Sondaż wyborczy Sondaż: PiS traci poparcie, ale nadal dystansuje rywali

35 proc. Polaków deklarujących chęć udziału w wyborach do Sejmu oddałoby swój głos na PiS razem z Solidarną Polską i Porozumieniem; 20 proc. badanych głosowałoby na PO, a 6 proc. na Wiosnę. Do Sejmu weszłoby jeszcze SLD z poparciem na poziomie 5 proc. - wynika z kwietniowego sondażu Kantar.

W porównaniu do wyników z marca, w kwietniu PiS odnotowuje spadek o 3 punkty procentowe, a Platforma Obywatelska utrzymuje wynik sprzed miesiąca. Nieznacznie (o 1 punkt procentowy) wzrosło poparcie dla SLD oraz Wiosny. Z kolei notowania PSL spadły o 1 punkt procentowy, w efekcie czego partia ta uplasowała się pod progiem wyborczym.

W kwietniu do Sejmu nie dostałyby się również: Nowoczesna (4 proc.), Kukiz'15 (4 proc.) i Wolność (2 proc.), a Razem, Ruch Narodowy, Teraz! i Partia Zieloni, uzyskałyby poparcie poniżej 1 proc.

W kwietniu 63 proc. proc. badanych deklaruje chęć udziału w wyborach do Sejmu, przy czym 27 proc. z nich jest zdecydowana w tej kwestii, a 36 proc. raczej przystąpiłaby do głosowania. Przeciwne stanowisko wyraziło 29 proc. respondentów - 16 proc. zapowiedziało, że zdecydowanie nie pójdzie głosować, a 13 proc. raczej nie zagłosuje. 8 proc. Polaków jeszcze nie wie, czy odda swój głos w wyborach.

Sondaż Kantar został przeprowadzony w dniach 5-10 kwietnia metodą wywiadów bezpośrednich na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 987 mieszkańców Polski, w wieku 18 i więcej lat.

KW Prawo i Sprawiedliwość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 35%
KW Platforma Obywatelska RP - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 20%
Partia Wiosna Roberta Biedronia - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 6%
Sojusz Lewicy Demokratycznej - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 5%
KW Nowoczesna - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 4%
KWW Kukiz'15 - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 4%
Partia Wolność - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 2%

KOMENTARZE (4)

 • Piotr 2019-04-17 07:18:01
  Zal, że robią taka propagandę, konfederacja KORWIN będzie miała powyżej 5%. Żyjemy w państwie obłudy i złodzieju z wiejskiej
 • takiej opozycji trzeba 2019-04-16 03:12:01
  Kukiz 15, Wolność, Ruch Narodowy nie dajcie się lewicy, nie pozwólcie by scena polityczna jak sprzed 2015 roku próbowała przechylać się na lewą stronę. SLD w sejmie już było, wszyscy pamiętali te cyrki z Grodzką, Palikotem. Wiosna to ich bliźniak programowy. Lewica nie ma czego zaoferować poza socjalnym rozpasaniem obywateli, ogłupieniem gender, LGBTQ+, feminizmem, promowaniem aborcji i nieustanną walką z kościołem katolickim i wiarą. Ich polityka to nasilanie podziałów, wsadzanie kija między szprychy by wykoleić zdrowy rozsądek, znieść jakiekolwiek hamulce moralne, poniszczyć instytucje rodziny( LGBTQ+, feminizm tego czołowymi przykładami). Już nawet lepiej, żeby w sejmie zamiast lewicy był PSL, choć i z nim nic nie wiadomo, po tym przyłączeniu się do Koalicji Europejskiej pokazali gdzie mają swój konserwatyzm, jakiekolwiek programowe idee, tylko własne interesy nic więcej. I tak pewnie to się skończy w ten sposób, że koalicjantami PO będą PSL, Nowoczesna i Teraz!, natomiast SLD, Wiosna i być może Razem, także Zieloni i inne niszowe ruchy lewicowe pójdą wspólnie. Więc zasadne jest aby powoli zacieśniać współpracę Kukiz '15, Wolność i Ruchu Narodowego, Braun, Liroy. Muszą prześcignąć lewicę i dostać się do parlamentu, bo w nich nadzieja i szansa na lepsze zmiany w Polsce, dobry wpływ na PIS, swoista kontrola obozu rządzącego w odpowiedni sposób Takowej kontroli potrzeba.
 • jerry 2019-04-15 20:32:45
  Kantar Public: PiS 35,0% - 271m, PO 20,0% - 142m, Wiosna 6,0% - 28, SLD 5,0% - 18m, MN 1m Następna sondażownia i niemal bez zmian. PiS daleko w przodzie, PO w rejonie stanów średnich, Wiosna coraz bliżej krawędzi, SLD wdrapał się na próg. Ku15 coraz częściej pod kreską, podobnie PSL. Pozostali a wśród nich znikająca Nowoczesna to stali uczestnicy śladowego poparcia. Marzenia totalnej żeby było tak jak było giną z coraz większą szybkością
 • DanutaD 2019-04-15 18:58:13
  Bzdura Pis na czele ponad 42 proc. I dzieki Bogu.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.215.79.204
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!