Sondaż wyborczy Sondaż: PiS utrzymuje 37 proc. poparcia, KO coraz słabiej

Na Zjednoczoną Prawicę głos oddałoby 37 proc. badanych, KO wsparłoby 24 proc. ankietowanych, Polskę 2050 Szymona Hołowni - 13 proc.; Konfederacja mogłaby liczyć na 12 proc. poparcia, a Lewica na 7 proc. - wynika z sondażu Social Changes dla Polityce.pl.

W sondażu zapytano ankietowanych, na które ugrupowanie polityczne oddaliby głos, gdyby wybory do polskiego parlamentu miały odbyć się w najbliższą niedzielę.

Podobnie jak w poprzednim badaniu 37 proc. ankietowanych odpowiedziało, że zagłosowałoby na Zjednoczoną Prawicę. Na Koalicję Obywatelską chęć oddania głosu zadeklarowało 24 proc. ankietowanych (spadek o 3 pkt proc.). Z kolei na Polskę 2050 Szymona Hołowni zagłosowałoby 13 proc. badanych (wzrost o 1 pkt proc.)

Konfederację wskazało 12 proc. respondentów (wzrost o 3 pkt proc.), Lewicę wybrałoby 7 proc. badanych (bez zmian). Bez zmian pozostają też notowania Polskiego Stronnictwa Ludowego, Kukiz'15 oraz Porozumienia. Chęć oddania głosu na te ugrupowania zadeklarowało - po 2 proc. badanych.

Deklarowana frekwencja udziału w wyborach wyniosłaby 61 proc. ankietowanych (44 proc. zdecydowanie, a 17 proc. raczej); na głosowanie nie zamierzałoby pójść 37 proc. badanych (14 proc. zdecydowanie, a 23 proc. raczej). 2 proc. ankietowanych nie było zdecydowanych.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1050 osób w dniach od 17 do 20 września 2021 r.

Prawo i Sprawiedliwość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 37%
Koalicja Obywatelska - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 24%
Polska 2050 - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 13%
KW Konfederacja Wolność i Niepodległość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 12%
Koalicja lewicowa: SLD, Wiosna, Razem - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 7%
Komitet Wyborczy PSL - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 2%
Porozumienie Jarosława Gowina - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 2%
KWW Kukiz'15 - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 2%

KOMENTARZE (38)

 • siekierka 2021-10-10 17:08:26
  Może i (...), ale cwany. No i produkt esbecki.
 • siekierka 2021-10-10 17:06:15
  Zdrajcy czego? Esbeków?Liberałów? Postkomuny? Bo na pewno nie Polski, ty "poljeznyj i....."
 • Arms 2021-09-28 20:50:29
  Każdy PiSior to zdrajca. Dziękuję dobranoc
 • emeryt 2021-09-25 21:44:45
  Ci co głosują na Niemców powinni wiedzieć , że ich rozwój humanitarny zatrzymał się na poziomie gadów, a więc są to podludzie.
 • Do lubiącego atakować konfederatów 2021-09-25 17:36:58
  1."Śmieszny jesteś" - no cóż poradzić, dla oponenta politycznego, jakim ty dla mnie jesteś z pewnością mogę być śmieszny, dla mnie ty jesteś śmieszny. 2."No dokładnie, a wszystko dzięki temu ze jesteśmy w UE" - nieprawda, dzięki temu, że ciężko na to zapracowaliśmy, nic samo się nie zrobiło, trzeba było dużo trudu, ciężkiej pracy, zaangażowania, samo członkostwo w UE, na zasadzie "być aby tylko być" nie ma przełożenia na żaden dobrobyt, wzrost i rozwój, to tak nie działa. 3."Twoje sympatie polityczne są głupie." - twoje zdecydowanie głupsze, jak można mieć sympatie polityczne dla komuchów, socjalistów, marksistów, zielonych eko-fanatyków itp. itd.? Trzeba mieć naprawdę nierówno w głowie i najwidoczniej mocno gardzić polskością, nienawidzić własnej ojczyzny, tradycji, kultury, obyczajów, brak słów. 4."to Ty nie rozumiesz na czym polega hipokryzja." - ja rozumiem na czym polega hipokryzja, nie dostrzegłem jej nigdzie u siebie, ty nie potrafiłeś czytać ze zrozumieniem, a to już nie mój problem. 5."wróć może jak zrozumiesz znaczenie słowa "hipokryta", bo nazywasz mnie tak kompletnie bezpodstawnie." - ja cię tak nie nazywałem wcale , to ty pierwszy nazwałeś mnie bezpodstawnie "hipokrytą", nie manipuluj wypowiedziami, bo robisz to nieudolnie. 6."są samo hipokryci," - dla lewaków owszem konfederaci mogą być "hipokrytami", szczęśliwie lewaków jest coraz mniej, a poparcie Lewicy niziutkie. 7."od Brauna chcącego kary śmierci za szpiegostwo jednoczesnie cykajacemu sobie foty z rosyjskimi szpiegami" - większych bredni wyssanych z palca dawno nie czytałem, na oszczerstwach, kłamliwych pomówieniach niczego nie osiągniecie. 8."aż po Sosnierza cytującej Biblię ze facet wzorujący swój wygląd na kobiecie to grzech jednocześnie noszący długie włosy." - a to też nie wiem skąd wytrzasnąłeś. Wymyślasz jakieś niestworzone historie o członkach Konfederacji, gdybyś choć trochę chciał być wiarygodny to podałbyś chociaż źródła do tych "rewelacji", bo na takim obgadywaniu, pomówieniach, wątpliwych co do prawdziwości stwierdzeniach niczego nie osiągasz.
 • Śmieszny jesteś 2021-09-25 17:01:56
  „by potrafili docenić to ile mają udogodnień i wygód w czasach obecnych” - No dokładnie, a wszystko dzięki temu ze jesteśmy w UE „porównanie twoje jest głupie” - Twoje sympatie polityczne są głupie. „Najwidoczniej niczego nie zrozumiałeś z tekstu jakiego napisałem” - to Ty nie rozumiesz na czym polega hipokryzja. wróć może jak zrozumiesz znaczenie słowa "hipokryta", bo nazywasz mnie tak kompletnie bezpodstawnie. „w mojej ulubionej partii nie ma hipokrytów,” - są samo hipokryci, od Brauna chcącego kary śmierci za szpiegostwo jednoczesnie cykajacemu sobie foty z rosyjskimi szpiegami aż po Sosnierza cytującej Biblię ze facet wzorujący swój wygląd na kobiecie to grzech jednocześnie noszący długie włosy.
 • Do "No nie wyrobie" 2021-09-25 16:19:14
  1."fan Konfederacji" - fan i sympatyk owszem. 2."i takie walisz komunistyczne tyrady?" - jakie komunistyczne tyrady?, przybliżyłem tylko całkiem nie tak odległą przeszłość naszego kraju, ludzie młodzi mają absolutnie prawo wiedzieć o tym jak to było w tamtych postkomunistycznych czasach, w latach 90-tych muszą mieć świadomość, by potrafili docenić to ile mają udogodnień i wygód w czasach obecnych i dziękowali, że mają dobrobyt, jakiego nie mieli chociażby ich rodzice, którzy ciężko i uczciwie pracowali aby ich dzieci miały lepsze czasy. Napisałem to celowo w takiej a nie innej formie, bo chciałem stwierdziłem fakt, że z perspektywy tamtych czasów nikt nie patrzył na to kto jakim autem jeździ, kto ile zarabia, kto jakie ma ciuchy itp. itd. Stwierdziłem oczywistą oczywistość, że w tamtych odległych latach 90-tych liczyło się bardziej być aniżeli mieć/posiadać. 3."Przecież to pochwała równości w biedzie jak stad do Syberii." - porównanie twoje jest głupie to po pierwsze a po drugie nie pochwalam absolutnie równości w biedzie, moją intencją było jedynie przybliżenie w pigułce lat 90-tych, jak to u nas dawniej bywało w Polsce. 4."Hipokryta z Ciebie" - najwidoczniej niczego nie zrozumiałeś z tekstu jakiego napisałem, wróć może jak zrozumiesz znaczenie słowa "hipokryta", bo nazywasz mnie tak kompletnie bezpodstawnie. 5."jak z każdego z Twojej ulubionej partii i tyle" - w mojej ulubionej partii nie ma hipokrytów, natomiast jak na pęczki hipokrytów widziałem w partiach lewicowych i ich podwójne standardy.
 • No nie wyrobie 2021-09-25 15:10:38
  „ I co z tego, że wielu z nas w tamtym okresie jeździło używanymi, często poniszczonymi samochodami? I co z tego, że na wiele rzeczy nie było nas stać? I co z tego, że ubieraliśmy się -patrząc z perspektywy czasów obecnych - niemodnie, niekiedy dziwacznie, że były charakterystyczne czapki uszatki, sweterki tureckie, mało modne fryzury i okulary? ” - fan Konfederacji i takie walisz komunistyczne tyrady? Przecież to pochwała równości w biedzie jak stad do Syberii. Hipokryta z Ciebie jak z każdego z Twojej ulubionej partii i tyle
 • Kamyk 2021-09-24 20:19:23
  Kto mądry głosuje na Hołownia przecież to (...) jakich mało
 • kerry 2021-09-24 18:44:41
  DO Rotor; Jak nie umiesz czytać ze zrozumieniem , tylko wszystko przeinaczasz baranie to ja ci nie pomoge. Pisałem na temat dotacji i francuskich inwestycji w Sajgonie przed rewolucja komunistyczna, Praktycznie wybudowali wszystko co miało większe znaczenie. A potem niejaki nadredaktor Lys pisze ,że Tussek potrzebuje 30-40 ludzi , bo sam tematu nie uciągnie. Tylko skad ich wziąc wsród takich aktywistów i elektoratu??? Musi mu wystarczyc tesciowa.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 51.222.253.6
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!