po piąte mając na względzie sytuację rządów niepełnych wszystkie ugrupowania polityczne szczerze starałyby się o poparcia wyborców i obywatele mogliby na tym skorzystać, gdyż partie chcąc nie chcąc byłby w takiej niewygodnej i niezręcznej sytuacji, że musiałby działać na korzyść obywateli, demokracja uległaby ożywieniu i szczypty pikanterii, gdyż wzrosłoby zaangażowanie społeczne i faktycznie byłoby gorąco a zarazem ciekawie na scenie politycznej. Jednak, żeby taki stan rzeczy osiągnąć dobrze by było aby jednak wybory były przedterminowe( bo jednak perspektywa 3 lat to dość odległa perspektywa i strach pomyśleć co może się wydarzyć), to znaczy albo Marzec, Kwiecień, maksymalnie Maj 2021 - w którymś z tych miesięcy ruszylibyśmy do urn i odmienili oblicze losów kraju.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 18.207.136.189
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!