Sondaż wyborczy Sondaż wyborczy. Rafał Trzaskowski pokonuje w II turze Andrzeja Dudę

Andrzej Duda w II turze wyborów musiałby uznać minimalną przewagę Rafała Trzaskowskiego i pożegnałby się z prezydenturą - tak wynika z najnowszego sondażu przygotowanego przez United Surveys dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM.

Jak wynika z sondażu, w pierwszej turze zdecydowanym liderem będzie Andrzej Duda, zdobywając   41,5 procent wobec 28,3 dla Rafała Trzaskowskiego. Kolejne miejsca - raczej bez szans na drugą turę - zajmują: Szymon Hołownia (8,6 procent), Władysław Kosiniak Kamysz (8 procent), Krzysztof Bosak (5,4 proc.), Robert Biedroń (2,2 proc.).

Decydujące starcie wyborcze ma mieć miejsce, wg. sondażu "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM, ma mieć miejsce w II turze. Wygra je Trzaskowski zdobywając 46,9 procent. Urzędujący prezydent jest gorszy o 1,1 punktu procentowego.

Co ważne, 4,4 procent badanych twierdzi, że nie wie, jak zagłosuje. To oznacza, że o ostatecznym wyniku najpewniej zdecydują właśnie niezdecydowani.

Badanie zostało przeprowadzone w ostatni piątek i dotyczy wyborów, które odbędą się już w najbliższą niedzielę.

 

Rafał Trzaskowski
Rafał Trzaskowski 46.9%
Andrzej Duda
Andrzej Duda 45.8%

KOMENTARZE (13)

 • PL.😀 2020-06-26 23:32:08
  ANDRZEJ DUDA TO SIĘ UDA. 28.06.2020 jesteśmy wszyscy na wyborach. Łączy nas Polska. Załatwmy to w pierwszej turze! #DUDA2020 NAJLEPSZY KANDYDAT NA PREZYDENTA
 • Do; Ajtuj Szminka 2020-06-24 10:15:23
  A co sądzisz o Bronisławie Komorowskim??? którego z pewnością celowo pominąłeś. Jeżeli przez Twoje INTELIGENTNE usta przechodzą słowa "prócz niektórych polskich prostaków", "Obraz nędzy i rozpaczy. Jak ktoś się z nim identyfikuje, to oznacza zakorzenioną głęboką służalczość, kombinatorstwo i podłość w genach", to zapytam wprost - KIM TY JESTEŚ WOBEC TYCH POLAKÓW, KTÓRYCH ŚWIADOMIE OBRAŻASZ??? KTO NAPRAWDĘ CHCE SKŁÓCIĆ POLAKÓW ???
 • Ajtuj Szminka 2020-06-23 23:51:29
  PO-KO od kuchni: Czy zmienię dilera czy nie, to i tak Duda zostanie najgorszym prezydentem Polski w historii. Miałem swojego czasu złe zdanie o Lechu Kaczyńskim, teraz nawet tęsknie za nim. Wałęsa narobił wstydu, ale można się było chociaż pośmiać. Kwaśniewski lubił wypić, ale cały świat go szanował (prócz niektórych polskich prostaków). A ten cały Duda? Obraz nędzy i rozpaczy. Jak ktoś się z nim identyfikuje, to oznacza zakorzenioną głęboką służalczość, kombinatorstwo i podłość w genach.
 • PO-KO od kuchni 2020-06-23 13:00:23
  Do: PIS od doopy strony: Przepychanie kandydatów :):):) 2% Kidawy :):):) Przygadał Kocioł Garnkowi. Z tym Trybunałem Stanu to poszedłeś po bandzie :):):) Zmień dilera. A propos - Nitras też powinien
 • PIS od doopy strony 2020-06-23 10:53:29
  do PO-KO od kuchni: PIS za wszelką cenę i wszelkimi metodami chcą przepchnąć Dudę. Wiedzą, że w przyszłości Duda stanie przed Trybunałem Stanu i nie będzie mógł ułaskawiać swoich kolegów. A Warszawie zadłużenie spada rok do roku. Prognozowany stan zadłużenia m.st. Warszawy na koniec 2019 r. wynosi 3 mld 895 mln zł i będzie niższy od przewidywanego na koniec 2018 r. o 674 mln zł. Najgorzej jest z wygenerowanym przez PIS długiem publicznym w całej Polsce, ich drukowane pieniądze będą ludzie spłacać jeszcze w 3000 roku.
 • Nie wolno zakładać odgórnie, że walkowerem do drugiej tury przechodzi tylko PO-PIS 2020-06-22 11:34:44
  Nie róbcie takich zestawień, że odgórnie się zakłada, że tylko kandydat PIS i PO mają w tym wyścigu najwięcej do powiedzenia a reszta zamieciona. Ten sondaż, który w słupkach poparcia tak pokazuje jest krzywdzący względem innych kandydatów. Nie samym PO-PIS-em kampania żyje, póki w grze są wszyscy zawodnicy należy pokazywać takie sondaże, które uwzględniają wszystkich graczy. Z jakiej niby racji tylko ci dwaj zasłużyli na takie uprzywilejowanie? To jest ewidentna faworyzacja dwóch powszechnie znanych opcji politycznych. Tak nie można, dopóki kampania przed I turą wyborów trwa i kandydaci prezentują swoje programy na konwencjach, starają się jak tylko mogą by być przekonującymi i godnymi poparcia przed wyborcami dopóty pokazywać trzeba wszystkich. Takie zestawienia jakie prezentuje sondaż powyższy można przeprowadzać po rozstrzygnięciu wyborów pierwszej tury, mając już pewność kto faktycznie znajdzie się w drugiej turze ale kiedy okres przedwyborczy trwa w najlepsze zasada równości szans powinna obowiązywać wszystkich. A co do debaty prezydenckiej to mam nadzieję, że telewizja Polsat wraz z TVP i TVN zorganizują debatę konkretną, jedną, długą i wyczerpującą, tak aby wyborcy mieli kompletną przejrzystość sytuacji i w pełni poznali wypowiedzi kandydatów na prezydenta na bardzo wiele istotnych tematów, których zabrakło w debacie 17 Czerwca, a debata, którą zorganizowało TVP była ewidentnie ustawiona na korzyść Andrzeja Dudy, tematyka i zagadnienia były wręcz trywialne a niektóre pytania dziwne i nieadekwatne do sytuacji po kryzysie koronawirusowym. Pytanie o przyjęcie euro, lekcje religii w szkołach czy zostawić czy nie, LGBTQ+ w aspektach nadawania praw i przywilejów tymże społecznościom, szczepionki, których nawet nie ma, czy byłyby obowiązkowe - to tylko przykładowe, które padły. O gospodarce kraju nic praktycznie nie było, o nowej unijnej perspektywie budżetowej nic, o rolnictwie stanowczo za mało i nie pamiętam dokładnie czy cokolwiek było. Czuć ewidentnie niedosyt po debacie TVP. Poza tym coś takiego jak możliwość riposty nie było, a ten element zawsze się pojawiał w debatach, widocznie nie na rękę było to głównym kandydatom.
 • kkk 2020-06-22 10:50:13
  Główne pytanie - Czy PIS (i jego poplecznicy) będzie potrafił oddać pokojowo władzę i zaakceptować wolę większości? Patrząc na poniższe komentarze boje się, że nie...
 • do PL. 2020-06-22 10:25:06
  Każdy sondaż jest na zamówieniem, matole.
 • Janusz 2020-06-22 10:06:41
  Do: PO-KO od kuchni: Kandydatura Rafała Trzaskowskiego to zwykła ŚCIEMA. Donald Tusk uciekł do Brukseli za grubo ponad 20 tys. euro na rękę. Rafał Trzaskowski oficjalnie zarabia miesięcznie ok 12,6 tys. złotych netto nie licząc dodatkowych dochodów, a wiemy że zarobki wiceprezydentów Warszawy oscylują od 24-30tys./m-c nie wliczając dochodów ze spółek miejskich. Jaki byłby sens dla Trzaskowskiego zyskania dochodu Prezydenta RP w wysokości 20 tys./m-c? Kłamstwa i dziwaczne obietnice nie spowodują zwiększenie elektoratu, więc sam kandydat nie wierzy w zwycięstwo i pozostanie Prezydentem Warszawy.
 • marek11 2020-06-22 10:02:17
  No jak wygra Trzaskowski to kasa idzie do UE i wtedy będziemy najbardziej praworządnym krajem w UE i może nawet Die Welt przestanie pisać o Polnische Konzentrationslager jak to maja w zwyczaju....

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 35.172.111.47
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!