Już jest nowy Barometr Wyborczy 2023. Sprawdź, z którymi politykami masz najbardziej zbieżne poglądy

Tylko trzy partie w Sejmie. PiS niezagrożony

W porównaniu z badaniem z sierpnia PiS stracił 1 punkt proc. poparcia; Platforma również straciła 1 punkt proc.; Kukiz'15 - bez zmian.

Pozostałe ujęte w sondażu partie nie przekroczyłyby progu wyborczego: SLD otrzymałoby 4 proc. (bez zmian), PSL 4 proc. (spadek o 1 punkt proc.), Nowoczesna 3 proc. głosów (bez zmian), a partia Wolność Janusza Korwin-Mikkego oraz Partia Razem po 2 proc. (obie bez zmian).

Niezdecydowanych, któremu ugrupowaniu udzieliliby poparcie, było 16 proc. respondentów deklarujących udział w wyborach (3 punkty proc. więcej niż w sierpniu).

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w pierwszej połowie września wzięłoby w nich udział 71 proc. ankietowanych (1 punkt proc. mniej niż w poprzednim sondażu); do urn nie poszłoby 14 proc. (również jeden punkt proc. mniej niż w sierpniu), a niezdecydowanych było 15 proc. (1 punkt proc. więcej niż w ubiegłym miesiącu).

CBOS wskazał, że "Polacy nadal wydają się bardzo zainteresowani wydarzeniami na scenie politycznej". "Wciąż częściej niż w poprzednich latach chcieliby wziąć udział w wyborach. Rozpoczęta oficjalnie kampania wyborcza przed wyborami samorządowymi bez wątpienia temu zainteresowaniu sprzyja" - oceniła sondażownia.

Z badania wynika, że kampania wyborcza - szczególnie w dużych miastach - "sprzyja odnawianiu się dwubiegunowego układu sympatii partyjnych".

Sondaż został przeprowadzony w dniach 6-13 września na liczącej 1064 osób grupie dorosłych mieszkańców Polski.

KW Prawo i Sprawiedliwość 43%
KW Platforma Obywatelska RP 18%
KWW Kukiz'15 7%
Sojusz Lewicy Demokratycznej 4%
Komitet Wyborczy PSL 4%
KW Nowoczesna 3%
Partia Wolność 2%
KW Partia Razem 2%

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (61)

Do artykułu: Tylko trzy partie w Sejmie. PiS niezagrożony

 • Pablo 2018-10-06 20:09:18
  Żyjemy w jednej Polsce, martwi mnie to, że partie polityczne prowadzą walkę o „stołki”, a nie współpracują z myślą o dobrze obywateli. Wszelkie „profity” typu 500 plus, dobry start 300 plus. Przecież Drodzy Rodacy, żaden polityk tego Wam nie daje, to my wszyscy się na to zrzucamy poprzez: wyższe oraz nowe podatki ( w roku od „deszczówki”). Obecna sytuacja polityczna, to dyktatura, a nie demokracja. Nie może Państwem rządzić jedna partia.
 • 1946 2018-09-19 20:00:44
  No No przechodzą samych siebie, takiego mijania się z prawdą jeszcze nikt nie widział
 • Piotr 2018-09-17 22:18:02
  Widać jak Większość Polaków jest zaślepionych 500+, pis nic dobrego nie wprowadził od początków swoich rządów a obiecali gruszki na wierzbie .Co do po banda hipokrytów kłamców i złodziei. Mam wielką nadzieje że KUKIZ jakimś cudem wygra jakoś te wybory i skończy się ta karuzela kłamstw i robienia Polaków w balona .
 • dzadzo 2018-09-17 15:54:17
  Do 1938: I jaki to byl sukces obccnie wstyd
 • Sołtyś 2018-09-17 14:40:54
  Ludzie z nimi nie co dyskutować i Ludzie nie odpowiadajcie tym d@bilom, wnp.pl to niech sami d@bile do siebie piszą, także nie topią się w tym szampie wnp.pl nie wiadomo czy Platforma Obywatelska finansuje wnp.pl.
 • jaca 2018-09-17 13:38:36
  Z tego sondażu wynika tylko jeden morał, nic nas nie nauczyła historia, jesteśmy narodem który lubi jak go krótko za mo..dę trzymają i chyba to się nie zmieni, trzeba jak najszybciej uciekać z tego pseudo państwa
 • 1938 2018-09-17 13:09:46
  2 października 1938 r., na rozkaz marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego i prezydenta Ignacego Mościckiego, oddziały Wojska Polskiego, pod dowództwem gen. Władysława Bortnowskiego, witane przez liczną ludność polską, zajęły część Śląska Cieszyńskiego zwaną przez Polaków Zaolziem. Rzecz jednak nie tylko w samej wojskowej interwencji polskiej, lecz nade wszystko w tym, że w tle politycznym były jednak wcześniejsze o trzy dni postanowienia haniebnej konferencji monachijskiej z 29 i 30 września, na której – za przyzwoleniem mocarstw europejskich, Anglii i Francji – Niemcy Hitlera dokonały rozbioru Czechosłowacji. Polska nie brała udziału w konferencji w Monachium, ale – jak określił to późniejszy premier Wielkiej Brytanii Winston Churchill – ,,żołnierz polski wyjął Cieszyn z plecaka żołnierza niemieckiego''. Dwa miesiące później Polska dokonała aneksji uzupełniającej przez przyłączenie dalszych 220 kilometrów kwadratowych na Spiszu i Orawie, w tym na Jaworzynie Spiskiej.
 • :-) 2018-09-17 12:19:54
  Do §.beda siedziec.: Byłem niedawno w Białymstoku. Ludzie uprzejmi, uśmiechnięci i zupełnie normalni. Najwyraźniej nie spotkałem Mietka.
 • §.beda siedziec. 2018-09-17 07:22:11
  PiS-iory zapedza was ciemny ludzie do kieratu,a oni beda krsc skolko godno,bo im sie nalezy,jak krzyczala ta wiejska baba brocha.Sady juz maja,ty bedziesz sie mogl poskarzyc w tartaku ciemny ludzie.Krzywousty opowiada wam bajki Andersena,ze drogi wybudowali,a te drogi juz byly wybudowane ciemniaki,wiem ,ze nie macie dostepu do wolnych mediow poja was propaganda Goebbelsowska az jajca bola,pozniej powiecie ,ze nas oszukali,ale bedzie za pozno!
 • !!! 2018-09-17 07:01:12
  Do Pytanie nie głupie: W przypadku złego adresu proszę przesłać e-mail do właściwego resoru celem nadania biegu www wnp.pl/ Polskie kluby piłki ręcznej bez sponsorów … na koszulkach Marek Skomorowski 2018-09-17 06:36:18 Kupa gówna i masowych przestępstw w obszarze gruntów , Rząd mamy teoretyczny, w tym państwie nic nie działa, `bez przypadku nie stworzono afery gruntowej w powiecie chełmskim 2005-2007 lipna sex afera Andrzeja Leppera autorstwa Zbigniewa Ziobro, wybudowano laboratoria za miliard sześćset tyś złotych z dofinansowaniem UE na gruntach ZDZ Chełm dla senatora Józefa Zająca PSL otwarte przejście na PiS i Porozumienie, na najbajeczniejszych gruntach rolnych po dawnym PGR stworzono podstrefę specjalną , ulice Wiosenną w Pokrówce przebudowano i poszerzono pod samochody ciężarowe ze względu na olbrzymie pokłady rudy żelaza i wjazd planowany do kopalni najcenniejszych złóż w Polsce, zostaliście wszyscy przez samorządowców wyruchani. PSL-SLD-PIS- Solidarna Polska -Porozumienie .Największa w historii powojennej Polski afera gruntowa, masowych zmian przeznaczenia gruntów, wszystkich klas na cele nie rolnicze 2011-2014rok w związku z modernizacjami gruntów z środków Unijnych gdzie właściciele gruntów nawet nie otrzymali stosunku prawnego wobec ewidencji gruntów. Starości wykonują zadania z zakresu administracji rządowej . Pismo Starostwa Powiatowego w Chełmie Symbol OR.1510.5.2013 z dnia 25czerwca 2013roku. 1. Informacja o rozpoczęciu prac geodezyjnych oraz trybie........

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.192.115.114
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!