Sondaż wyborczy Sondaż prezydencki. Kidawa-Błońska traci, Robert Biedroń zyskuje

Andrzej Duda wygrałby I turę wyborów prezydenckich, gdyby ta odbywała się w najbliższą niedzielę - tak wynika z sondażu Estymator dla DoRzeczy.pl. Do wyłonienia głowy państwa potrzebna byłaby jednak druga tura.

Na obecnego prezydenta Andrzeja Dudę swój głos chce oddać 44,8 proc. badanych. Jest to wynik gorszy o 0,5 pkt proc. względem sondażu z połowy lutego.

Na drugim miejscu znalazłaby się kandydatka Koalicji Obywatelskiej Małgorzata Kidawa-Błońska. Popiera ją 24,4 proc. osób, jednak jest to spadek o 2 pkt proc. Na ostatnim miejscu podium w sondażu znalazł się Władysław Kosiniak-Kamysz, na którego chce zagłosować 10,4 proc. Lider PSL zalicza wzrost poparcia o 0,3 pkt proc.

Kolejny w sondażu jest Robert Biedroń z wynikiem 9,7 proc. Kandydat Lewicy zalicza wzrost poparcia o 2,3 pkt proc. Na Szymona Hołownię zagłosować chce 5,7 proc., co jest wynikiem o 0,2 pkt proc. gorszym nić dwa tygodnie temu.

Najmniej poparcia ma kandydat Konfederacji. Na Krzysztofa Bosaka głos chce oddać 4,9 proc. osób. Zaliczył on jednak wzrost o 0,2 pkt proc. Opcję inny kandydat wybrało 0,1 proc. osób. Frekwencja wyniosłaby 60 proc.

Badanie przeprowadzono w dniach 27-28 lutego 2020 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1031 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. W prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały, że będą głosować i określiły, na jakiego kandydata będą głosować.

 

Andrzej Duda
Andrzej Duda 44.8%
Małgorzata Kidawa-Błońska
Małgorzata Kidawa-Błońska 24.4%
Władysław Kosiniak-Kamysz
Władysław Kosiniak-Kamysz 10.4%
Robert Biedroń
Robert Biedroń 9.7%
Szymon Hołownia
Szymon Hołownia 5.7%
Krzysztof Bosak
Krzysztof Bosak 4.9%

KOMENTARZE (5)

 • Pawlo 28 2020-03-02 18:11:45
  Brawo Władek . Co raz lepiej nie piszą o 2 turze .bo już miażdży
 • PyK 2020-03-02 16:38:36
  Wyników drugiej tury doRzeczy litościwie nie zamówili :P
 • ach ta skromność 2020-03-02 15:43:45
  Biorąc pod uwagę sondażownię i zleceniodawcę jestem zdumiony, że Andrzej Duda nie wygrywa wyborów już w pierwszej turze. Dlaczego tak skromnie?!
 • kerry 2020-03-02 14:15:26
  Kidawa to niemota wyjatkowa. Musi sie wpierw nauczyć odmieniac przez przypadki. Ostatnio szykowała podwyżki dla NAUCZYCIELÓW!!!!! Kosiniak jest jak arbuz ( na zewnątrz zielony, wewnątrz czerwony) w tęczowych gumofilcach !!! O reszczie szkoda pisania !!!
 • Należy definitywnie rozbić beton PO-PIS 2020-03-02 13:51:49
  Doprowadźmy by do drugiej tury weszli zarówno kandydat Konfederacji - Krzysztof Bosak jak i kandydat PSL-u - Władysław Kosiniak-Kamysz. Obywatele nie bójcie się zmian, obydwaj kandydaci deklarują, że jeśli sensowne ustawy autorstwa PIS przejdą przez sejm to oni je podpiszą, aczkolwiek jeżeli będą jakieś wątpliwości mogą zechcieć użyć weta częściej niż obecnie urzędujący prezydent zwykł to robić. Nie musimy wybierać jedynie pomiędzy PO-PIS, dajmy szansę tym dwóm dzielnie walczącym rycerzom, obydwaj zasługują na to by móc pojedynkować się w drugiej turze wyborów - zarówno kandydat Konfederacji jak i kandydat PSL-u(Koalicji Polskiej). Prezydentura Andrzeja Dudy była średnia, żeby nie powiedzieć przeciętna, kandydaci o których mowa mogą równie podobnie sprawować urząd głowy państwa a może nawet lepiej. Nie ma naprawdę nic do stracenia, żadna Małgorzata Kidawa-Błońska( jej wygrana przyśpieszyłaby tonięcie Polski, prezydentura a' la Komorowski bis), żaden Robert Biedroń( to w ogóle byłaby tragedia antyczna - od strony programowej może socjalistyczna polityka a' la PIS byłaby zachowana a nawet rozszerzona natomiast wojna światopoglądowa byłaby pewna - nasiliłby się feminizm, promowana byłaby aborcja, eutanazja, antykoncepcja, byłaby walka z wiarą i kościołem, a także oczywiście LGBTQ+ wzdłuż i wszerz, pewnie jeszcze migrantów by sprowadzili, stosowali ponadto się do eko-fanatyzmu a na ulicach byłyby lewackie bojówki) żaden Szymon Hołownia( on to może kandydować na prezydenta/burmistrza jakiegoś miasta albo na posła na sejm ale nie na prezydenta Polski).

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.215.79.204
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!