Już jest nowy Barometr Wyborczy 2023. Sprawdź, z którymi politykami masz najbardziej zbieżne poglądy

Sondaż: Spadają notowania PiS, kosztem Polski 2050 rośnie poparcie dla KO

Zjednoczona Prawica uzyskała 34 proc. poparcia, Koalicja Obywatelska - 27 proc., Polska 2050 - 12 proc., Konfederacja - 11 proc., Lewica - 10 proc. - wynika z sondażu pracowni Social Changes przeprowadzonego na zlecenie portalu wpolityce.pl.

"Koalicja Obywatelska zmniejszyła dystans dzielący ją od Zjednoczonej Prawicy. KO zyskuje kosztem Polski 2050 Szymona Hołowni. Wciąż bardzo dobry wynik notuje Konfederacja. Zyskuje również Lewica, która może się cieszyć najlepszym wynikiem od wielu tygodni" - podsumował portal, który w środę opublikował wyniki ankiety.

Według informacji opublikowanej przez portal, chęć głosowania na Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 34 proc. badanych (spadek o 2 punkty procentowe w porównaniu z poprzednim sondażem). Zamiar głosowania na Koalicję Obywatelską zadeklarowało 27 proc. respondentów (wzrost o 3 punkty proc.).

Polska 2050 w porównaniu z poprzednim badaniem straciła 2 punkty proc. - wskazało na nią 12 proc. respondentów. Konfederację wskazało 11 proc. badanych (wzrost o 1 punkt proc.).

Poparcie dla Lewicy wyraziło 10 proc. badanych - o 1 punkt więcej niż w poprzednio.

Z 2 do 3 proc. wzrosło poparcie dla Polskiego Stronnictwa Ludowego; bez zmian - na poziomie 2 proc. - pozostało poparcie dla Kukiz'15.

Porozumienie uzyskało 0 proc.; poprzednio zamiar oddania głosu na to ugrupowanie wyraził jeden na stu ankietowanych.

Deklarowana frekwencja wyniosła 58 proc. - o 6 punktów procentowych więcej niż w poprzedniej edycji badania.

Badanie na ogólnopolskiej, reprezentatywnej 1063-osobowje próbie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. w dniach 14-17 stycznia br.

Prawo i Sprawiedliwość 34%
Koalicja Obywatelska 27%
Polska 2050 12%
KW Konfederacja Wolność i Niepodległość 11%
Koalicja lewicowa: SLD, Wiosna, Razem 10%
Komitet Wyborczy PSL 3%
KWW Kukiz'15 2%

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (37)

 • Marek 2022-02-21 21:45:45
  Pis traci poparcie dzięki nowemu ładowi za dwa miesiące ten bubel dotknie 95% mieszkańców Polski jedyny ratunek to wycofać się z tego to rujnuje wszystko co osiągneli
 • Sasza 60 2022-01-25 17:53:27
  Złodzieje z Po za swoich rzadów prawie dwu krotnie zadłużyli kraj . W Szczecinie każdy ma donka za sprzedajna szmate
 • Rotor 2022-01-23 10:32:30
  Znowu koalicja 3 partii opozycyjnych dostaje 233 mandaty poselskie. To już jest oczywisty trend wzrostowy. Gdyby tak tylko Tusk przestał unikać jasnych deklaracji i ogłosił główne założenia programowe. Progresywne założenia programowe, jakich potrzebuje ten zagubiony naród i jakich najwyraźniej chcą tutaj jego zwolennicy. Takie posunięcie spokojnie może dać przejęcie 10% lewicowo-centrowych wyborców, którzy nie chcą mieć nic wspólnego z Czarzasto-Biedroniową Lewicą i na dzisiaj nie głosują w ogóle. Ryzyko utraty głosów prawicowych przez PO w tym układzie jest żadne, bo obecne poparcie PO, to ludzie, którzy po prostu chcą odsunąć PiS od władzy i głosują na najsilniejszą partię opozycyjną w peletonie, to nie są wielcy ideowcy a już na pewno nie ideowcy prawicowi. Trudno mówić w tej chwili o poparciu programu PO, bo takiego nie ma. To znaczy jest, ale pomija niemal zupełnie kwestie światopoglądowe, które tu i ówdzie były przemycane przez polityków PO. Wypadałoby się w końcu przygotować do przyjęcia władzy a nie grać na cinkciarskie uniki i ściemę. Widać też wyraźnie, że nie ma już szans na pogoń Polska 2050 za Platformą o ile nie nastąpi jakiś wstrząs na scenie politycznej (odejście Trzaskowskiego). Ewentualne debaty dadzą pewnie kilka pkt. % Hołowni na ostatniej prostej, bo jest z całego towarzystwa najlepszym mówcą i to zapewni wynik powyżej 10%. Tak czy inaczej odpowiedzialność wykorzystania obecnej sytuacji spoczywa na PO. Oby tego nie spartolili. Ostatni klip z Tuskiem punktującym rachunki za gaz, był bardzo dobry. To właśnie jasnością i dosadnością przekazu można wygrać. Dość już tego kręcenia i unikania odpowiedzi, bo znowu się okaże, że PiS mimo osłabienia, będzie rządził wspólnie z Konfederacją.
 • Niestety same błędne wnioski, nadinterpretacje i manipulacje 2022-01-21 18:09:59
  1."Nie wymagajcie od użytkownika od konfederacji zbyt wiele" -nie dostrzegłem jakichkolwiek wymagań od użytkowników będących skrajnie w opozycji do moich poglądów. 2."Jeśli coś jest niezgodne z ich narracją" - nie tyle narracją co po prostu poglądami 3."to nie przekonają go nawet twarde dane," - nie mam pojęcia o czym piszesz, jakie "twarde dane"? Nie było odwołania do jakichkolwiek danych. 4."a jak trzeba bronić Brauna" -bronię, bo go cenię, lubię i szanuję. 5."to bez mrugnięcia uwierzy na słowo rosyjskiemu MSZ i wydalonemu za zarzuty szpiegostwa dziennikarzowi Sputnika: bit.ly/3FOz51Z" - to zwyczajne kłamstwo i manipulacja z twojej strony, nadinterpretowałeś sobie i wyciągnąłeś błędne wnioski. Ale dobrze, że podałeś linka, bo podam tutaj cytat z mojej wypowiedzi stamtąd: "Czy ABW przedstawiła wyraźne dowody na rzekome szpiegostwo dziennikarza rosyjskiego do publicznej wiadomości? Nic na ten temat nie wiadomo. ABW zaś podejrzewała jedynie tego dziennikarza rzekomo o taką działalność. Jeśli są dostępne dowody na jego wrogą działalność to chętnie bym zobaczył i wówczas ustosunkował się, modyfikując moje stanowisko, lecz nie znalazłem niczego takiego.".
 • Nie wymagajcie od użytkownika od konfederacji zbyt wiele 2022-01-21 12:07:53
  Jeśli coś jest niezgodne z ich narracją to nie przekonają go nawet twarde dane, a jak trzeba bronić Brauna to bez mrugnięcia uwierzy na słowo rosyjskiemu MSZ i wydalonemu za zarzuty szpiegostwa dziennikarzowi Sputnika: bit.ly/3FOz51Z
 • Rotor 2022-01-21 08:47:36
  Nie wymagajcie ode mnie bezmyślnej naiwności. Zarząd PO mówił też bezpośrednio przed wygranymi wyborami o podatku liniowym, odchudzeniu administracji, wprowadzeniu Euro w 2011, reformie KRUS itd. Nic z tego nie wyszło pomimo trzymania władzy przez dwie kadencje, do większości postulatów nawet nie wracano później i realizowano zupełnie inną politykę. Teraz nawet deklaracje są niejednoznaczne, więc może poczekajmy przynajmniej na jasne punkty programowe i wtedy sobie podyskutujmy. Tusk zawsze był konserwatywnym politykiem, lubi odnosić się do swojej wiary, zresztą teraz również mówi, że to na tym polu PO musi pokonać PiS, bo Polacy to konserwatywny naród, więc raczej spodziewałbym się odbicia w prawo a nie oficjalnego ogłoszenia, że popieramy aborcję do 12 tygodnia, czy likwidację Funduszu Kościelnego. Myślę, że wielu miłośników PO może być zaskoczonych z ostatecznego programu partii. Zakładam, że żadna kontrowersyjna deklaracja nie znajdzie się w oficjalnym programie a będzie jedynie tu i ówdzie przemycana w wywiadach: jeden coś powie, drugi temu zaprzeczy. No i nie ma znaku równości między Tuskiem a Trzaskowskim, ten drugi rzeczywiście jest progresywnym politykiem, ale nie on rządzi w PO. Zupełnie nie podoba mi się ten styl rywalizacji wyznawców PiS i PO - kto nie z nami tego opluwamy. Obie strony stosują ten sam język nienawiści i są odporne na argumenty. Dlatego tak trudno mi odnaleźć swoją opcję polityczną w Polsce. Nie wiem co się stało z tymi ludźmi naprawdę, trzeba przywrócić normalność...
 • Ech 2022-01-21 00:49:57
  Powielenie tego kłamliwego i pełnego wyzwisk komentarza nic ci nie da, tylko pokazujesz całe jakże "dojżałe" oblicze środowisk lewicowo-liberalnych, szkodzisz jedynie formacji na jaką chcesz głosować lub formacjom jakie wspierasz.
 • Do (...) 2022-01-20 23:38:17
  Znowu ty zasrany (...) i fanatyku Konfederacji. Zawsze (...) piszesz w kółko to samo, czyli że Konfederacja ma więcej niż pokazują sondaże. Idioto nieuleczalny. Akurat Konfederacja ma tylko chwilowo te 8-10 procent bo zbiera buntowników odnośnie szczepień i restrykcji (jakie kilkanaście procent łbie). Jednak to minie i powróci do normalnego poziomu 5-6 procent.
 • Do "Do Rotora" 2022-01-20 23:12:58
  "bo rozmowa z tobą robi się nieprzyjemna jak z tym idiotą na punkcie Konfederacji." - odezwał się mądry inaczej, co jedynie obrażać potrafi, jak chcesz to sobie uprawiaj dysputy polemiczne z Rotorem, ale ze mnie zejdź bo ja ci w paradę nie wchodziłem.
 • Do "Do Idioty" 2022-01-20 23:07:57
  1."Znowu ty zasrany imbecylu" - o widzę, że powróciłeś w swojej odrażającej formie Teros vel. Do (...) vel. Do Debila. Tylko obrażać potrafisz i nic więcej, to chyba twój konik jakiś jest, takie chamstwo. 2."i fanatyku Konfederacji." - jestem tylko fanem Konfederacji i nic poza tym, ty jesteś fanatykiem sił lewicowo-liberalnych, ich cyfrowym bojówkarzem, ale przez grzeczność i kulturę osobistą nie nazwę cię "zasranym imbecylem", bo do twojego i tak już nad wyraz niskiego poziomu zniżać się nie będę. 3."Zawsze śmieciu" - i znowu twoja "mowa miłości", ty chyba bez wplatania wyzwisk w co drugie zdanie nie potrafisz inaczej rozmawiać. 4."piszesz w kółko to samo," - być może są pewne podobieństwa, ale na pewno nie w kółko to samo. 5."czyli że Konfederacja ma więcej niż pokazują sondaże." - piszę tak, jak widzę, że jakiś sondaż pokazuje Konfederacji poniżej 10%, bo to nieprawda, ona jest na poziomie PL2050 ma 10-11% lub 12-13%. 6."Idioto nieuleczalny." -nieuleczalna to jest twoja "mowa miłości", 7."Akurat Konfederacja ma tylko chwilowo te 8-10 procent" - wcale nie chwilowo, tendencję ma wzrostową, co prawda powoli rośnie i nieco mozolnie im poparcie, to jednak rośnie. 8."bo zbiera buntowników odnośnie szczepień i restrykcji" - a tych "buntowników" przeciwko szczepieniom i restrykcjom jak przybywało tak przybywa, a wśród nich pojawiają się i wyborcy innych formacji politycznych, nieśmiało przyznając rację Konfederacji. Niech zbiera dalej, robi świetną robotę. 9."(jakie kilkanaście procent łbie)." - kilkanaście procent( takie 14-15%) łebku to będzie Konfederacja mieć do połowy tego roku( a może i nieco wcześniej) 10."Jednak to minie" - szczerze wątpię, będzie wręcz przeciwnie, do okresu kampanii wyborczych w 2023 roku będzie osiągać Konfederacja wyniki z przedziału 16-19%. 11."i powróci do normalnego poziomu 5-6 procent." - nic z tego, nie Konfederacja do takiego stanu nie powróci, wyborcy, którzy już się obudzili nie powrócą do spania, a wielu nowych się przekona. O 5-6% to Lewica będzie walczyć, wróć... ona już tyle ma( no może do 7% bez partii Razem trzymającej się osobno, z partią Razem to co innego, wówczas lewicowe trio 8-9% maks. by wydziergało).

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.197.111.121
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!