Sondaż wyborczy Sondaż: tylko 4 pkt proc. dzieli KO od Zjednoczonej Prawicy

Firma Research Partner przeprowadziła na panelu Ariadna kolejne badanie preferencji politycznych Polaków.

Gdyby wybory miały odbyć się w najbliższą niedzielę, to najwięcej głosów zdobyłaby Zjednoczona Prawica, na którą zagłosowałoby 30,8 proc., co oznacza spadek poparcia o 1,7 p.p. w stosunku do pomiaru sprzed dwóch tygodni.

Poparcie dla Koalicji Obywatelskiej wzrosło do 26,3 proc. (+0,8 proc.), a Polska 2050 Szymona Hołowni cieszy się uznaniem 11,6 proc. Polaków (+0,9 proc.).

W parlamencie znalazłaby się Konfederacja z poparciem 6,8 proc. (-1,1 proc.) oraz Lewica, która uzyskałaby 6,0 proc. głosów (-0,1 proc.). Pozostałe partie znalazłyby się poza parlamentem.

Do progu wyborczego zbliża się PSL, który mógłby liczyć na przychylność 4,0 proc. wyborców. Na pytanie o wzięcie udziału w wyborach, 47 proc. ankietowanych odpowiedziało „zdecydowanie tak”, a kolejne 14,9 proc. „raczej tak”, co pozwala szacować frekwencję wyborczą na poziomie prawie 62 proc.

KW Prawo i Sprawiedliwość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 30.8%
Koalicja Obywatelska - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 26.3%
Polska 2050 - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 11.6%
KW Konfederacja Wolność i Niepodległość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 6.8%
Koalicja lewicowa: SLD, Wiosna, Razem - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 6%
Komitet Wyborczy PSL - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 4%

KOMENTARZE (58)

 • Do zwolennika Chlewicy 2022-05-24 10:47:02
  1."Ech, ty żałosny miłośniku Koniobijkracji." - ech, nie wiem o czym mówisz, gdyż ja jestem zwolennikiem( i bynajmniej nie żałosnym) Konfederacji, bez przesady z tym "miłośnikiem", wystarczy zwolennik, sympatyk, fan. Jeśli przestaniesz nazywać Konfederację "Koniobijkracją" to i ja przestanę nazywać Lewicę mianem "Chlewicy", a ciebie jej żałosnym zwolennikiem. Ja słowa dotrzymać umiem, ale w twoim przypadku powątpiewałbym( i tak swoje będziesz robił, bo mentalności złośliwca zmienić się nie da tak łatwo). 2."To są osobnicy o mentalmności kacyków z epoki kamienia łupanego." - osobnicy o jakich mówisz to są w SLD, starszyzna lewicowa wciąż ma mentalność kacyków i sentymenty do swoich czasów młodości za komuny i czasów PZPR( które można właśnie nazwać epoką kamienia łupanego pod tym względem jak wyglądała Polska wtedy - szarobura, biedna, bez perspektyw, w stagnacji rozwojowej i zapóźnieniu gargantuicznym względem krajów, jakich nie objęła żelazna kurtyna). 3."Bóg, honor, ojczyzna pękam ze śmiechu." - dla ciebie to zabawne, bo ty gardzisz wartościami, zasadami, normami, nie chcesz ich ani znać ani widzieć( dla ciebie sztandarowe "wartości" to pewnie Szatan, bezład, kosmopolityzm), ja zaś pękam ze śmiechu, gdy słyszę róż, brokat, antyfaszyzm( a coś takiego słyszałem bodajże na jakiejś manifestacji lewicowej, chyba paradzie).
 • Do zwolennika Koniobijkracji 2022-05-23 20:31:58
  Ech, ty żałosny miłośniku Koniobijkracji. To są osobnicy o mentalmności kacyków z epoki kamienia łupanego. Bóg, honor, ojczyzna, pękam ze śmiechu.
 • BaTmAn 2022-05-21 01:12:54
  Transcendencja,sam w to nie wierzysz,emanuje mi tu malizną intelektu.Sory.
 • BaTmAn 2022-05-21 00:55:43
  Fale news.
 • Analiza i wnioski z wyników sond wyborczych na e-wybory cz.2 2022-05-17 02:50:24
  4.Lewica znalazła się na czwartym miejscu, czyli poza podium, uzyskując 14.42%( W głosowaniu opublikowanym 1.03 również mieli czwarte miejsce ale wynik gorszy, bo 11.26%, natomiast w głosowaniu z 6.01 osiągnęli trzecie miejsce z wynikiem 16.24%). Dużo niższa liczba oddanych głosów internautów nie wpłynęła ani pozytywnie ani negatywnie na poparcie dla Lewicy. 5.Polska 2050 osiągnęła (po raz trzeci zresztą) dopiero piąte miejsce. W opublikowanym najnowszym głosowaniu zdobyła tylko 5.14%, ledwo przekraczając próg wyborczy( W głosowaniu z 1.03 mieli 9.69%, a z 6.01 mieli 8.71%, zatem porównując z tymi wynikami widać duży spadek). Przy dużo niższej liczbie oddanych głosów internautów widać, że źle działa to na Polskę 2050. Reszta ugrupowań( AgroUnia, PSL, Porozumienie, Kukiz ’15) nie miałaby najmniejszych szans na wejście do sejmu, zarówno w najnowszych opublikowanych wynikach sondy jak i w poprzednich sondach te ugrupowania notują niskie a nawet bardzo niskie wyniki, wszystkie daleko oddalone od progu wyborczego.
 • Analiza i wnioski z wyników sond wyborczych na e-wybory cz.1 2022-05-17 02:49:53
  1.W trzecim głosowaniu internetowym( pomimo znacznie mniejszej liczby oddanych głosów, bo w dwóch pozostałych głosowaniach udział wzięło ponad 10 000 internautów, w tym zaś ponad 6,5 tys.) na wspomnianym w nagłówku portalu po raz pierwszy zwyciężyła Koalicja Obywatelska uzyskując wynik 32.17%( jest to wyraźnie lepszy wynik niż uzyskała w poprzednich głosowaniach – z 1.03 było to 29.04%, nie wspominając o tym z 6.01 było to 25.52%). Dużo niższa liczba oddanych głosów internautów w sondzie okazała się być korzystna dla Koalicji Obywatelskiej. 2.Konfederacja zajęła tym razem drugie miejsce na podium uzyskując wynik 27.20%( jest to duży spadek, gdyż w poprzednich głosowaniach – z 1.03 było to 33.18%, a z 6.01 było to 31.53% - obydwa te wyniki dały Konfederacji pierwsze miejsce). Dużo niższa liczba oddanych głosów internautów w sondzie zadziałała na niekorzyść Konfederacji. 3.Prawo i Sprawiedliwość uplasowało się na trzecim miejscu osiągając wynik 15.49%( trzecie miejsce Prawo i Sprawiedliwość uzyskało także w poprzednim głosowaniu z 1.03 - było to 12.85%, zatem gorszy wynik, natomiast w głosowaniu z 6.01 zdobyli 12.52% co dało im czwarte miejsce, przegrali wówczas z Lewicą, która wtedy miała trochę przewagi nad nimi, jednakże w wynikach głosowań opublikowanych 1.03 jak i z 15.05 Prawo i Sprawiedliwość mając malutki zapas przewagi obroniło trzecie miejsce). Dużo niższa liczba oddanych głosów internautów zadziałała umiarkowanie pozytywnie na PIS, obronili trzecią pozycję.
 • Do nielewackiego błazna końcówka cz.2 2022-05-16 22:40:55
  4."wraz ze swoimi fanami" - fani Konfederacji to ludzie świadomi, przebudzeni, samodzielnie myślący, nie słuchający tzw. "bandy czworga" i sprzyjających im mediów publicznych, patrioci, ludzie z zasadami, honorem, broniący cywilizacji łacińskiej i tradycji chrześcijańskich. 5."o umysłach 15-latków." - umysły 15-latków to mają lewicowcy i lewaczki, w głowie im tylko beztroska, życie bez odpowiedzialności i obowiązkowości, unikanie ich, są niedojrzali by stworzyć stabilne i długotrwałe związki, nie myślą o założeniu rodziny, ich życie polega na tym by było łatwo, wygodnie, przyjemnie a jak się pojawią trudności, problemy, niewygody, nieprzyjemności itp. itd. to należy ich unikać a jak już wystąpią to pozbywać się ich( taka to "metoda" radzenia sobie). Jeżeli jest zaś możliwość żerowania/pasożytowania na innych to lewactwo jest pierwsze ku temu by z takiej okazji skorzystać, obowiązki i odpowiedzialność to nie dla nich.
 • Do nielewackiego błazna końcówka cz.1 2022-05-16 22:40:33
  1."Wypraszam sobie jedynie tytułowanie mnie "Lewackim"." - ok., jak sobie życzysz. 2."Jestem osobą o umiarkowanie konserwatywnych, centro-prawicowych poglądach, jeżeli muszę się już gdzieś umieścić na tej skali." - to dla mnie w sumie nowość, bo z reguły atakują mnie lewicowo-liberalni, a ci zwolennicy opozycji systemowej umiarkowanie konserwatywni, centro-prawicowi nic do mnie nie mają, nawet jak się czasem nie zgadzają to powstrzymują się od wypowiedzi, dystansują się, ty zaś zrobiłeś wyjątek, do czego miałeś naturalne prawo. 3."Tym bardziej boli mnie, że "prawicę" tworzą tacy idioci jak Konfederacja" - coś ci się pomyliło, "prawicę" to tworzą niemądrzy( bo nie chcę nikogo obrażać, toteż nie nazwę "idioci") PIS-owcy. Mnie boli to, że oni uzurpują sobie prawo by nazywać siebie prawicą, kiedy wcale nią nie są a są konserwatywną socjaldemokracją - są konserwatywni w światopoglądzie a lewicowi(socjalistyczni/socjaldemokratyczni) w programie. Prawdziwa prawica to Konfederacja i od strony światopoglądowej(konserwatyzm) i od strony programowej(wolny rynek, kapitalizm, niskie podatki, likwidacja tych zbędnych i niepotrzebnych, liberalizm gospodarczy), to jest prawica wolności i niepodległości. Ona jest jak MediaMarkt - nie dla idiotów.
 • Zatem do nielewackiego błazna cz.4 2022-05-16 22:17:03
  6."szkoda nawet czasu na dyskusję," - no mi też było szkoda, ale mimo wszystko zechciałem poświęcić ci nieco uwagi. 7."bo równie "merytoryczną" wymianę zdań mogę przeprowadzić z moim psem." - takim zdaniem jak to pokazujesz jakie masz podejście do rozmówcy mającego inne zdanie niż ty, pokazujesz jak jesteś pyszny i wywyższasz się, ja się tak nie zachowywałem w stosunku do ciebie, próbowałem cię zrozumieć(choć było to trudne) a ty jedyne co mi tu pokazałeś to to, że kpisz sobie z całej rozmowy ze mną po całości. Chcesz by traktowano ciebie poważnie to traktuj innych poważnie, nawet jeśli się z nimi nie zgadzasz. Jeśli od początku pokazujesz ton kpiarski, cyniczny to dajesz do zrozumienia rozmówcy, że kompletnie go olewasz i dyskusja staje się jałowa.
 • Zatem do nielewackiego błazna cz.3 2022-05-16 22:16:35
  4."Jesteś w istocie groteskowy, tak jak napisałem," - twoje zdanie, uważaj sobie co tam o mnie chcesz, dla mnie to ty jesteś groteskowy, ale poniekąd i trochę żałosny, bo może i masz jakiś poziom dyskusji i nawet jesteś na swój sposób inteligentny, ale widzę to jak dajesz sobą manipulować, jak środowiska polityczne opozycji przy wsparciu mediów urabiają cię do myślenia tak jak myślą masy, nie myślisz samodzielnie, dajesz sobą sterować. Otwórz umysł, płyń nie z prądem ale pod prąd, żyj świadomie, a poczujesz różnicę i twoje życie nabierze głębi, satysfakcji. 5."żyj sobie w swojej bańce mydlanej dalej," - nie żyję w bańce mydlanej, ja żyję w pełni świadomie, ty pozwalasz na to by tobą sterowano, twoimi emocjami/uczuciami, wyborami, preferencjami, siły polityczne w akompaniamencie mediów publicznych urabiają cię do posłusznego i biernego obywatela, któremu można wiele obiecywać a potem i tak go oszukać, bo tak działa demokracja - niby się mówi, że obywatele się w niej liczą, a tak naprawdę guzik oni znaczą, siły polityczne kto by nie rządził z bandy czworga i tak będą robić co będą chciały, „obiecanki cacanki a głupiemu radość” i „zamienił stryjek siekierkę na kijek”.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.235.147.50
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!