Sondaż wyborczy Sondaż: PiS umacnia się na prowadzeniu po wzroście o 4 punkty proc.

Gdyby w najbliższą niedzielę odbywały się wybory do Sejmu na Zjednoczoną Prawicę głos oddałoby 37,1 proc. respondentów, na Koalicję Obywatelską - 25 proc., a 9 proc. zagłosowałoby na Lewicę - wynika z sondażu United Surveys dla "DGP" i RMF FM.

Czwartkowy "Dziennik Gazeta Prawna" pisze, że najnowszy sondaż United Surveys dla DGP i RMF FM - odniesiony do poprzedniego z początku wakacji - pokazuje duże zmiany w stawce.

"PiS umacnia się na prowadzeniu (37,1 proc.). Poparcie dla partii wzrosło o 4 pkt proc." - czytamy.

Na drugim miejscu, po powrocie Donalda Tuska na fotel szefa PO, umocniła swoją pozycję Koalicja Obywatelska (25 proc.). Jak podkreśla dziennik, od początku lipca poparcie dla niej wzrosło o 6 pkt proc.

"DGP" zauważa, że cenę za wzrost poparcia dla Koalicji Obywatelskiej zapłaciła Polska 2050 Szymona Hołowni, której w tym samym czasie poparcie spadło z 16 proc. do 8,4 proc.

Na trzecim miejscu pojawiła się Lewica ze wzrostem notowań o ok. 1 pkt proc. - do 9 proc.

Z kolei Konfederacja uzyskała poparcie na poziomie 8,1 proc. Najnowszy sondaż pokazuje, że PSL Koalicja Polska nie przekroczyłaby wyborczego progu - ma w nim 4,5 proc.

7,9 proc. badanych odpowiedziało: "trudno powiedzieć".

"Sondaż, a także przygotowany na jego podstawie rozkład mandatów poselskich, pokazuje, że to, czy PSL znajdzie się w Sejmie, czy nie, może przesądzić o tym, kto będzie rządził. Według tych szacunków bez PSL większość miałyby PiS i Konfederacja - łącznie 250 głosów, podczas gdy reszta opozycji - 210" - czytamy.

Na pytanie, gdyby w najbliższą niedzielę odbywały się wybory do Sejmu, to czy wziąłbyś w nich udział, 40,8 proc. odpowiedziało "zdecydowanie tak", 15,9 - "raczej tak", 11,6 - "raczej nie", 23 proc. - "zdecydowanie nie", a 8,8 proc. - "trudno powiedzieć".

Sondaż United Surveys dla Dziennika Gazety Prawnej, Dziennik.pl, RMF FM i rmf24.pl wykonany został 27 sierpnia br. na ogólnopolskiej próbie 1000 pełnoletnich mieszkańców Polski metodą telefonicznych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

Prawo i Sprawiedliwość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 37.1%
Koalicja Obywatelska - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 25%
Koalicja lewicowa: SLD, Wiosna, Razem - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 9%
Polska 2050 - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 8.4%
KW Konfederacja Wolność i Niepodległość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 8.1%
Komitet Wyborczy PSL - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 4.5%

KOMENTARZE (67)

 • MARKO 2021-09-20 02:20:24
  Popieram PIS
 • Olgierd słusznie mówisz 2021-09-07 17:15:28
  Poza tym dodam od siebie pewną konkluzję, a mianowicie nie warto kłócić się nawzajem, konfliktować, spierać, gdyż politycy( większości sił w sejmie) przy udziale wspierających ich mediów właśnie tego chcą abyśmy byli podzieleni, skłóceni i zróżnicowani, a zasada "dziel i rządź" miała się w najlepsze, toteż mocno o to się starają, tymczasem my się nie dajmy a niech oni się kłócą, różnią i sprzeczają, a my tylko patrzmy na ten ich teatrzyk z przymrużeniem oka. Pomagajmy sobie, bądźmy dla siebie życzliwi, serdeczni, bo tylko na siebie nawzajem możemy liczyć, zwłaszcza w trudnych czasach, na politykach niejednej formacji już się sparzyliśmy i na niejednych rządach. Warto uczyć się na błędach by nie popełniać ich na przyszłość, przeszłości nie da się cofnąć ale można się od niej wiele nauczyć. Wybierajmy mądrze, byśmy potem nie żałowali.
 • No i z takim dyskutantem można pisać! 2021-09-07 00:12:58
  Chociaż jestem po kompletnie innej stronie barykady to szanuję Twoje argumenty i dziękuję za kulturalną i dojrzałą wymianę zdań, Olgierd.
 • Olgierd 2021-09-06 20:34:55
  Brak odpowiedzi, czyli temperatura sporu wygasła. I dobrze. Pamiętajcie, że niezależnie od poglądów każdy z nas chce dobrze dla innych (przynajmniej ja w to wierzę), a różnica poglądów jest tym co może nas wzmacniać, jeśli uszanujemy zdanie innych. Bo ostatecznie, jak wydarzy się coś czego byśmy nie chcieli aby się wydarzyło, ramię w ramię staniemy aby bronić siebie nawzajem. Tak było zawsze i na zawsze powinno zostać naszą największą siłą.
 • Olgierd 2021-09-06 10:11:55
  Co do wypraw krzyżowych, krzyżowcy np. splądrowali po drodze stolicę Bizancjum, czyli Konstantynopol, a po zdobyciu Jerozolimy wyrżnęli wszystkich mieszkańców w tym chrześcijan. Co do obniżki podatków i wpływów budżetowych. Przede wszystkim patologią jest to, że zwykli przedsiębiorcy oraz ludzie na etacie odprowadzają do budżetu państwa 70% tego co wypracują, a wielkie firmy i korporacje dzięki kreatywnej księgowości tych podatków nie płacą prawie wcale. Wielokrotnie sam proces obniżania podatków opisywał Sławek Mentzen. To nie może być rewolucja tylko ewolucja, której pierwszym krokiem jest maksymalnie uproszczenie podatków i odbiurokratyzowanie państwa. Potem można stopniowo zacząć obniżać podatki, jak już ustali się cele i obszary za które ma odpowiadać państwo, tzn wojsko, policja, sadownictwo, służba zdrowia czy szkolnictwo. Istotą nie jest obniżka podatków sama w sobie tylko skutek jaki wywoła. Ludzie przecież nie zaczną sobie nagle tych pieniędzy odkładać do skarpet tylko będą je wydawać co spowoduje silny wzrost konsumpcji, przez to większą produkcję oraz import. Tym sposobem te podatki przerzuci się z obywateli ta producentów i importerów, które zapłacą je większe ale dlatego że zwiększą im sie obroty. Warunek jest jeden, ale kluczowy. Firmy międzynarodowe, wszelkie konsorcja itd muszą przestać uchylać się od płacenia podatku. I tak jak mówię, nie trzeba się bać obniżki wpływów podatkowych w budżecie bo pieniądza na rynku jest określona ilość, przekierowanie większego strumienia do konsumentów nie spowoduje, że ten pieniądz zniknie w ich kieszeniach. Zostanie on zainwestowany, bądź wydany przez co wpłynie na rozwój gospodarczy i zasili budżet w formie podatku czy to od podmiotu gospodarczego czy z VAT. Podam wymowny przykład, Coca Cola zapłaciła w Polsce w zeszłym roku 1% podatku. Jakby był stały i bezwzględny podatek dla wszystkich wynoszący 10% to Coca Cola zapłaciła by kwotę podatku równowartą łącznemu przychodowi z podatków 20000 fryzjerów, taksówkarzy czy innych drobnych przedsiębiorców. To jest taki efekt skali.
 • kontynuując 2021-09-05 16:56:42
  "Nieuku" - sam jesteś nieuk, a chcesz uchodzić za "inteligentnego". "Teraz będziesz negować fakt historyczny jakim były wyprawy krzyżowe?" - nie będę negował tego faktu, wyprawy krzyżowe owszem miały miejsce. "Nawet na Wikipedii znajdziesz info o krucjatach." - zgadza się, ale Wikipedia to nie jest jedyne, słuszne źródło informacji na podane zagadnienie. "Barbarzyńskie masowe mordy dokonywane „w imię Boże”?" - widać ty musisz jeszcze sporo poczytać o krucjatach, albo podasz jakieś konkretne fakty. "A gdzie w tym przykazanie miłości „a bliźniego swego jak siebie samego”?" - widzisz nie twierdzę absolutnie, że w dawnej i odległej historii nie miały miejsce wojny religijne, natomiast powątpiewam w te jak ty to ująłeś "barbarzyńskie masowe mordy", które bezczelnie porównałeś do czegoś gorszego niż Holokaust. "Ale Ty przecież lubisz blokować swój mózg przed przyjmowaniem naukowych faktów, zapomniałem." - podałeś wprost jakieś naukowe fakty? nie. Jakbyś faktycznie podał to może bym nie "blokował mojego mózgu". "Na istocie wiary tez się nie znasz," - ty się na pewno znasz, dobre sobie. "bo do „namiestnika” się nie modli," - do papieża można się modlić. "można co najwyżej prosić go o wstawiennictwo w jego modlitwie" - to też można uczynić. "- modlić się można tylko do tego, kogo uważamy za Boga." - do osób świętych, do Maryi, Jezusa także można, nic nie stoi na przeszkodzie. "Wiec Polacy modląc się do Papieża łamią pierwsze przykazanie." - absolutnie nieprawda. "Nie dość ze guzik wiesz o Unii Europejskiej" - twoje subiektywne zdanie. "i Europejskim Obszarze Gospodarczym" - również twoje subiektywne zdanie. "to jeszcze guzik wiesz o religii katolickiej" - wiem sporo, ale ty sobie zapewne możesz uważać inaczej. "- a wydawało się, ze o tym akurat powinieneś mieć pojęcie :D" - i mam pojęcie, a co sobie o tym uważasz to twoja sprawa.
 • eseista odpowiada 2021-09-05 16:44:28
  "Do bezkrytycznego eseisty" - nigdy nigdzie nie uważałem się za bezkrytycznego tak w ogóle. "łykasz łykasz, naukowo obalono już wiele głoszonych przez nich bzdur," - co takiego przykładowo obalono i czego uważasz to za bzdury? Nie wyjaśniłeś nic. "a Ty w postach głosisz je z pełnym przekonaniem" - mam prawo tak samo jak pewni użytkownicy tutaj zachwalający Polskę 2050. "(i nawet nie próbuj pisać elaboratu broniącego tych idiotyzmów," - a czemu? zabronisz mi? użytkownicy wychwalający Polskę 2050 mogą pisać rzeczy( które ja uznałbym za idiotyzmy, ale nigdy bym tak o tym wprost nie napisał), a mi nie wolno? widzę podwójne standardy chciałbyś stosować, nie ładnie. "bo nie uwierzę w nic do czego nie dodasz linków)" - tak jak ja nie nabiorę przekonania do twoich ataków na Kościół. "- od możliwości leczenia homoseksualizmu" - możesz sobie w to wątpić, ale mogę cię z całą pewnością zapewnić, że homoseksualizm da się wyleczyć, ale od sukcesu takiego wyleczenia zależy także wola samego pacjenta terapii, umiejętne rozmawianie z psychologami, seksuologami na pewno byłoby w stanie pomóc niejednemu homoseksualiście by naprostować go na heteroseksualność. Ale jak takie osoby same nie chcą dostrzec tego problemu z jakim się borykają i nie uważają tego za problem a nawet buntują się przeciwko chęci pomocy im to co można zrobić? wzruszyć tylko ramionami. "poprzez bagatelizowanie covidu" - nie bagatelizuje covidu, jednakże twierdzę, że propagandy strachu, manipulacji, zakłamywania jakie się na tym tle dzieją są odrażające. "aż po nieistniejąca depresje postaborcyjną." - ona istnieje, tylko lewica chce to zamieść pod dywan, te kobiety/dziewczyny, które dokonały aborcji doświadczają potwornych depresji, lęków, czarnych myśli, a widok dzieci na placach zabaw przepełnia je bólem i cierpieniem, gdyż mają świadomość tego, że zabiły własne dzieci. Koniec końców większość z nich ląduje w szpitalach psychiatrycznych. "Zreszta ile to już razy Rotor Cię prosił żebyś poczytał fakty o tym jak zaszkodziłoby nam pozostanie w EOG" - pozostanie w EOG w niczym by nam nie zaszkodziło. "kosztem wyjscia z UE" - wyjście z UE nie zaszkodziłoby nam, jednakże należałoby tego dokonać w odpowiednim momencie i negocjując sensowne warunki wyjścia. Dużym plusem wyjścia z UE byłoby na pewno niezwiązanie nas zbędnymi a niekiedy i wręcz szkodliwymi dyrektywami, wytycznymi, agendami. "i jak wiele kosztuje to Szwajcarię i Norwegię" - ani Rotor ani ty nie podali wprost jakież to straszne dolegliwości i utrudnienia mają te kraje. "- ale nie, Ty boisz się prawdy" - nie boję się, z waszych wypowiedzi jej absolutnie nie dostrzegam. "i wolisz się ośmieszać" - nie sądzę abym się gdziekolwiek ośmieszył. "wierząc ze będziemy potęga," - nigdzie tak nie sądziłem ani nie uważałem, że byliśmy czy będziemy potęgą, ani nie byliśmy ani nie jesteśmy ani na razie nic się nie zapowiada abyśmy byli potęgą. "bo nie wiem… jesteśmy największym eksporterem jabłek?" - jesteśmy dużym eksporterem jabłek, to akurat fakt ale jak się ma to do całej twojej wypowiedzi to nie wiem. "Na szczęście takich jak Ty jest tylko 8%" - będzie więcej, ja na sondaże patrzę sceptycznym okiem. "i społeczeństwo zbyt mądrze umie korzystać ze zdobywania informacji" - zgadza się, dlatego nic dziwnego, że wystąpienia Konfederacji, briefingi prasowe, konferencje ich, które można oglądać na YT cieszą się dużą oglądalnością, a społeczeństwo coraz bardziej do nich się przekonuje. "aby zwiększyło się to do Twoich wymarzonych 19%," - tu przyznaję, żeby tyle Konfederacja osiągnęła to jeszcze jest dość długa i daleka, dość trudna droga, aczkolwiek nie twierdzę, że absolutnie niemożliwa. "o urojonych przez Ciebie „realnych” 13% nie wspominając." - ten nawias przy słowie "realne" jest niepotrzebny, to nie jest nic przeze mnie urojone, realnie Konfederacja zmierza ku 12-13% poparcia, nie mam co do tego wątpliwości.
 • Nieuku 2021-09-05 16:37:39
  Teraz będziesz negować fakt historyczny jakim były wyprawy krzyżowe? Nawet na Wikipedii znajdziesz info o krucjatach. Barbarzyńskie masowe mordy dokonywane „w imię Boże”? A gdzie w tym przykazanie miłości „a bliźniego swego jak siebie samego”? Ale Ty przecież lubisz blokować swój mózg przed przyjmowaniem naukowych faktów, zapomniałem. Na istocie wiary tez się nie znasz, bo do „namiestnika” się nie modli, można co najwyżej prosić go o wstawiennictwo w jego modlitwie - modlić się można tylko do tego, kogo uważamy za Boga. Wiec Polacy modląc się do Papieża łamią pierwsze przykazanie. Nie dość ze guzik wiesz o Unii Europejskiej i Europejskim Obszarze Gospodarczym to jeszcze guzik wiesz o religii katolickiej - a wydawało się, ze o tym akurat powinieneś mieć pojęcie :D
 • Do atakującego Kościół 2021-09-05 16:16:58
  "Jeszcze o Kościele słów kilka" - widzę, że lubisz atakować Kościół jak rasowy wojujący ateista, uwziąłeś się niebywale. "Zapomniałem napisać o innej jego zbrodni - realizowanych na wezwanie papieży wyprawach krzyżowych, które za sama niechęć do przyjęcia chrztu wymordowały w sumie więcej niewinnych istnień niż Holokaust" - co za koszmarne brednie oczerniające Kościół Katolicki, odrażająco próbujesz zakłamywać historię, ciężki wstyd i hańba "(linków nie zamieszczam, bo wie o tym każdy kto nie jest (...) i miał w szkole historie)." - na historii takiego zafałszowanego przekazu nikt dzieciom i młodzieży nie wciska jak ty tutaj próbujesz, nie zamieszczasz linków dlatego, że dobrze wiesz, że byś się skompromitował, już twój poprzedni zacytowany przeze mnie fragment dobitnie o tym świadczy. "No i Kościół w Polsce łamie pierwsze przykazanie, bo byłem świadkiem jak wielokrotnie księża w PL modlą się na mszy razem z wiernymi nie do Boga, a do JP2, który Bogiem ani Synem Bożym nie był i nie jest." - to nie jest łamanie pierwszego przykazania, modlą się i do Boga i do papieża. Papież jako najwyższa osoba duchowa w religii katolickiej jest uznawany za namiestnika Boga na Ziemi.
 • Do bezkrytycznego eseisty 2021-09-05 12:00:24
  „ nie łykam tylko się po prostu z nimi zgadzam to po pierwsze a po drugie na razie jeszcze nie było niczego takiego z czym bym się z nimi nie zgadzał.” - łykasz łykasz, naukowo obalono już wiele głoszonych przez nich bzdur, a Ty w postach głosisz je z pełnym przekonaniem (i nawet nie próbuj pisać elaboratu broniącego tych idiotyzmów, bo nie uwierzę w nic do czego nie dodasz linków) - od możliwości leczenia homoseksualizmu poprzez bagatelizowanie covidu aż po nieistniejąca depresje postaborcyjną. Zreszta ile to już razy Rotor Cię prosił żebyś poczytał fakty o tym jak zaszkodziłoby nam pozostanie w EOG kosztem wyjscia z UE i jak wiele kosztuje to Szwajcarię i Norwegię - ale nie, Ty boisz się prawdy i wolisz się ośmieszać wierząc ze będziemy potęga, bo nie wiem… jesteśmy największym eksporterem jabłek? Na szczęście takich jak Ty jest tylko 8% i społeczeństwo zbyt mądrze umie korzystać ze zdobywania informacji aby zwiększyło się to do Twoich wymarzonych 19%, o urojonych przez Ciebie „realnych” 13% nie wspominając.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 18.208.132.74
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!