Już jest nowy Barometr Wyborczy 2023. Sprawdź, z którymi politykami masz najbardziej zbieżne poglądy

Sondaż: Polacy nie chcą małżeństw homoseksualnych

Mimo że Wiosna Roberta Biedronia domaga się legalizacji małżeństw homoseksualnych, to Polacy wciąż uważają inaczej; prawie połowa z nas nie chce, aby osoby tej samej płci mogły zawierać ze sobą małżeństwa - podaje w środę "Super Express".

46 proc. ankietowanych w sondażu dla "SE" oceniło, że osoby homoseksualne nie powinny mieć w Polsce możliwości zawarcia małżeństwa. Przeciwnego zdania było 38 proc. badanych, którzy uważają, że osoby homoseksualne powinny mieć takie prawo, a odpowiedź "nie wiem" wybrało 16 proc. "Dla rodaków małżeństwo to wciąż związek kobiety i mężczyzny" - podsumowuje dziennik.

Badanie dla "SE" przeprowadził Instytut Badań Pollster w dniach 4-6 kwietnia na próbie 1094 dorosłych Polaków.

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (13)

 • adam 2019-04-27 14:55:56
  Pytanie było źle postawione! To nie chodzi tu o małżeństwo tylko o zarejestrowany związek dwóch osób tej samej płci! Ich prawa w tym związku określałaby odpowiednia ustawa!
 • posłuchaj 2019-04-25 16:18:23
  Do pis-mac: Adolf H nie ma do tego nic wspólnego, o bandytach tu nie rozmawiamy. Do żadnych źródeł nie wracam ani się na nic nie powołuję, a już tym bardziej do totalitarysty-psychopaty. Nie wiem jaka była twoja intencja, chciałeś sprowokować mnie czy zaatakować? jeśli tak to ci nie wyszło. A z tym Hitlerem to żeś palną jak łysy grzywką o parapet, skąd ci to do głowy przyszło? Może mamy zabronić mężczyznom bycia mężczyznami i wręcz ich wysterylizować, bo wszelkie ujawniane cechy męskie to przecież faszyzm czyż nie?. Już obecnie dużo kobiet samych przyznaje i narzeka, że nie ma mężczyzn, nikt się o nie stara, nie zabiega ale znaleźć przyczynę w swojej osobie to są ostatnie, szukać będą przyczyn wszędzie nawet we własnej rodzinie byle nie w sobie. Naczytają się czasopism i gazet wydawanych pod niemiecko-izraelskimi wpływami, które zachęcają ją do nadaktywności, samorealizacji ponad dom i rodzinę, bycia samowystarczalną singielką - a dom i rodzina? To przecież średniowiecze, harówka, dodatkowe obowiązki, dziecko? dodatkowy balast i ciężar przeszkadzający w karierze, najlepiej usunąć ciążę i dalej żyć wygodnie, imprezować, bawić się w najlepsze, moralność odstawić na bok. Feministki szkodzą normalnym kobietom swoim jadem, który sączą im do uszu, żeby spowodować aby mężczyźni byli wrogami kobiet, same były nie do końca szczęśliwe w związkach to i młodym dziewczynom zrujnują życie - no co? dziewuchy dziewuchom piekło zgotujom. Stwierdzam fakty, nie jestem faszystą czy nazistą.
 • 84-latka 2019-04-25 12:15:42
  Do pis-mac: dobrze uzasadnione
 • pis-mac 2019-04-25 09:37:37
  Do posłuchaj: Jakbym słyszał Lorenza czy innego Dawkinsa. To dla Ciebie komplement. Ale nie wiem czy wiesz że podobne poglądy wygłaszał jakieś 100 lat temu Adolf H. Wracasz do źródeł?
 • B.P 2019-04-25 09:29:31
  Do spróbuję wyjaśnić: Czytaj uważnie - napisałem jasno do kogo mam zaufanie. Nie piszę o wszystkich. Najbardziej podejrzani są spece od gender. Ich niechęć do kobiet jest bardzo charakterystyczna. Mamy takiego na świeczniku - nazywa się Jędraszewski i nie ukrywa że popierał Paetza w sporze o koncelebrowanie mszy w 1050 rocznicę chrztu Mieszka. Poza tym poczytaj sobie na temat okoliczności abdykacji Benedykta XVI
 • posłuchaj 2019-04-25 00:43:26
  Do WoWa: Związki, w których to kobieta ma większość spraw na barkach nie są dobre, oczekując zbyt wiele od kobiet robi się im krzywdę, one wpadają przez to w perfekcjonizm, dążą do złudnej doskonałości, że wszystko ma być po ich myśli, wszystko kontrolować, wszystkim zarządzać - to nie jest dobre podejście. Jeśli facet pozwoli kobiecie osiągnąć niemalże pełną niezależność oraz pozwoli się jej w pełni zdominować oraz pozwoli jej na kompletną samowolkę w związku to niech się nie zdziwi później jak kobieta nim pogardzi. Prawdziwy facet nienawidzi dyrygowania nim i zarządzania jak ma postępować, a z kolei kobiety nie znoszą bierności, braku inicjatywy, obojętności u mężczyzn. Jeśli więc kobiety nauczą się być sobą, być kobiece, czyli ładnie się prezentować, dbać o dom i rodzinę, owszem mając także małą karierę zawodową to i faceci będą się o takie kobiety bardziej starać, bo to nie jest tak jak się mówi, że facet zobaczy tyłek i już złapany na zawsze, będzie mieć co najwyżej przyjemność a kobita zostanie z niczym, po prostu ją wykorzysta i tyle. Młodzi faceci się nie żenią dlatego, że nie widzą w swoich partnerkach żon i matek a więc fundamentu rodziny, elementu ją spajającego. Facet nie urodzi, nie wykarmi piersią, nie założy fartucha i będzie gotować, prać, prasować - to nie są jego role życiowe, może wspomóc w sprzątaniu domu, wspomóc w wychowaniu dziecka i w wybranych obowiązkach domowych ale jego podstawową rolą jest obrona rodziny i zapewnienie dobrego statusu materialnego
 • WoWa 2019-04-24 23:16:31
  Chciałbym wiedzieć jak dokładnie brzmiało pytanie. Czy zadano także pytanie o powody dla których odpowiedź brzmi tak względnie nie. Samo małżeństwo homoseksualne, co widać gołym okiem nie stanowi zagrożenia społecznego bo niby dlaczego miałoby. Natomiast ze względu na dobro dziecka jestem przeciw adopcji dzieci przez takie pary.
 • WoWa 2019-04-24 23:08:59
  Do powrót do normalności: A gdzieś się Pan uchował ze swoimi poglądami. Znam wiele małżeństw gdzie to kobita jest głową rodziny. To ona ją utrzymuje. Tego typu podejście to utrwalenie męskiego feudalizmu w stosunku do kobiet. To zwyczajnie haniebna wypowiedź.
 • spróbuję wyjaśnić 2019-04-24 16:31:57
  Do B.P: Nie wszyscy księża jak to ująłeś to sodomici. Owszem problem pedofilii czy też pokus seksualnych wśród księży istnieje. Ale ostatnimi czasy ataki na kościół katolicki pod tym względem są często bardzo zawyżone, generalizuje się, że każdy ksiądz to pedofil, zboczeniec i inne epitety lecą pod ich adresami. To nie jest w porządku. Owszem tam, gdzie faktycznie wystąpiło takie zjawisko to należy definitywnie potępić i wykluczyć takiego zakonnika z pełnienia funkcji kapłańskich co może być nawet równoznaczne z ekskomuniką. Ale nie wolno mówić w ten sposób, że wszyscy księża są źli i mają złe zamiary - w taki oto sposób lewica próbuje podsycić naszą nienawiść i sceptycyzm względem wiary, żeby nas od niej odwrócić. Nie dajmy się w tak perfidny sposób zwieść w kierunku podziałów, ewidentnie eskalowanych. Lewica lubi nasilać konflikty poglądowe i walka z wiarą i kościołem należy do ich ulubionych działań, oni pragną byśmy wiecznie byli skłóceni. Trzeba też wiedzieć, że księża to także zwykli ludzie, szatan także może ich kusić, jeśli więc mają silne morale i wiarę nie powinni poddawać się tym pokusom, niektórym się to nie udało, tu trzeba przyznać rację ale jest też na pewno wielu wspaniałych księży, których postawa jest pod tym względem nieskalana i otwarcie sprzeciwiają się i potępiają te czyny wśród zakonników. Potępiać należy tych księży, którzy faktycznie dopuścili się takich czynów nie zaś każdego tylko za sam fakt, że ma habit i jest księdzem i już go przekreślać.
 • B.P 2019-04-24 16:06:33
  Do powrót do normalności: normalność AD2019 to także księża - sodomici. Ja chodzę na msze tylko do dominikanów bo oni mówią o tym otwarcie i eliminują takie osoby z zakonu. Jeśli to dla Ciebie nie jest problemem to gratuluję wybiórczego traktowania zasad. Napisz po prostu że Twój wzór to abp. Paetz bo przy nim wszystkie dziewice mogą być spokojne.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.197.111.121
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!