Sondaż wyborczy Sondaż: zadowolenie i niezadowolenie z władzy w Polsce rozkłada się po połowie

W czerwcu 47 proc. badanych pozytywnie ocenia prezydenta Andrzeja Dudę, a 42 proc. źle; z pracy premiera Mateusza Morawieckiego zadowolonych jest 42 proc. ankietowanych, zaś niezadowolonych 44 proc.; działania rządu dobrze ocenia 43 proc., a źle 42 proc. - wynika z sondażu Kantar Public.

W porównaniu do wyników z maja nieznacznie mniejszy jest odsetek osób zadowolonych z pracy prezydent (spadek o 1 pkt proc.). Udział osób niezadowolonych z jego pracy jest o 1 pkt proc. wyższy niż w maju. W czerwcu pracy prezydenta nie potrafiło ocenić 11 proc. badanych, czyli tyle samo, co w maju.

Wypełnianie obowiązków przez prezydenta, najlepiej oceniają wyborcy Prawa i Sprawiedliwości (96 proc. ocen pozytywnych) oraz osoby o prawicowych poglądach politycznych (82 proc.). Najgorzej działalność prezydenta Dudy oceniają osoby popierające PO (69 proc. ocen negatywnych) oraz badani o lewicowych (68 proc.) i centrolewicowych (61 proc.) poglądach politycznych.

Premier Matusz Morawiecki nieco częściej jest źle oceniany, niż dobrze. W czerwcu z jego pracy zadowolonych był 42 proc. Polaków (bez zmian w porównaniu z poprzednim badaniem). Ocenę negatywną wystawiło mu 44 proc. badanych (spadek o 1 pkt proc.). 14 proc. ankietowanych nie ma sprecyzowanego zdania w tej sprawie (wzrost o 1 pkt proc.).

Premier Morawiecki otrzymuje najwięcej ocen pozytywnych od wyborców PiS - 94 proc. - oraz osób o poglądach prawicowych (80 proc.). Jego pracę najgorzej oceniają osoby popierające PO (72 proc.), partię Wiosna (69 proc. negatywnych opinii), a także badani o lewicowych (70 proc.) i centrolewicowych (68 proc.) poglądach politycznych.

W czerwcu pozytywnie pracę rządu oceniło 43 proc. badanych (wzrost o 1 pkt proc.), negatywnie o gabinecie premiera Morawieckiego wypowiedziało się 42 proc. ankietowanych (spadek o 4 pkt proc.). 15 proc. ankietowanych nie ma sprecyzowanej opinii na ten temat (wzrost o 2 pkt proc.).

Działalność rządu najlepiej oceniają wyborcy PiS - 96 proc. ocen pozytywnych - oraz osoby o poglądach prawicowych (82 proc.). Najbardziej krytyczni w swojej ocenie są wyborcy PO (69 proc. ocen negatywnych), partii Wiosna (64 proc.), a także respondenci o poglądach lewicowych (68 proc.) i centrolewicowych (61 proc.).

Kantar Public przeprowadził sondaż w dniach 14-19 czerwca br. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1005 mieszkańców Polski, w wieku 15 i więcej, metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI).

 

KOMENTARZE (2)

  • Jażdżewski 2019-06-30 20:26:17
    Tylko. Lewacy. I. Pieprzona judopolonia. Czyli. Antypolskie. Kanalie. Sorosa. Źle. Oceniają. Dorobek. Praspołecznego. Rządu. Dla. Narodu.
  • Mieszkańcy Chełma 2019-06-28 20:57:39
    Powstanie kolonii żydów Amerykańskich w Powiecie Chełmskim, Depułtycze obok królestwa Masona Senatora Zająca zalegalizowane zostało przez PiS terrorystów którzy ograniczają ludziom prawa, ww.farmer/ Sejm znowelizował ustawę PiS o obrocie ziemią rolną. Oszuści dali Wam fałszywą wizje bogactwa w gruntach poniżej 1ha jako nieruchomości, legalizując wcześniejsze modernizacje gruntów rolnych wszystkich klas na mieszkalne,mogliście uzyskać odszkodowanie większe jak wartość gruntów i żyć godnie do końca życia ( ustawa PiS z 14 kwietnia 2016roku która weszła w życie 30 kwietnia 2016roku o obrocie ziemią rolną wyłącznie przez rolnika). obyście nic nie mieli, dorabiali pseudo elitę, zorganizowane grupy przestępcze. Uczciwym pozostaje emigracja, wykrakali wcześniej samorządowcy " nie podoba się, to wynocha z kraju",twórcy afery na której weszli przyklepali .

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.236.221.156
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!