PARTNERZY PORTALU

Sondaż wyborczy Sondaż: znaczny wzrost poparcia dla ugrupowania Szymona Hołowni

PiS może liczyć na poparcie 32 proc. wyborców, KO - 29 proc., Lewica - 15 proc., Konfederacja - 9 proc., a PSL - 7 proc. - wynika z sondażu Social Changes dla portalu wPolityce.pl. Po uwzględnieniu startu w wyborach parlamentarnych ugrupowania Szymona Hołowni, PiS poparło 31 proc., a 22 proc. Polskę 2050.

32 proc. wyborców - o 2 pkt więcej niż w poprzednim badaniu - zadeklarowało chęć głosowania na Prawo i Sprawiedliwość w wyborach parlamentarnych, gdyby odbywały się one w najbliższą niedzielę - wynika z opublikowanego w czwartek na portalu wPolityce.pl sondażu pracowni Social Changes.

Również 2 pkt zyskała Koalicja Obywatelska, na którą wskazało 29 proc. badanych. Na trzecim miejscu znalazła się Lewica z poparciem 15 proc., o 1 pkt więcej niż poprzednio. Czwarte miejsce zajęła Konfederacja, na którą wskazało 9 proc. badanych, co oznacza spadek o 1 pkt.

O 1 pkt więcej badanych poparło Polskie Stronnictwo Ludowe z Kukiz'15, cieszące się obecnie poparciem 7 proc. badanych.

Spadła też liczba osób niezdecydowanych. Obecnie odpowiedź "inne ugrupowanie" wskazuje 8 proc. badanych, a tydzień temu było to 13 proc.

Z kolei w scenariuszu uwzględniającym start ugrupowania Szymona Hołowni, PiS nadal jest na pierwszym miejscu z poparciem 31 proc. badanych.

Na drugiej pozycji jest Polska 2050 (22 proc. poparcia), na trzeciej KO (21 proc.), na czwartej Lewica (12 proc.), na piątej Konfederacja (8 proc.), a na ostatniej PSL z Kukiz'15 z poparciem 5 proc., czyli poniżej progu wyborczego dla koalicji.

W scenariuszu ze startem Polski 2050 Szymona Hołowni, na "inne ugrupowanie" chciałoby zagłosować 1 proc. badanych.

Deklarowana w sondażu frekwencja jest na poziomie 63 proc., przy czym 46 proc. "zdecydowanie", a 17 proc. "raczej" wzięłoby udział w głosowaniu.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym; było przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1088 osób w dniach 6 - 9 listopada 2020 r.

KW Prawo i Sprawiedliwość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 31%
Polska 2050 - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 22%
Koalicja Obywatelska - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 21%
Koalicja lewicowa: SLD, Wiosna, Razem - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 12%
KW Konfederacja Wolność i Niepodległość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 8%
Komitet Wyborczy PSL - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 5%

KOMENTARZE (21)

 • Che daj se spokój z tamtym gościem 2020-11-25 21:09:17
  "Dlaczego jedna osoba bredzi i nie wiadomo o co jej chodzi" - nie wiem, może zapytaj tą osobę, "wypisuje ciągle tasiemce pod różnymi nickami" - widocznie ma do tego prawo, "może byś się ogarnął człowieku." - przekażę temu człowiekowi z pewnością, choć on już to gdzieś kiedyś słyszał. "A może jesteś takim narcyzem, który uwielbia czytać, to, co napisał." - Niestety ta osoba nie ma nic wspólnego z florystyką, nie zna się na takich kwiatkach jak narcyzy, a to czy uwielbia czytać co napisał to już jego sprawa. "Przestań człowieku zaśmiecać to forum." - zaśmiecanie przestrzeni cyfrowej to nie zaśmiecanie przestrzeni fizycznej. "Ad rem: nareszcie widać koniec prawicy" - Może trochę PiS-owi spadło to fakt ale czy ja wiem czy taki koniec? Powątpiewałbym, "sypie się PiS" - stracić stracił ale sypać się nie sypie. "niedługo i Kompromitację trafi szlag." -prędzej PiS straci a Konfederacja wzrośnie, natomiast ani jednych ani drugich szlag nie trafi, za mało podstaw by tak insynuować.
 • Che 2020-11-25 00:47:32
  Dlaczego jedna osoba bredzi i nie wiadomo o co jej chodzi, wypisuje ciągle tasiemce pod różnymi nickami, może byś się ogarnął człowieku. A może jesteś takim narcyzem, który uwielbia czytać, to, co napisał. Przestań człowieku zaśmiecać to forum. Ad rem: nareszcie widać koniec prawicy, sypie się PiS, niedługo i Kompromitację trafi szlag.
 • do mienzny burgher raz jeszcze 2020-11-21 01:56:53
  "W takim razie cynicznie udajecie, że wiecie czym jest lewica" - rozmawiacie ze mną towarzyszu, nie wiem czemu stosujecie liczbę mnogą, "ale tak naprawdę wasze mózgi są za małe, by rozumieć politykę" - wasze mozgi za to towarzysze są bardzo pojemne ale tylko wtedy kiedy wszystko ma treści lewicowo-liberalne, kiedy tylko coś jest konserwatywne - to zaraz skansen, średniowiecze, zaścianek, tylko co zaś prawicowe, narodowe to zaraz, że nazizm, faszyzm, reżim, zamordyzm. Doprawdy szerokie pojmowanie polityki, wedle tylko jedynie słusznego politycznie-poprawnego klucza. "i będziecie gadać o tym, że fundamentalne dla nich jest otwieranie ... i ... "." - No a nie jest tak? Kto sprowadza politykę do spraw intymnych, seksualnych?, kto chce realizować satanistyczną 10-punktową agendę lucyferianki Alice Bailey?, kto chce rozbudzać seksualnie, wyzwalać kobiety i dziewczyny? Dobrze wiecie co robicie towarzysze, tylko nie chcecie tego wprost przyznać. "Jesteś cynikiem, który udaje matoła." - po lewej stronie cyników jest mnóstwo ale swojego cynizmu nie dostrzegają, ja cynikiem bywam i często sobie drwię z krótkowzroczności i bezmyślności lewej strony ale nie po to by się wywyższyć ale uzmysłowić im cokolwiek głupstwa w ich postępowaniu, matoła bynajmniej tu nie udając, towarzyszu matołow. "**," - wiem co to znaczy, ale to chyba nie do mnie, nie ten adres.
 • mienzny burgher 2020-11-20 10:01:10
  W takim razie cynicznie udajecie, że wiecie czym jest lewica, ale tak naprawdę wasze mózgi są za małe, by rozumieć politykę i będziecie gadać o tym, że fundamentalne dla nich jest otwieranie ... i ... . Jesteś cynikiem, który udaje matoła.,**,
 • do mienzny burgher 2020-11-20 04:35:42
  "Jak skrajna prawica w ten sposób interpretuje lewicę, to nie dziwię się dlaczego mają młyn w głowie." - lewica i bez interpretacji skrajnej prawicy( czy w ogóle prawicy jako takiej) ma niezły młyn w głowie
 • mienzny burgher 2020-11-19 18:20:14
  Jak skrajna prawica w ten sposób interpretuje lewicę, to nie dziwię się dlaczego mają młyn w głowie.
 • Do Ghd: 2020-11-16 17:15:39
  "Ups... Trafiłem w czuły punkt." - Nie no czemu zaraz czuły punkt? Bez przesady, nic mnie nie zabolało. "Miłego dnia!" - Tego tobie również życzę :)
 • Ghd 2020-11-16 11:16:10
  Ups... Trafiłem w czuły punkt. Miłego dnia! :)
 • Do Ghd: 2020-11-16 04:47:43
  "Musiałbyś najpierw odciąć się od pępowiny Korwina" - To mężczyzna może mieć w ogóle pępowinę i to jeszcze Korwin, który jest w dodatku starszym Panem? Ech to lewicowe myślenie, a w zasadzie jego brak. "i otworzyć trochę szerzej oczy" - lewica szeroko otwiera ale nie oczy a tyłki i waginy, dla nich jak polityka nie jest sprowadzona do okolic spraw intymnych i seksualnych to nie ma polityki. Jak mawiał klasyk, po lewej stronie jest tylko: "Seks seks seks seks seks", jeśli już przytaczać Korwina z YouTubów.
 • Ghd 2020-11-16 02:55:23
  Musiałbyś najpierw odciąć się od pępowiny Korwina i otworzyć trochę szerzej oczy :)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 18.207.136.189
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!