Sondaż wyborczy Sondaż: Zjednoczona Prawica 28 proc. Polska 2050 i KO - po 22 proc.

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę na Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby 28 proc. badanych deklarujących udział w głosowaniu, a na Polskę 2050 i KO po 22 proc. - wynika z sondażu Social Changes dla portalu wPolityce.pl. Do Sejmu weszłyby też Lewica i Konfederacja.

W sondażu zapytano o dwa warianty: taki, w którym uwzględniona jest Polska2050 Szymona Hołowni oraz taki, w którym tego ugrupowania nie ma.

W pierwszym wariancie sondażu chęć głosowania na Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 28 proc. badanych. Na drugim miejscu znalazły się ex aequo Koalicja Obywatelska oraz Polska 2050 Szymona Hołowni, na które wskazało po 22 proc. badanych.

Chęć głosowania na Lewicę zadeklarowało 11 proc. respondentów, a na Konfederację - 10 proc.

Progu wyborczego nie przekroczyłyby PSL oraz Kukiz'15, które wskazało po 3 proc. badanych. 1 proc. respondentów wskazał odpowiedź "inne ugrupowanie".

W wariancie bez Polski 2050, na Zjednoczoną Prawicę głosowało 31 proc. badanych. Koalicję Obywatelską wskazało 27 proc. respondentów, a Lewicę - 13 proc. Chęć głosowania na Konfederację zadeklarowało 10 proc. respondentów. Pod progiem wyborczym znalazły się PSL i Kukiz'15, uzyskując po 3 proc. głosów.

Badanie, zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej 1079-osobowej próbie mieszkańców kraju od 4 do 8 grudnia 2020 roku.

KW Prawo i Sprawiedliwość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 28%
Polska 2050 - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 22%
KW Platforma Obywatelska RP - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 22%
Koalicja lewicowa: SLD, Wiosna, Razem - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 11%
KW Konfederacja Wolność i Niepodległość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 10%
Komitet Wyborczy PSL - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 3%
KWW Kukiz'15 - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 3%

KOMENTARZE (12)

 • ten co nie zrozumiał ani jednego komentarza 2020-12-11 22:04:28
  "Zabierzta tego wzorowego ucznia!" - wzorowy? raczej nie, ale pilny i dociekliwy - to już tak. "Koorwa maturę se tu urządza." - e no bez przesady, maturę to mam dawno za sobą ale to rzucanie mięsem na forum to mógłbyś sobie darować.
 • Wiktor 2020-12-11 21:59:23
  No Janusz nie ogląda TVN I nie czyta Wyborczej. HEHE jak widzisz ośle w bajki nie wierzy tylko w POLSKE
 • Helion 2020-12-11 20:24:13
  Do Antypisior: Jest jak jest, ale poparcie spadło im o 14 pkt. proc dlatego, że zaczęli im się do ich (...) dobierać. Zgwałcone kobiety teraz będą musiały przymusem rodzić dzieci, a przy okazji zniszczyć ciążą swój organizm, jedyny sposób na zapobieganie temu byłoby sięgnięcie po wieszak, zamiast po służbę zdrowia.
 • Antypisior 2020-12-11 18:16:46
  Aja uważam ,że te durne Janusze ponownie zagłosują na Pisiorów,bo przecież uny dajo pincet a inne tylko krodły,takie jest zdanie tego tępego elektoratu,a niestety te ciemnoty jest w kraju więcej,aniżeli ludzi światłych. Ponadto łączenie ich marnej polityki z kościołem jest pożywką dla tych tępych wyborców.Żygać się chce jak patrzę na nasze społeczeństwo,myślące tylko o własych (...),nie postrzegających perspektyw na przyszłość tego kraju
 • qazi 2020-12-11 17:07:45
  Wywalic wszystkich z wiejskiej ! Rok 2020 jest jednym z najgorszych lat jakie miala Polska od 30 lat . A wszystko pod płaszczykiem pandemii . Teraz to na zywca i bez skrupulow nas zniewalaja , okradaja i po cichaczu kupuja za grosze upadle juz male i srednie przedsiebiorstwa , a juz nie wspomne o zniesieniu ulgi abolicyjnej w niektorych krajach europy jak i swiata w celu podwojnego opodatkowania . Ja nie chce tych partii w naszym rzadzie . Ci od siedmu bolesci politycy powinni oddac wszystko co zabrali i ukradli .
 • Ty ani jednego komentarza nie zrozumiałeś 2020-12-11 11:19:36
  Zabierzta tego wzorowego ucznia! Koorwa maturę se tu urządza.
 • do cynika poniżej 2020-12-10 20:29:16
  "A ja mam zdanie i ktoś się ze mną zgodzi albo i nie." Absolutnie nie przeczę. "Jesteś najmądrzejszy na świecie, zaraz po Kaczyńskim." - w żadnym wypadku, popadłbym w skrajną pychę, gdybym uważał się za najmądrzejszego na świecie, a co do Kaczyńskiego - i on wcale nie jest najmądrzejszy, na świecie są tacy politycy i stratedzy, którzy z pewnością są od niego bardziej roztropni i mądrzejsi i myślę, że on o tym wie. "Jesteś najlepszym nauczycielem, może poza twoim nauczycielem." - najlepszym nauczycielem jest życie, samokształcenie poprzez nabieranie doświadczenia oraz w wyniku wydarzeń losowych a także uczenie się na błędach, ja nauczycielem nie jestem i mnie już ładne lata nikt nie uczy. "Jesteś najładniejszy, razem z twoim chłopakiem." - brzydki może i nie jestem ale czy od razu najładniejszy? Nie powiedziałbym, wielu będzie ode mnie bardziej zgrabnych, wysportowanych - jestem ładny na umyśle, inteligencji, w kwestii wyglądu zewnętrznego - jest całkiem nieźle ale nie zabiegam na tym polu o perfekcję. A co do chłopaka - nie mam, bo mnie nie interesują chłopaki - także muszę rozczarować cię, zdecydowanie bardziej wolę dziewczyny, niestety jest takie powiedzenie, że inteligentni ludzie rzadko wdają się w amory, bo mają dystans do miłości, nie ulegają bezgranicznie ślepemu zauroczeniu, a ja tym bardziej nie z tych co tylko na ukształtowanie rzeźby terenu( mam na myśli krągłości i wypukłości) partnerki lecą, nie wiedząc o niej nic. Lepiej dobrze kogoś poznać i wpierw zbudować stabilną przyjaźń, dopiero potem myśleć o miłości, wszystko etapami, spokojnie, powoli dawkować przyjemności, budowanie relacji z drugą osobą to nie jest tym samym co skonsumowanie hamburgera w restauracji fast-food. "Normalnie, człowieku nadajesz się na adwokata Hitlera oraz broniłbyś Stalina jakby mu ktoś naubliżał." - O ile wiem i jeden i drugi dawno nie żyją, nie nadaję się na adwokata Hitlera a tym bardziej nie broniłbym Stalina - nazizm i stalinizm to podłe, parszywe ustroje godne potępienia, a ich przedstawiciele nie nadają się do tego by śmieć stawać w ich obronie - nie zasługują oni na to po stokroć, za żadne skarby, nigdy nie powiedziałbym o tych zbrodniarzach choćby słowa pochwały, przenigdy. "Śliska z ciebie mądrala, fuj!" - mądrala? trochę w tym racji, ale czy śliska? - bardziej wolałbym określenie soczysta, nie wiem co budzi w tobie obrzydzenie jak napisałeś "fuj!"? wybacz, że sieję intelektualne zgorszenie i wprawiam cię we wstręt, to nie było absolutnie w mojej intencji.
 • do typka co ciągle cytuje... 2020-12-10 18:29:31
  A ja mam zdanie i ktoś się ze mną zgodzi albo i nie. Jesteś najmądrzejszy na świecie, zaraz po Kaczyńskim. Jesteś najlepszym nauczycielem, może poza twoim nauczycielem. Jesteś najładniejszy, razem z twoim chłopakiem. Normalnie, człowieku nadajesz się na adwokata Hitlera oraz broniłbyś Stalina jakby mu ktoś naubliżał. Śliska z ciebie mądrala, fuj!
 • Dobre wieści Europejczycy 2020-12-10 18:12:58
  Partia anty-demokratyczna znowu ma niski wynik w sondażu.
 • do kyk: 2020-12-10 12:39:54
  "nie wiem kolego czy zdajesz sobie sprawę na czym polegają sondaże i co to jest statystyka..." - każdy chyba wie, co to są sondaże i na czym polegają oraz co to statystyka, gość od długiego komentarza poniżej napisał tylko co uważał, nie bacząc na to co to sondaże czy statystyki, miał swoje zdanie to miał - kto się zgadza ten się zgadza, kto zaś nie to nie.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.236.138.35
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!