Już jest nowy Barometr Wyborczy 2023. Sprawdź, z którymi politykami masz najbardziej zbieżne poglądy

Sondaż Social Changes: spada poparcie dla Zjednoczonej Prawicy

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę Zjednoczona Prawica mogłaby liczyć na 37 proc. poparcia, KO - na 27 proc., a Polska 2050 - na 12 proc.- wynika z sondażu Social Changes dla portalu wPolityce.pl. Do Sejmu nie weszłyby: PSL, Kukiz15 i Porozumienie.

W badaniu chęć głosowania na Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 37 proc. badanych; oznacza to spadek o 3 punkty procentowe w porównaniu z poprzednim badaniem.

Poparcie dla Koalicji Obywatelskiej zadeklarowało 27 proc. badanych, co oznacza wzrost o 2 punkty proc. Na trzecim miejscu znalazła się Polska 2050, na którą gotowych jest zagłosować 12 proc. ankietowanych, bez zmian w stosunku do poprzedniego badania.

Po 8 proc. badanych zadeklarowało poparcie dla Konfederacji oraz Lewicy, w obu przypadkach bez zmian.

Progu wyborczego nie przekroczyłyby: Polskie Stronnictwo Ludowe, które popiera 3 proc. (bez zmian), Kukiz15 z 2-proc. poparciem (bez zmian) oraz Porozumienie z 1 proc. wskazań (bez zmian).

Deklarowana frekwencja wynosi 54 proc., co oznacza wzrost o 3 punkty proc. w porównaniu z poprzednim badaniem.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym w dniach od 29 kwietnia do 3 maja 2022 roku. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział N=1074 osób.

Prawo i Sprawiedliwość 37%
Koalicja Obywatelska 27%
Polska 2050 12%
Koalicja lewicowa: SLD, Wiosna, Razem 8%
KW Konfederacja Wolność i Niepodległość 8%
Komitet Wyborczy PSL 3%
KWW Kukiz'15 2%
Porozumienie Jarosława Gowina 1%

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (40)

 • zibi 2022-05-17 20:13:15
  ha POwskie gnidy juz stolkami dziela ha Smisxek Premier ha to ja nie wracam doewackiego kraju mam dosc Tuska Lubnaler i calej Lewackiej band y ha gadaja jua kolejny raz o wygranej zPIS ale program od lat ten sam okrasc polske i Polakow czas pogonic te Puyinowska bande ha ha co za gnidy ha von do Moskwy zlodzieje no Lubnaler to powala wszystkich na kolana w tv sxok ha raz Trzaskowski teraz Smiszek na Premiera pala buty i bajkopisarze ha a program ha na Kremlu i w Berlinie ha osmieszaja PO ha oby tak dalej w Rzadzie tylko PIS zadnych Lewakow ha nigdy bandy nieudacznikow i darmozjadow nigdy mamy dosc Lewackich klutni i walki z PIzs Lubnauer spalila PO ha dajmy im mowic sami sie utopia havi dobrze banda zlodzieji Tusk bedzie sie teraz laczyl i utopi nastepne partie razem z Butka ktory macha wioslami juz raz machal to utopil PO az dostal kopa w dupe i teraz tez go dostanie od swojego szefa p. Tuska ha i dobrze von z antypolakami
 • xibi 2022-05-15 11:43:03
  ha dzis zostal zdeklasowany w sniadaniu Rymanowskiego p. Czwrwinski xjedli go na sniadanie havi dobrze padlo tylko jedno pytanie o p. Sikorskiego w Gruzji i gosc sie zacialbha i wszystko jasne trzeba jak najszybciej odsunac te czerwone Putinowskie pieski z Parlamentu i Senatu to bedzie dobrze i z UE i w Polsce bo nikt nie bedzie mieszal i przeszkadzal w Rzadzeniu madrzejszym i praworzadnym Patriotom ha gonic to dziadostwo
 • A samo plusujące siebie bydle Konfederacji nadal nie zbanowane 2022-05-09 20:28:19
  Żałosny pajacu na którego pluje własna matka. Można na ciebie jedynie zwymiotować ty odpadzie minusujący drugą stronę.
 • Odpowiedź do komentarza poniżej 2022-05-09 19:38:18
  pojawiła się już wcześniej w komentarzach zatytułowanych: "A lewicowo-liberalny zwolennik cenzury dalej nadaje swoje" cz.1 & cz.2
 • A samo plusujące siebie bydle Konfederacji nadal nie zbanowane 2022-05-09 18:26:51
  Żałosny pajacu na którego pluje własna matka. Można na ciebie jedynie zwymiotować ty odpadzie minusujący drugą stronę.
 • Szymek płaczek w krótkich spodniach 2022-05-09 06:56:42
  Za granicą mamy wojnę. Polska przyjmuje miliony uchodźców z Ukrainy, do tego mamy kryzys spowodowany swatową sytuacją. Co robi Polska opozycja ? Głosuje nad sankcjami dla Polski. Zdaje sobie sprawę ze większość ludzi już zatrybiła ze zadaniem ponowoczesnych było i jest to aby sabotazowac wszysttko co Polske czym moglibyśmy konkurować z Niemcami. Robili to jednak jak do tej pory bardziej z ukrycia. Głosowane nad sankcjami to jednak przekroczenie kolejnej granicy. Pis ma stałe 44 % poparcia, tej hipokryzji Ponowoczesnych nikt normalny nie przetrawi
 • A lewicowo-liberalny zwolennik cenzury dalej nadaje swoje cz. 2 2022-05-08 22:33:47
  7."Można na ciebie jedynie zwymiotować" - zapewne ubolewasz nad tym, że nie możesz tego uczynić, wcale bym się nie zdziwił, ale jak ci się tak bardzo zbiera na wymioty to odejdź od klawiatury i monitora bo cały sprzęt sobie zarzygasz a jak nie to chociaż miednicę sobie podstaw. 8."ty odpadzie" - nie jestem odpadem, odpadem to jest to co ty piszesz w moim kierunku, to się nawet nie nadaje do śmieci, bo by śmietnik nawet obrażało. 9."minusujący drugą stronę." - minusuję ciebie, owszem jesteś drugą stroną, czyli oponentem poglądowym, tylko dlatego akurat ciebie nadmiernie minusuję, gdyż widzisz nie znoszę hejtu, a już tym bardziej takiego, który jest całkowicie bezpodstawny i wynika tylko i wyłącznie z bezsilności, aktu desperacji i frustracji hejtera, jakim ewidentnie jesteś ty.
 • A lewicowo-liberalny zwolennik cenzury dalej nadaje swoje cz. 1 2022-05-08 22:33:22
  1."A samo plusujące siebie" - nawet jeśli zdarza mi się tak robić sporadycznie to tylko dlatego, gdyż nie mam gwarancji co do tego, że nie najdzie cię ochota na minusowanie mi wypowiedzi albo nie ściągniesz jakiś "posiłków" do tej fuchy by zrobili to za ciebie. 2."bydle Konfederacji" - mógłbyś powiedzieć o mnie "bydle" gdybym wyzywał oponentów poglądowych, ale ja tak nie robię, ty zaś tak robisz, więc to ty jesteś bydle, z tą jednakże różnicą że nie wspomnianej partii( bo ta partia nie ma takich przypadków) ale środowisk lewicowo-liberalnych. 3."nadal nie zbanowane" - jak się przegrywa w dyskusji to nic dziwnego, że w akcie rozpaczy i desperacji chciałoby się uciec ku cenzurze niewygodnych i trudnych wypowiedzi, taka prawda, towarzyszu i mnie nie oszukacie. 4."Żałosny" - żałosny to ty jesteś, ale już ci o tym mówiłem 5."pajacu" - zwariowany w pozytywnym tego słowa znaczeniu jestem ale na pewno nie pajacem. 6."na którego pluje własna matka." - na mnie matka nie pluje, na ciebie na pewno by twoja pluła jakby zobaczyła jak się zachowujesz, a może nawet widziała już kiedyś cię w akcji i się ciebie wyrzekła za to co robisz, nie chcąc się do ciebie przyznawać.
 • A samo plusujące siebie bydle Konfederacji nadal nie zbanowane 2022-05-08 21:30:31
  Żałosny pajacu na którego pluje własna matka. Można na ciebie jedynie zwymiotować ty odpadzie minusujący drugą stronę.
 • Odpowiedź do komentarza poniżej 2022-05-08 21:11:48
  pojawiła się już pod nim

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.192.254.173
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!