Sondaż wyborczy W nowym sondażu 14-procentową przewaga PiS nad KO

W Sejmie znalazłoby się pięć ugrupowań, wszystkie obecnie reprezentowane w parlamencie – wynika z sondażu przeprowadzonego dla portalu wPolityce.pl. Wynik sondażowy, jaki uzyskały partie to: PiS – 38 proc., KO -24 proc., Lewica -14 proc., Konfederacja – 11 proc., PSL – 6 proc.

Badanie przeprowadziła pracownia Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl. Wynika z niego, że Zjednoczona Prawica utrzymuje prowadzenie wśród partii politycznych.

W sondażu poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości zadeklarowało 38 proc. badanych. Koalicję Obywatelską wskazało 24 proc. badanych. Na Lewicę chce głosować 14 proc. respondentów. Konfederację poparło 11 proc. badanych. Z kolei PSL mogłoby liczyć na 6 proc. głosów. 7 proc. badanych odpowiedziało: "inne ugrupowanie".

Deklarowana w badaniu frekwencja wyniosła 64 proc.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Przeprowadzono je na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1076 osób, od 2 do 5 października 2020 r.

 

KW Prawo i Sprawiedliwość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 38%
Koalicja Obywatelska - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 24%
Koalicja lewicowa: SLD, Wiosna, Razem - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 14%
KW Konfederacja Wolność i Niepodległość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 11%
Komitet Wyborczy PSL - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 6%

KOMENTARZE (21)

 • Do Pana Romana: 2020-10-24 21:56:24
  "Moje myśli zwrócone są w stronę Konfederacji, ale oni jeszcze za młodzi. Ponadto maja dwie wielkie wady: 1. maja dużo "nawiedzonych" aktywistów, 2. maja w nazwie "Narodowa" zamiast "Polska". To "narodowa" kojarzy się nie tylko z ND ale również z NSDAP, a to już samo w sobie tę partię dyskwalifikuje." - To są te powody, dla których Pan się obawia Konfederacji? Nie brzmią one dość błaho? Radziłbym się zastanowić. Co Pan rozumie przez "nawiedzonych" aktywistów i że jest ich w Konfederacji dużo? Wypadałoby to rozwinąć a nie machnąć ogólnym stwierdzeniem. Za pewne podałby Pan jako przykład Korwina - cóż, jednym się on podoba, innym nie, podobnie jak z Braunem - ale w każdej partii są posłowie, których się mniej lub bardziej ceni, jednych bardziej chwali innych bardziej krytykuje - taka kolej rzeczy, jedni się nam podobają, inni nie za bardzo. Porównanie zaś i sugerowanie, że Konfederacja kojarzy się z NSDAP to grube nieporozumienie i przegięcie, nie wiem skąd można czerpać takie porównania i nawiązania. Poza tym wiek nie powinien odgrywać tu żadnej roli - nie wszyscy w Konfederacji są tacy młodzi to raz a dwa wiele doświadczonych polityków i starych wyjadaczy znajdujących się pośród partii opozycyjnych jakoś nie przysłużyła się zbyt dobrze Polsce a po mimo wieku dalej są wybierani w wyborach, jakby ludzie w ogóle nie wyciągali wniosków.
 • Roman 2020-10-24 18:25:15
  Nie widzę żadnej partii mającej potencjał poprow3adzic kraj ku lepszej przyszłości. Zacznijmy od "najsilniejszych" - PiS zadłuźyło kraj na ponad bilion złotych (tylko w ciągu ostatnich dwóch lat na pół biliona) . Wiecie ile to jest? To jest 25.000 na KAŻDEGO Polaka. A wiecie czym to grozi? W najlepszym wypadku UTRATĄ SUWERENNOŚCI. O ile sie domyślam akurat tzw "suwerena" to najmniej obchodzi. Chce mieć na stole kaszankę i piwo, a w TV jakiś wieloletni serial. O reszcie podyskutuje po 3-4 piwach. Jak to się skończy? BANKRUCTWEM w greckim stylu. A następne pokolenie wejdzie w wielka biedę. Dalej - KO (przedtem PO). Już pokazało co potrafi. Za te umiejętności suweren podziękował w 2015 roku. Czy cos w partii sie zmieniło? NIC! Dostana podziękowanie również w następnych wyborach (myslę, że odbędą się w ciągu 2-3 lat, bo wszystko trzeszczy w szwach). Reszta się nie liczy. Moje myśli zwrócone są w stronę Konfederacji, ale oni jeszcze za młodzi. Ponadto maja dwie wielkie wady: 1. maja dużo "nawiedzonych" aktywistów, 2. maja w nazwie "Narodowa" zamiast "Polska". To "narodowa" kojarzy się nie tylko z ND ale również z NSDAP, a to już samo w sobie tę partię dyskwalifikuje. Rodzi się też ruch "Agro..." Część producentów rolnych zrozumiała, że została zrobiona "w balona" przez włodarzy, którzy właśnie ich głosami tę władzę osiągnęli. Czy zdążą okrzepnąć? Nie sądzę. Dlatego zamiast się głowić nad losem Polski i Polaków lepiej zacząć się przygotowywać do następnego .... sezonu wędkarskiego.
 • wirus-świrus 2020-10-23 09:52:34
  @Max "Czyli oddanie władzy najbogatszym...". Najbogatsi już rządzą. Przejrzyj na oczy. Ja osobiście wolałbym R. Gwiazdowskiego.
 • Tak w dużym uproszczeniu 2020-10-10 02:59:56
  38% PIS - zgoda, PIS niezmiennie ma 38-42% jak na razie jeszcze, w gorszym wariancie zaś 32-36% 24% Koalicja Obywatelska - zgadza się, jak na razie mają 23-25%, w gorszym wariancie 21-23% 14% Lewica - być może w lepszym wariancie 12-14%, a w tym gorszym 7-9% 11% - w lepszym wariancie z pewnością zasługiwaliby na 16-19%, co wymaga jeszcze dużego wysiłku, natomiast gorsza wersja( ale także satysfakcjonująca) to 8-12% 6% - tu raczej bez zmian PSL czy to w koalicji z Kukiz '15 czy bez, raczej te 5-6% osiąga, w razie problemów i ryzyka niewejścia zawiera z kimś koalicję i dalej przetrwa.
 • kerry 2020-10-09 13:38:56
  Do Max : 100/100. Od początku jak zobaczyłem tam Korwina Mikke,Browna , Dziambora i paru innych to wiedziałem ,ze to zwyczajne warchoły !!!!!
 • Max 2020-10-09 13:13:14
  Pisze tylko iż niewiele wyborców tak naprawdę nie zdaje sobie sprawy czym jest wolny rynek o którym tak dużo mówi Konfederacja. Nie zdają sobie sprawy ze na wolnym rynku podstawowym ,, prawem ,, jest pieniądz. Czyli oddanie władzy najbogatszym, i prywatyzowaniem wszystkiego. Ma się to nijak do ,, prawicowości ,, z która też chcą być kojarzeni. U podstaw więc ich założenia są absurdalne. Oni są jednocześnie ,, za i przeciw ,, w ten sposób owszem nikomu się nie naraża , ale ich tezy wzajemnie się wykluczają.
 • H 2020-10-09 12:45:20
  I co? To tyle? Jakbym miał ci napisać przekręty i niedomówienia innych partii politycznych obecnych na rynku, ich niespełnione obietnice, ustawy poparte niezgodne z ich poglądami, tj. pis, po, psl czy lewicy (ta może mniej, ale to wiadomo... lewica), to referat byłby wielkości encyklopedii. Tylko Konfederacja nie miała szansy się pokazać, a w rządzie radzi sobie bezbłędnie będąc przeciw absurdalnym ustawom wymyślonym przez popis.
 • Max 2020-10-09 10:49:02
  Swego czasu uważałem iż Konfederacje może być alternatywą dla Pisu. To co się jednak stało przed wyborami pokazało iż jest to partia nastawiona tylko na zysk polityczny i byli by zdolni poprzeć PO dla niego. A głupie zagrywki typu ,, nie nosimy maseczek bo nie ,, stawia dla mnie tą partie na poziomie Klaudii Jachiry i Szczerby. Myślę ze Konfederacja skończy podobnie do Kukiza. Czyli jakaś przystawka Pslu. Gdy się zastanowić to Konfederacja sama nie wie czego chce. Niby patrioci a z drugiej strony nastawieni na maksymalnie wolny rynek. To się wyklucza. Weźmy np. takie lasy państwowe. Według wolnego rynku można je sprzedać , temu kto najwięcej zapłaci. Ale wyklucza się to z prawicowością.
 • H 2020-10-09 02:20:16
  Konfederacja to jedyna partia tam, która się do czegoś nadaje i nie wciskaj kitu że jest inaczej
 • kerry 2020-10-09 00:16:44
  Do Gong : ZSRR i jego pachołki też tak mówili,że już większe szczęście nie mogło nas spotkać jak przynależność do "bratniego obozu"!!!

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.192.52.167
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!