Sondaż wyborczy Sondaż: poparcie dla PiS znowu rośnie, Nowoczesna poza Sejmem

Najnowszy sondaż IBRiS dla "Rzeczpospolitej" wskazuje, że poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości znowu rośnie. Równocześnie rośnie jednak również poparcie dla Platformy Obywatelskiej.

Partia Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na poparcie 37,6 proc wyborców, co daje wzrost o 5,8 pkt proc. w porównaniu z badaniem z początku kwietnia.

Platforma Obywatelska uzyskała w najnowszym badaniu poparcie na poziomie 27,3 proc., co daje jej wzrost o 3,8 pkt proc.

Na trzecim miejscu uplasował się Sojusz Lewicy Demokratycznej z poparciem 10,4 proc., czyli niższym o 1,7 pkt proc. w porównaniu z początkiem kwietnia 2018 roku.

Do Semu weszłyby jeszcze Kukiz'15 - 6,3 proc (-2,2) oraz Polskie Stronnictwo Ludowe - 5,3 proc. (-0,6).

Poniżej progu wyborczego znalazła się Nowoczesna - 2,9 proc., której poparcie zmalało o 2,2 pkt proc.

Niezdecydowanych w sondażu było 7,7 proc. badanych.

Sondaż wykonano w dniach 10-11 maja na próbie 1100 osób.

KW Prawo i Sprawiedliwość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 37.6%
KW Platforma Obywatelska RP - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 27.3%
Sojusz Lewicy Demokratycznej - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 10.4%
KWW Kukiz'15 - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 6.3%
Komitet Wyborczy PSL - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 5.3%
KW Nowoczesna - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 2.9%

KOMENTARZE (70)

 • Roman1942 2018-05-18 20:38:34
  Uważam, że partia "N" stała się partią niszową. W interesie obecnej opozycji jest by się rozwiązała i oddała swój elektorat innym partiom opozycyjnym. PSL najprawdopodobniej wejdzie do parlamentu w przyszłych wyborach, ale jak dotychczas, na tę partię nie ma co liczyć. Im chodzi tylko o stołki. Takie mam wrażenie. Zresztą, już idąc samodzielnie do wyborów, co oficjalnie zadeklarowali, wyrazili swój pogląd, że im jest obojętne kto je wygra. Oni chcą mieć ponad 5% i to jest cel.
 • V kolumna WON z Polski! 2018-05-16 20:50:45
  Laureat tej twojej pokojowej nagrody nobla, chce pałować opozycje (wtedy PO rządziło): youtu.be/N1y5RKuJ71g?t=16
 • Niepodległa Polska 2018-05-16 20:45:34
  Szymborska nobel - Stalin to jej miłość, nominowani byli nawet stalin i hitler i putin (niezłe towarzystwo co?), obama dostał pokojową nagrodę nobla po 3 miesiącach po wybraniu go na prezydenta .... Nobel to ogromna Polityka i należy ja traktować jako narzędzie do popularyzacji pewnej ideologii. To naprawdę nie boli, to wszystko jest już napisane. Gdyby nagrodzie nobla w dalszym ciągu przyświecała idea twórcy, to JPII byłby jego jej laureatem.
 • Sprawdzaj fakty!!! 2018-05-16 20:25:21
  Pomijam twoją ułomność i brak możliwości intelektualnych aby powiązać oczywiste fakty... walić to, bo w końcu to i tak mało istotne... tylko problem polega na tym, co ty k..a masz z tym kaczyńskim debilu?!? Czy ja choć słowo o nim piszę, próbujesz swoją chorobę przełożyć na innych, czemu konfrontujesz kaczkę z wałęsą?!? PRZEKAZ DNIA? Przekaz z czerskiej, o co kaman? Juz wam tak mózgi wyprali, że nie potraficie zmusić mózgu do jakiegokolwiek wysiłku twórczego, tylko przekaz partyjny... Mam gdzieś ciebie, tą twoją kaczkę i zdegenerowanego bufona z Popowa który chciał nie tak dawno jeszcze pałować ludzi na ulicach - wybawca, ehhhh..... "a po czynach jego poznasz" przypominam prezydenturę typka, czyszczenie kwitów, obalenie rządu Olszewskiego w obawie o lustracje, spółki joni-venture z kacapami i choćby NATO-BIS oraz wiele, wiele innych. Były na niego kwity to wykonywał polecenia, czekamy na otwarcie archiwów wojskowe. Brak dowodów na agenturę? Nie, litości....
 • :-) 2018-05-16 19:42:20
  Do Sprawdzaj fakty!!!: Powtarzam - Wałęsa - Nagroda Nobla, przemówienie przed Senatem USA, prezydentura, sława na cały świat. Zero dowodów na współpracę z SB oprócz fotokopii sfabrykowanych przez tych którym przeszkadzała jego pozycja. Rozumiem że twoi pracodawcy czyli PIS i Kaczyński wolą żeby w tego rodzaju wymianie zdań ich pomijać bo nie ma szans żeby porównanie wyszło na ich korzyść ale niedoczekanie! Kaczyński był tchórzem i nim pozostał - 13 grudnia kiedy Wałęsę internowali (!), on spał do południa a teraz od własnego narodu chroni go więcej ochroniarzy niż Prezydenta RP. Nie wpuszczają też rodzin chorych do szpitala w którym leży i leczy się nie czekając w kolejce jak II sort i reszta bydła z ulicy które w chwilach uniesień przedwyborczych nazywa suwerenem.
 • §.beda siedziec. 2018-05-16 18:24:15
  PiS wyborcy to sfora ciemniakow,pasozytow gamoni ogladajacych sie za "podarunkami"od panstwa PiS.Wolnosc Demokracja obce slowa,mowie tega nie da sie zrec,jak w brzuchu burczy.Ciemny lud sprowadzi Polske i Polakow na manowce.
 • §.beda siedziec. 2018-05-16 18:13:07
  Polacy zazarcie walcza........o powrot KOMUNY.Polityczne wyroki juz sa,i aresztowania takze.
 • Sprawdzaj fakty!!! 2018-05-16 16:31:32
  Do :-): wałęsę wykreowali, ba, nawet na rękach nosili SBckie psy. Siła to było 10 mln ludzi pracujących w całym kraju, a nie ta podgrywka SBecka wraz z marksistowskimi "ekspertami" których bronił i nie dał tknąć (geremek, mazowiecki) a ludzi walki czyli jądro które zakładało WZZ, a które to przerodziło się w Solidarność zwyczajnie usunął i chwalił się tym oficjalnie - wykonał rozkaz służb ot i tyle. Kto pamięta kto wstrzymał strajk w 80 roku? ;-D Człowieczku, masz jakieś dziwne kompleksy, ja piszę o wałęsie ty piszesz o kaczce, dokładnie tak jak opozycja destrukcyjna: "Jaki macie program? eee pis... pis.... pis...pis...pis..." to nie robi, i nie będzie robiło :-D Po twoich wpisach widać że kaczka jest bardziej twoja niż moja, nigdy się o żadnym nie wypowiadałem a ty każdy temat sprowadzasz do kaczki.... Obstawiam, że to działalność opłacana, bo aż wierzyć się nie chce żeby bez interesu tak się zachowywać.
 • ArabMuzułmanim 2018-05-16 16:11:18
  Do Grzesio: Tusk to mój IDOL. Jak Tusk wróci na białym koniu to PIsiory ześlalają się ze strachu. hhahahaha.
 • Grzesio 2018-05-16 16:03:34
  Do :-): dailymotion.com/video/x26yas8 Donald Tusk badrzo dobrze zrobił dla nasz przecież to ucziwy Człowiek tutaj filmie nakręcili Pisiory. HWD PISIOROM z Patologii 500+.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.192.65.228
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!