Sondaż wyborczy Stabilne poparcie Zjednoczonej Prawicy i Koalicji Obywatelskiej

Na Zjednoczoną Prawicę chce głosować 39 proc., a na Koalicję Obywatelską 25 proc. badanych - wynika z sondażu przeprowadzonego dla portalu wPolityce.pl. Polska 2050 może liczyć na 12 proc. poparcia, Konfederacja - 9 proc., a Lewica - 8 proc. Poza Sejmem znalazłyby się - PSL, Kukiz'15 i Porozumienie.

Prawo i Sprawiedliwość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 39%
Koalicja Obywatelska - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 25%
Polska 2050 - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 12%
Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 9%
 Lewica Razem (Partia Razem, Unia Pracy, Ruch Sprawiedliwości Społecznej) - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 8%

KOMENTARZE (106)

 • Grzesław 2021-11-08 00:15:36
  Tylko tak się grzecznie spytam, co się odpiala w sekcji komentarzy?
 • kerry 2021-11-07 20:57:22
  Do Rotor: Ach , ach jak "cięta" i " cienka" iście " europejanska" riposta.
 • Do Rotor 2021-11-07 19:49:37
  W ZSRR był jeden naród "przewodni" , najsilniejszy - Rosja . Ale elita przywódcza ZSRR była już multinarodowa . Lenin był żydo-Rosjaninem, Trocki Żydem, Stalin Gruzinem, Chruszczow Ukraińcem , Beria Gruzinem ,Dzierżyński Polakiem . Łączyło ich zamiłowanie do władzy totalnej .
 • Do Rotor 2021-11-07 19:32:37
  Syn Tuska pytał się kiedyś ojca o sprawy czysto techniczne, ten odparł nie mniej niż więcej "nie wiem ,nie znam się na tym, ja tylko wiem jak utrzymać władzę " . Na pewno nie jest w takim myśleniu osamotniony . To ludzie żądni władzy, dla samej władzy , lubią kontrolować , rządzić . To często nie kwestia narodowości, ale charakteru (choć są narody które w tym są szczególnie uzdolnione) . Jeśli wielu ludziom od dziecka wmawia się że należą do narodu wybranego, a innym że inne narody to podludzie - to zawsze któryś z tych dzieciaków weźmie to sobie do serca .
 • Do Rotor 2021-11-07 19:17:39
  Nadrzędność prawa UE jest tylko w tych przypadkach, na które zgodziły się państwa członkowskie w traktatach . Problem w tym że UE uzurpuje sobie coraz więcej praw których nikt im nie przyznał w żadnym traktacie, albo tak sobie te zapisy w traktatach interpretują, jak można interpretować przepowiednie Nostradamusa (tam można doszukać się wszystkiego). Tak jak prezes spółdzielni mieszkaniowej może się wtrącać w przypadku niewłaściwego użytkowania np. instalacji gazowej, ale nie może mi nakazywać z kim mam mieszkać ,jak wychowywać dzieci , itp. . Ale nikt tu nie twierdzi, że przeciętny Słowak, Francuz ,.... dybie za rogiem na naszą niepodległość (jeśli tak to zrozumiałeś, to z tobą naprawdę źle) . To pewne elity, współczesna arystokracja, żądni władzy uzurpatorzy . Jeśli kiedykolwiek liznąłeś historii, to możesz znaleźć takie przykłady na pęczki . Myślisz że dążenie do władzy , hegemonii całkowicie zanikło tak nagle i UE jest jedynym miejscem na ziemi i w historii, gdzie rządzący kierują się "wartościami", a nie żądzą władzy ?
 • Rotor 2021-11-07 18:59:32
  Ależ ja już od dłuższego czasu nie dyskutuję a wprost i od serca zachwycam się tymi dogłębnymi analizami. Słuchajcie, jedno pytanie, bo widzę, że wiecie co się dzieje i dziać będzie. Czy coś wam wiadomo kto dokładnie poza Niemcami uczestniczy w tym zamachu na naszą suwerenność i czystość duchowo-kulturową? Czy biorą w tym udział również Słowacy? Mam paru znajomych tam, niby bardzo sympatyczni ludzie, ale jeśli za tymi uśmiechami przyjaznymi kryje się chęć przeprowadzenia zniewolenia i zagłady naszego narodu to natychiast kończę te znajomości - prawie mnie omotali! Dzięki za otwarcie oczu i za te nowe fakty związane z TSUE. Niby wchodząc do UE godziliśmy się na nadrzędność prawa UE, bo tylko wtedy ma sens to porozumienie, ale faktycznie, jak oni mogą nam czegokolwiek zakazywać! Jak ktoś naruszy nasze prawa i nie będzie się umiał z nami dogadać, to na pewno do tego parszywego TSUE nie będziemy apelować. Tak jest, tylko Polexit!
 • Do Rotor 2021-11-07 18:34:03
  Sprostowanie - oczywiście chodziło mi o to, żeby UE nie zmieniła się w ZSRR
 • Do Rotor 2021-11-07 18:26:17
  ".....ZSRR. Tam chyba nie można było wystąpić, jak się chciało, członkowie nie mieli prawa głosu i finalnie dość mocno ubożeli, ale to szczegół. Natomiast......" . Rotorku, no przecież właśnie o to nam tu chodzi , żeby Polska miała jeszcze jakiś głos, żeby nie zmieniła się w ZSRR , bo do tego zmierza . No, jeśli jedna jedyna sędzina może sobie w trybie przyspieszonym zamknąć Turów , bez wysłuchania drugiej strony, bez możliwości apelacji - to faktycznie "prawo głosu" pełną gębą, to nawet w ZSRR czegoś takiego nie było (no, może za Stalina) . A jeśli TSUE ma być nadrzędnym nad polską konstytucją - to kto mi zagwarantuje że jutro jakiś sędzia TSUE nie będzie miał kaprysu zamknąć wszystkie elektrownie, zakazać jeźdźić autem . No i "gwóźdź programu" - TSUE wybierany przez polityków stawia Polskę do pionu za to że sędziowie w Polsce są upolitycznieni.
 • do Kerry 2021-11-07 18:02:42
  Ci tzw. "wrażliwi" są tak samo wrażliwi i dla dzieci migrantów . To typowa pokazówka .Każdy wymaga tylko miłosierdzia od innych, od instytucji państwowych ,cytuje fragmenty biblii (jednocześnie deklarując się jako ateista), roni łzy na pokaz , samemu siedząc w zamkniętych osiedlach . W bodajże Wilanowie, gdzie niemal wszyscy chcą pomagać migrantom , zrobiono ankietę o budowę w pobliżu ośrodka dla migrantów - prawie każdy był oburzony takim pomysłem . Przyjmować, karmić, opiekować się - ale wy i gdzieś daleko od nas ! Oczywiście gdy koszta takiej opieki będą musiały być pokryte z podatków , to wtedy larum że rząd zły i inflacja i podwyżki cen . A gdy będzie jakiś zamach - rząd zły , bo wpuścił .
 • do Kerry 2021-11-07 17:50:41
  Ja myślę że Rotor to przedstawiciel klasy "marmoladowej", która zna historię z memów , pamięta tyle ile przeczyta na Instagramie i co wbiją mu w TVN . Tacy są rękami i nogami za funduszami europejskimi dla ich biznesu ,ale jednocześnie przeciw funduszom socjalnym dla polskich dzieci , są za wyniesieniem na ołtarze sznurówek dzieci migrantów i za tym żeby polskie jadły szczaw . Piszę gościowi że nawet Wietnam jako kraj demoludu ma lepsze wskaźniki - i on sobie drwi . Ale, hehehehe , gdyby np. okazało się że nawet w Wietnamie są małżeństwa homo ,pełna legalizacja aborcji ; wtedy ten sam Rotor wszem i wobec wyśmiewał by polski rząd "patrzcie nawet Wietnam,kraj trzeciego świata nas wyprzedza, co za potwarz, co za wstyd , hańba, precz z PiS !" . Ale gdy Wietnam wyprzedza UE we wzroście gosp. - wtedy jakoś dziwnie nie krzyczy że "to wstyd że nawet Wietnam,kraj trzeciego świata nas wyprzedza ,precz z EU !!" . Totalna hipokryzja , lemingoza rzekłbym, ślepota na jedno oko.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 18.207.136.189
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!