PARTNERZY PORTALU

Sondaż wyborczy Sondaż: rośnie poparcie dla KO, PiS prawie bez zmian

Gdyby wybory miały odbyć się w najbliższą niedzielę, to najwięcej głosów zdobyłaby Zjednoczona Prawica, na którą zagłosowałoby 32,5 proc. (prawie bez zmian w stosunku do ostatniego badania)  - wynika z sondażu firmy Research Partner.

Poparcie dla Koalicji Obywatelskiej wzrosło do 25,5 proc. (+2,2 proc.), natomiast Polska 2050 Szymona Hołowni odnotowała spadek do 10,7 proc. (-0,9 proc.).

W parlamencie znalazłaby się Konfederacja z poparciem 7,9 proc. (+1,6 proc.) oraz Lewica, która uzyskałaby 6,1 proc. głosów.

Pozostałe partie znalazłyby się poza parlamentem. Najbliżej progu wyborczego znajduje się PSL, który mógłby liczyć na przychylność 3,7 proc. wyborców.

Warto podkreślić, że zmiany poparcia dla PiS, Lewicy oraz PSL nie przekraczają w ostatnich dwóch tygodniach 0,2 punktu procentowego.

Szacowana frekwencja wyborcza wyniosłaby 56 proc. i spadła o 4 p.p w stosunku do ostatniego pomiaru.

KW Prawo i Sprawiedliwość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 32.5%
Koalicja Obywatelska - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 25.55%
Polska 2050 - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 10.7%
KW Konfederacja Wolność i Niepodległość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 7.9%
Koalicja lewicowa: SLD, Wiosna, Razem - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 6.1%
Komitet Wyborczy PSL - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 3.7%

KOMENTARZE (17)

 • do klawiarz 2022-04-28 10:50:14
  Opłacone sondaże? To już bardziej Do Rzeczy czy wpolityce opłacają sondaże. Szczególnie ten IBSP.
 • Jacek 2022-04-28 10:37:48
  Gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta. Władimir Putin?
 • klawiarz 2022-04-28 10:32:55
  Wreszcie nie opłacony sondaż przez gówno z wp i z wyborczej
 • Do propagandysty-terrorysty sił liberalno-lewicowych, który minusuje niewygodne komentarze 2022-04-28 01:44:53
  1."Jak widzicie długie wypociny" - dawniej moje wpisy potrafiły być dłuższe, ale od jakiegoś czasu wprowadzili administratorzy ograniczenia cóż poradzić, lecz pretensji o to nie mam( jakby jeszcze zrobili coś z tym żeby nie można było manipulować plusami i minusami to też nie miałbym o to najmniejszego żalu). 2."i mnóstwo cytowania innych," - głównie ciebie cytowałem, ty najczęściej przesiadujesz na tym forum. 3."to znaczy że to ON." - dzięki za wyróżnienie mnie z twojej strony, napisałeś drukowanymi literami słowo "on", mogę uznać to za komplement z twojej strony. 4."Nie wchodźcie z nim w dyskusję." - to ty nie wchodź, za innych się nie wypowiadaj( nie rób z siebie niczyjej niani), może jakiś inny liberalno-lewicowy zawodnik będzie chciał ze mną podyskutować, lecz jeżeli będzie prezentował poziom podobny do twojego to obawiam się, że skończy jak ty - zostanie intelektualnie spacyfikowany. 5."Nie warto." - Nie warto to tracić czasu na ciebie, ale dla mnie to nawet zabawne patrzeć jak się wściekasz. 6."To osoba wyjątkowo ograniczona." - wyjątkowo ograniczoną osobą to ty jesteś a wiesz dlaczego? A chociażby dlatego, że próbujesz zakłamywać rzeczywistość, stawiając w akcie desperacji i frustracji nadmiernie dużo czerwonych łapek pod moimi, obiektywnymi, niezależnymi komentarzami, które są w odbiorze trudne i niewygodne, uwierające dla takich jak ty.
 • O propagandziście Konfederacji - ten pajac lubi się rozpisywać 2022-04-28 01:20:32
  Jak widzicie długie wypociny i mnóstwo cytowania innych, to znaczy że to ON. Nie wchodźcie z nim w dyskusję. Nie warto. To osoba wyjątkowo ograniczona.
 • Do propagandysty terrorysty sił liberalno-lewicowych 2 2022-04-28 01:10:07
  6."Spróbujcie coś napisać krytykującego Konfederację i od razu otrzymacie wiele minusów." - no nie do końca, jeżeli jest to kłamstwo na temat Konfederacji to wówczas owszem mogę "nagrodzić" taki komentarz większą ilością minusów, a że niestety widzę kłamliwe komentarze na temat Konfederacji, głównie pisane przez ciebie to z "wdzięczności" dostaniesz łapki w dół, bo się o nie prosisz. 7."Nikt inny go nie popiera" - ale ja nie jestem działaczem partyjnym, nie jestem politykiem, posłem czy jakąś zacną personą by mnie popierać, a zwyczajnym człowiekiem. Nie utożsamiają się z moimi poglądami na pewno liberalno-lewicowi jak ty i tobie podobni, za innych to się nie wypowiadaj, bo guzik możesz wiedzieć jak jest. O twoje względy jak i twoich środowisk nie zabiegam i wcale nie chcę zabiegać. 8."oprócz jego samego." - nie łapki decydują o wartości komentarza i kto się zgadza lub nie zgadza z komentarzem, gdyż łatwo można nimi manipulować( administratorzy powinni zadbać o to by nie było możliwości nadmiernego plusowania/minusowania komentarzy, wówczas byłoby obiektywniej), ale merytoryka i poziom dyskusji, obiektywizm, niezależność myślenia, prawdomówność i pod tymi wymienionymi względami ja wypadam zdecydowanie lepiej niż ty. 9."Ten typ od lat prowadzi monologi," - to zależy czego temat dotyczy( jak jestem bardziej w filozoficznym nastroju to wówczas częściej oddaję się refleksjom które mogą przybierać formę monologu), w twoim przypadku to jakbyś nie zauważał to prowadziłem dialog z tobą. 10."bo 99 procent użytkowników nie chce z nim gadać." - dla doprecyzowania, to 99% użytkowników twojego pokroju nie chce ze mną rozmawiać, czyli takich, którzy wywodzą się z co skrajniejszych środowisk liberalno-lewicowych.
 • Do propagandysty-terrorysty sił liberalno-lewicowych 1 2022-04-28 01:09:37
  1."I to jest właśnie to o czym pisałem." - Nie wiem o czym pisałeś, ale nie chcę wiedzieć, do twoich kłamstw sam masz jedynie przekonanie i podobni do ciebie w poglądach. 2."Te pajac Konfederacji SAM SIEBIE PLUSUJE," - naprawdę? Chyba ty jesteś pajacem, sorry, ale wszystko widziałem, najpierw pojawiały się lawiny minusów(od ciebie albo od innych bojówkarzy cyfrowych jakich oddelegowałeś do tego by to zrobiły za ciebie) pod moimi komentarzami, dopiero potem pojawiały się plusy( przyznać mogę, że jakąś część z nich to ja je sobie stawiałem, ale tylko po to by ciebie trochę poirytować, nie zaś dla jakiejś propagandy, bardzo bym chciał, by mnie wsparto jakimiś łapkami w górę, ale nie będę nikogo do tego zmuszał ani o to żebrał). 3."a minusuje komentarze innych ludzi," - minusuję twoje komentarze jak je widzę, bo ty pierwszy minusujesz moje komentarze, taka prawda, a co do komentarzy innych ludzi to skąd możesz wiedzieć jak jest? Nie wiesz jak jest, kogo wypowiedź i jak oceniam, a łapki to nie wszystko, to żaden obiektywny wyznacznik. 4."czyli wszystkie te przeciwne Konfederacji" - tylko kiedy ty zabierasz głos w dyskusjach z reguły przyczepiasz się do Konfederacji, twoje komentarze są jej przeciwne, to nie ulega wątpliwości, nie wiem czy wszystkie, ale zdecydowana większość z pewnością tak. 5."czy jego poglądom na świat." - tutaj to akurat mam uzasadniony powód - po prostu nie lubię wojenek na tle światopoglądowym, politycznej poprawności, rewolucji obyczajowo-kulturowych, jeśli o to chodzi.
 • O propagandziście Konfederacji 2022-04-28 00:04:31
  I to jest właśnie to o czym pisałem. Te pajac Konfederacji SAM SIEBIE PLUSUJE, a minusuje komentarze innych ludzi, czyli wszystkie te przeciwne Konfederacji czy jego poglądom na świat. Spróbujcie coś napisać krytykującego Konfederację i od razu otrzymacie wiele minusów. Nikt inny go nie popiera oprócz jego samego. Ten typ od lat prowadzi monologi, bo 99 procent użytkowników nie chce z nim gadać.
 • Acha, warto dodać 2022-04-27 23:51:34
  Niewygodne i nieprzychylne poglądom lewicowo-liberalnym komentarze są w bardzo krótkim odstępie czasowym atakowane nadmierną ilością minusów. To jest akt desperacji i frustracji tego bojówkarza-terrorysty na tym forum, teraz ucieka się do zakłamywania rzeczywistości poprzez stawianie czerwonych łapek w dół dla moich komentarzy, złośliwiec jeden.
 • Nie gadajcie z IDIOTĄ LEWICY - to mentalny terrorysta forumowy 2022-04-27 23:03:56
  Dobrze radzę, bo ta nasłana tutaj bojówka cyfrowa sił liberalno-lewicowych jest z jakiejś organizacji/fundacji/stowarzyszenia G. Sorosa - znanego grandziarza finansowego, finansującego działania rewolucyjno-wywrotowe. Jego zadaniem jest właśnie kłamać, siać zamęt i dezinformację, skłócać społeczeństwo ze sobą, działać na rzecz wzniecania podziałów i konfliktów, działać przeciwko interesom narodu, szkodząc mu i jego obywatelom, trzymać także stronę KOD-u, a także eurokołchozu vel. dyktatu berlińsko-brukselskich urzędników, decydentów, komisarzy itp. itd.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.211.84.185
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!