Sondaż wyborczy Sondaż: wzrost poparcia dla Zjednoczonej Prawicy i Koalicji Obywatelskiej

35 proc. wyborców oddałoby swój głos na Zjednoczoną Prawicę, a 24 proc. - na Koalicję Obywatelską - wynika z opublikowanego w środę sondażu IBRIS dla "Wydarzeń" Polsatu. Do Sejmu weszłyby jeszcze Polska 2050, Lewica i Konfederacja.

Z sondażu przeprowadzonego 24 sierpnia przez IBRIS dla "Wydarzeń" Polsatu wynika, że PiS i Solidarna Polska jako Zjednoczona Prawica cieszą się łącznie 35 proc. poparciem. To o 2 pkt. proc. więcej niż w badaniu czerwcowym, kiedy to w ZP było także Porozumienie Jarosława Gowina.

Koalicję Obywatelska popiera natomiast 24 proc. badanych. Ugrupowanie odnotowało największy wzrost poparcia w stosunku do poprzedniego badania. W sierpniu poparcie dla KO wzrosło o 7 pkt. proc.

Na trzecim miejscu w przytoczonym sondażu uplasowała się Polska 2050 Szymona Hołowni, którą w sierpniu poparłoby 12 proc. badanych. To o 5 pkt. proc. mniej niż w czerwcu.

Poza podium znalazła się Lewica z 8 proc. wskazań (w czerwcu 9 proc.) i Konfederacja z 7 proc. poparcia (w czerwcu 8 proc.).

Do Sejmu nie weszłaby natomiast PSL-Koalicja Polska, na którą zagłosowałoby 4 proc. badanych (o 3 proc. mniej niż w poprzednim sondażu).

Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, frekwencja wyniosłaby - według IBRIS - 46 proc.

Prawo i Sprawiedliwość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 35%
Koalicja Obywatelska - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 24%
Polska 2050 - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 12%
Koalicja lewicowa: SLD, Wiosna, Razem - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 8%
KW Konfederacja Wolność i Niepodległość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 7%
Komitet Wyborczy PSL - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 4%

KOMENTARZE (69)

 • ważne spostrzeżenie 2021-09-05 20:57:52
  PiS ma wiele głupot i zła na sumieniu, od upolitycznienia wym. sprawiedliwości, marnotrawstwa miliardów na TVP, trefne karty wyborcze na 10 maja czy respiratory od przestępcy z Lublina, niweczenia naszego dobra narodowego jakim są puszcze, knieje i lasy, skłóceniu groźnym z Europą i USA. Jednak po tak głupich (przepraszam kretyńskich i nieprzemyślanych, bo trzeba uważać co się mówi w Polsce...) wypowiedziach jak Iwony Hartwich "No wpuśćcie tych ludzi do Polski" /mowa o uchodźcach na granicy/ KO nigdy nie wygra wyborów a na wszelki wypadek wyborcy wzmocnią swymi głosami PiS....
 • Do kerry'ego 2021-08-30 12:46:22
  "Czy tego nie można napisac po prostu w punktach n.p. 1."cytat - komentarz. 2.cystat -komentarz. Juz da się lepiej zrozumiec." - doceniam tę konstruktywną uwagę, faktycznie może być ona przydatna. "Piszesz jak nienormalne, niestrawne "zakalce">" - no cóż, twoje zdanie, nad formą postaram się jeszcze popracować, aczkolwiek nie uważam tego co piszę za "nienormalne, niestrawne "zakalce"".
 • Czy to tym? 2021-08-30 00:44:13
  Czarnuchy – nadrodzina księży rzędu katolików, podrzędu wielożernych i serii Clerus. Zróżnicowana pod względem biologii i morfologii. Obejmuje około 400 tysięcy opisanych osobników. Nadrodzina ta odpowiada mniej więcej wyróżnianemu dawniej taksonowi pedofilii.
 • O tym mówisz? 2021-08-30 00:36:53
  Czarnuchy – nadrodzina owadów z rzędu chrząszczy, podrzędu wielożernych i serii Cucujiformia. Zróżnicowana pod względem biologii i morfologii. Obejmuje około 34 tysięcy opisanych gatunków. Nadrodzina ta odpowiada mniej więcej wyróżnianemu dawniej taksonowi różnostopych.
 • Turnuri 2021-08-29 23:08:29
  Kiedyś słowo "czarnuch" miało znaczenie rasistowskie, w tych czasach od 1 września będzie nałogowo używane, ale pod innym znaczeniem, a większość nauczycieli będzie przymykać na to oko.
 • kerry 2021-08-29 20:05:30
  Do warto warto: Czy tego nie można napisac po prostu w punktach n.p. 1."cytat - komentarz. 2.cystat -komentarz. Juz da się lepiej zrozumiec. Piszesz jak nienormalne, niestrawne "zakalce">
 • re: Do typ ma problem emocjonalny 2021-08-29 13:31:34
  "Idealnie go podsumowałeś," - ja wiem, że lubicie sobie nawzajem słodzić, tylko co wam to da to tego nie wiem. "gdybym miał coś dodać to tylko „Podważanie religii lub teorii spiskowych”" - bladego pojęcia nie mam do czego konkretnie zmierzasz, do czego konkretnie z moich wypowiedzi pijesz. "Cyniku," - jak tam sobie o mnie uważasz, twoja sprawa, dobrze, że przynajmniej nie obrażasz. "uważaj sobie na to co piszesz!" - za rady dziękuję, choć powątpiewałbym w ich szczerość.
 • Do typ ma problem emocjonalny 2021-08-29 13:13:16
  Idealnie go podsumowałeś, gdybym miał coś dodać to tylko „Podważanie religii lub teorii spiskowych” - Cyniku, uważaj sobie na to co piszesz!
 • błędne wnioski towarzyszu 2021-08-29 12:35:17
  " typ ma problem emocjonalny" - w żadnym wypadku, czuję się świetnie. A teraz dłuższy fragment twojej wypowiedzi: "/"jesteś" - nie jestem. "przekleństwo" - lewak. "argument" - nieprawda, nie bo nie. "nie noś sandałów w zimę" - mam prawo ubierać się jak chce. "i" - nieprawda, właśnie że "a"." - ha ha ha ha ha, kompletnie nic nie zrozumiałeś, z jednej strony śmieszne, a z drugiej jednakże smutne. "/ Ostatni jego wysryw" - już zalatuje "wrażliwą mową miłości". "odnosił się do prawie każdego wyrazu." - wyrazów nie cytuję, cytuję zdania. "Co za męczący typ!" - dla ciebie i tobie podobnych może i męczący, przynajmniej nie jestem złośliwy.
 • typ ma problem emocjonalny 2021-08-29 12:23:16
  /"jesteś" - nie jestem. "przekleństwo" - lewak. "argument" - nieprawda, nie bo nie. "nie noś sandałów w zimę" - mam prawo ubierać się jak chce. "i" - nieprawda, właśnie że "a". / Ostatni jego wysryw odnosił się do prawie każdego wyrazu. Co za męczący typ!

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.201.95.84
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!