Sondaż wyborczy Tylko trzy partie w europarlamencie

36 proc. Polaków zadeklarowało poparcie w wyborach europejskich dla Prawa i Sprawiedliwości – wynika z sondażu Kantar. Koalicja Europejska mogłaby liczyć na 27 proc. głosów, w Wiosna Roberta Biedronia na 7 proc.

Progu wyborczego nie przekroczyłyby m.in. Kukiz'15 (4 proc. poparcia), Lewica Razem (4 proc.) i Konfederacja (2 proc.). Polska Fair Play uzyskałaby mniej niż 1 proc. głosów.

20 proc. badanych nie potrafiło zdecydować, na kogo oddałoby głos.

Według sondażu, PiS uzyskałoby 27 mandatów, Koalicja Europejska - 20, a Wiosna Biedronia 5.

KW Prawo i Sprawiedliwość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 36%
Koalicja Europejska - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 27%
Partia Wiosna Roberta Biedronia - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 7%
KWW Kukiz'15 - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 4%
KW Partia Razem - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 4%
KORWIN - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 2%

KOMENTARZE (6)

 • Jaki kantar, taki sondaż! 2019-04-16 20:14:13
  "Kantar" i wszystko jasne! Kantar zakłada się koniowi na pysk, żeby go prowadzić, gdzie zechce właściciel!
 • PiSuar 2019-04-16 10:50:09
  Do jerry: Czy już wycofałeś swój szmal ze spolonizowanych banków? Jak tak dalej pójdzie to po zwycięskich wyborach parlamentarnych PiS przekształci środki zgromadzone przez obywateli w państwowych bankach na bezzwrotną, nieoprocentowaną pożyczkę narodową. Albo wzorem Erdogana będzie płacił 18% odsetek za pożyczki zaciągane na spłatę obietnic wyborczych. Koniunktura się skończyła, a my wchodzimy w dołek cyklu nie z zapasami a z długami i imponującą listą obietnic wyborczych. Jak PiS podchodzi do cudzej własności pokazuje najnowszy przykład OFE. Tylko nie pisz że PO zrobiła podobny numer. Przecież PiS solennie zapowiadał że będzie inny - pewnie już tego nie pamiętasz. Co ty na taką świetlaną przyszłość zwykłych rodaków po zwycięstwie Twoich idoli.
 • SuwerenPolitykówRozliczy 2019-04-16 06:54:16
  ww.wnp.pl/parlamentarny/Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów-Lubelskie 2019-04-12 20:36:35 Walka polityczna ma swoje granice ? Dlaczego ten strach na wróble Elżbieta Kruk oszustka od modernizacji wsi ,gdzie właściciele nie byli stronami postępowań rozegrała Solidarną Polskę ,zrezygnował ze startu do PE członek Zarządu Województwa Sebastian Trojak.
 • na razie tak sobie 2019-04-16 02:53:48
  Nie jest źle ale Kukiz '15, Konfederacja KORWIN Narodowcy powinni się starać o przynajmniej 6-7% co jest możliwe do osiągnięcia.
 • jerry 2019-04-16 01:51:36
  Kantar Public 10.04: PiS 36,0% - 27m(27), KE(PO, No, SLD, PSL, Zieloni, Inicjatywa, sekretarze PZPR, KOD) 27,0% - 20m(20m), Wiosna 5,0% - 5m(5m). W nawiasach symulacja sondażowni. Uwzględniono 52 mandaty. Wygląda to na klęskę anty pisowskiej zbieraniny. Zjednoczona Prawica osiąga w tym sondażu ogromną przewagę. Zakładając, że taka izba miałaby pięćdziesięciu członków, wówczas PiS osiągnąłby bezwzględną większość. Oznacza to też, że Koalicja Europejska w wyborach do parlamentu krajowego szans nie ma nawet, gdyby przygarnęła Wiosnę.
 • jerry 2019-04-16 01:47:35
  Koalicja Europejska sprawiedliwie rozdzieliła miejsca na listach do parlamentu europejskiego. Dla PO ciut więcej, resztę dla koalicjantów. Na tym kończy się koalicyjna sprawiedliwość. Na pudle umieszczono dziewiętnastu kandydatów PO, dziesięciu z SLD i ośmiu z PSL. Na pierwszych miejscach ośmiu z PO, trzech z SLD i dwóch z PSL. Podział dwójek jest następujący: PO siedem, SLD cztery i PSL trzy. Natomiast trójki rozdzielono dla PO cztery, SLD cztery i PSL trzy. Wierny i długoletni satelita partii totalnej, ludowcy z Marszałkowskiej zostali wykolegowani. SLD stał się najważniejszym koalicjantem dla najsilniejszych w koalicji. Dziwić się temu nie należy wszak takie ikony z mrocznego PRL-u jak Cimoszewicz, Belka, Zemke czy Miller to wartości dodane dla antypisowskiej krucjaty. Dla PO żadna to nowość, wśród ich kandydatów są już przechrzty komusze, Rosati, Arłukowicz, Hibner nie wspominając o tych mniej ważnych. Dla pozostałych uczestników koalicji, Zielonych i Nowoczesnej miejsc na pudle zabrakło. Szczególnie podle potraktowano Nowoczesną. Zieloni otrzymali dziesięć miejsc w tym pięć na czwartej pozycji a Niezależna siedem miejsc na listach w tym tylko jedną pozycję czwartą. Ale nie ma to wielkiego znaczenia, są to numery niebiorące, chociaż mogą się zdarzyć niespodzianki. Podobnie na miejscach „pudłowych” nie wszystkie osiągną sukces.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.238.104.143
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!