Już jest nowy Barometr Wyborczy 2023. Sprawdź, z którymi politykami masz najbardziej zbieżne poglądy

W Sejmie pięć ugrupowań

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w listopadzie PiS (wraz z Solidarną Polską i Porozumieniem) uzyskałoby 42 proc. poparcia osób deklarujących udział w głosowaniu; na PO zagłosowałoby 21 proc., na PSL - 7 proc., na ruch Kukiz'15 - 6 proc., a na SLD - 5 proc.- wynika z sondażu CBOS.

Pozostałe ujęte w sondażu partie nie przekroczyłyby progu wyborczego - partia Wolność Janusza Korwin-Mikkego otrzymałaby 3 proc., a Nowoczesna i Partia Razem - po 2 proc. głosów.

Niezdecydowanych, któremu ugrupowaniu udzieliliby poparcie, było 10 proc. respondentów deklarujących udział w wyborach.

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w pierwszej połowie listopada wzięłoby w nich udział 75 proc. ankietowanych, do urn nie poszłoby 16 proc., a niezdecydowanych było 9 proc.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 8-15 listopada na liczącej 1051 osób grupie dorosłych mieszkańców Polski.

KW Prawo i Sprawiedliwość 42%
KW Platforma Obywatelska RP 21%
Komitet Wyborczy PSL 7%
KWW Kukiz'15 6%
Sojusz Lewicy Demokratycznej 5%
Partia Wolność 3%
KW Nowoczesna 2%
KW Partia Razem 2%

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (50)

 • 35% 2018-11-23 19:26:49
  Razem 10+9+16=35% niezdecydowanych/niechodzących do urn nie branych pod uwagę. Bardzo dobry sondaż. Ponad co trzecia osoba w kraju pominięta. Nie mówiąc już o jakości sondażu w innych sprawach. :D
 • PATUSY+ 2018-11-22 00:52:10
  CBOS - zawsze rozśmieszy :) to już 40 a nie 50 ? HAHA, co za patologiczne eunuchy :)
 • ~ken 2018-11-20 16:46:31
  Skompromitowany do cna (chocby ostatnie wybory) Wydział Propagandy pis zwany dla zmyłji CBOS znowu nachalnie podtyka wszystkim pod nos swoje bezwstydne klamstwa !
 • Komuna u władzy 2018-11-20 15:24:32
  Do §.beda siedziec.: Wymodlił Pan Prezydent Ojczyznę Dojną dla swojej formacji. Afery większe i bodajże więcej niż za poprzedników którzy tak byli krytykowani a na dodatek nepotyzm na niespotykaną skalę i skok na WSZYSTKIE miejsca w spółeczkach i urzędach. Kwalifikacje się nie liczą, tylko legitymacja kandydata lub jego znajomych / rodziny. Chyba nawet PZPR nie robił tego na równie wielka skalę bo trochę bezpartyjnych fachowców jednak zatrudniali. Obecna władza ich pod tym względem jak i wieloma innymi dogoniła i przegoniła.
 • Mam dość 2018-11-19 21:57:02
  Nie uczestniczę uroczystościowych Państwowych jak i patriotycznych i nie uczestniczę na wyborach bo nie ma sensu i nie ma na kogo głosować Wszyscy Partie oszukują, kradną i rozdawają jałmużnę sobie biorą miliony podatku to jest chaos polityczny o stołki rozszerza się korupcja, za ten cyrk wstyd co wyprawiają przydupasy z PIS i PEŁO, BIEDA CORAZ WYŻSZA a KRAJ SAM SIĘ NISCZY PRZEZ TAkie COŚ, potem nie ma pracy godnej dla Młodych. Wszędzie starać lepszą pracę widzimy tylko zarezerwowane stołków PIS I PEŁO to zakłamane hieny które nasz odkradają co się da. Przepraszam co napisałem ale to jest prawda.
 • §.beda siedziec. 2018-11-19 21:47:30
  Do §.beda siedziec.: "SKOKI",GetBack","KNF",Spolka Srebrna"ciemny lud nie wie z czym to sie je.Powiem wam biedni ciemni ludzie:takich AFER w takim wymiarze i setki,a nawet tysiace mniejszych MAJA OGROMY WPLYW NA TO ;CZY POLAKOM BEDZIE SIE DOBRZE POWODZIC ,CZY ZLE.Oligarchom wesalnym PEŁO-PSL i PIS napewno dobrze.Drodzy rodacy nie dajcie sie tym draniom oszukac !
 • §.beda siedziec. 2018-11-19 20:39:12
  "SKOKI",GetBack","KNF",Spolka Srebrna"ciemny lud nie wie z czym to sie je.Powiem wam biedni ciemni ludzie:takich AFER w takim wymiarze i setki,a nawet tysiace mniejszych MAJA OGROMY WPLYW NA TO ;CZY POLAKOM BEDZIE SIE DOBRZE POWODZIC ,CZY ZLE.Oligarchom PiS-owskim napewno dobrze.Drodzy rodacy nie dajcie sie tym draniom oszukac !
 • Antybolszewik 2018-11-19 17:46:50
  Zawsze myślałem dlaczego bolszewi przybywa zwolenników, a teraz już wiem, bolszewia coraz więcej pozwala na "branie" łapówek , to się naród ( część) cieszy i bije brawo. Ciekawe kto ostatni zgasi światło ?
 • §.beda siedziec. 2018-11-19 14:15:50
  Do ojtam: ty ojtam drewiany łepki przepraszam cię za to ci groziłem już się nie powtórzy.
 • Antykomor 2018-11-19 14:08:18
  youtube.com/watch?v=4mzkzpAfNTg

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.201.72.250
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!