Sondaż wyborczy Walka o każdy głos. Duda 48,72 proc., Trzaskowski 47,33 proc.

Zarówno urzędujący prezydent Andrzej Duda, jak i kandydat KO Rafał Trzaskowski do ostatniej sekundy będą bić się o każdy głos – prognozuje w piątek "Super Express”. Według sondażu Instytutu Badań Pollster dla "SE" Duda może liczyć na 48,72 proc., a Trzaskowski na 47,33 proc. głosów.

Sondaż wskazuje też, że 3,95 proc. to osoby niezdecydowane, na kogo oddać w niedzielę głos.

Badanie zrealizowano 8 i 9 lipca na próbie 1058 dorosłych osób.

Andrzej Duda
Andrzej Duda 48.72%
Rafał Trzaskowski
Rafał Trzaskowski 47.33%

KOMENTARZE (2)

  • PL.😀 2020-07-10 16:59:52
    ANDRZEJ DUDA - 12.07.2020 jesteśmy wszyscy na wyborach. Łączy nas Polska, rozwój kraju i wiarygodność. Załatwmy to raz na zawsze - DOŚĆ UKŁADÓW, ZŁODZIEJSTWA, KŁAMSTW, OBŁUDY, STRASZENIA i PONIŻANIA POLAKÓW. ŁAMANIA DEMOKRACJI I "OKRĄGŁYCH STOŁÓW". DOŚĆ NISZCZENIA GOSPODARKI i SUWERENNOŚCI POLSKI. >DOŚĆ, DOŚĆ i jeszcze raz DOŚĆ!!! < #ANDRZEJ DUDA2020# NAJLEPSZYM POLSKIM KANDYDATEM NA PREZYDENTA - GWARANTEM KONTYNUACJI UMACNIANIA ROZWOJU KRAJU.
  • Ostatnie refleksje przedwyborcze 2020-07-10 13:30:09
    48.72% Andrzej Duda - czyli tak: 43,5% uzyskane z pierwszej tury to apogeum możliwości od wyborców PIS i teraz pytanie kto się dokłada? Czyżby PIS-owi uda się przycisnąć jakąś część konfederatów, by ze strachu przed Trzaskowskim( za którym oni nie przepadają także) jednak postanowili oddać głos na kandydata PIS? Byłoby to przykre ale niestety bardzo prawdopodobne 47.33% Rafał Trzaskowski - wychodzi tak: 30,3% z pierwszej tury jakie poparcie uzyskał od Koalicji Obywatelskiej( i jakiejś innej frakcji, bo nie sądzę, że wynik Trzaskowskiego w pierwszej turze był wynikiem głosów poparcia jedynie wyborców KO), no to dołóżmy poparcie Hołowni, Lewicy( nie samego Biedronia), PSL-u to już kandydat Koalicji Obywatelskiej ma przewagę, wszystko oczywiście zależy jak te siły się zmobilizują i jaka frekwencja wyborcza będzie. Do tego dojdą takie "michałki poparcia" z pierwsze tury jak wyborcy Waldemara Witkowskiego, być może Pawła Tanajno. A w przypadku Andrzeja Dudy - to wyborcy Marka Jakubiaka, Mirosława Piotrowskiego z pewnością oddadzą na niego głos, pytanie tylko jaka część z Konfederacji( wyborców Bosaka) jednak ulegnie presji i udzieli poparcia Dudzie. Najwięcej niezdecydowanych i niezadeklarowanych wyborców(którzy albo oddadzą głos nieważny albo w ogóle nie pójdą) jest w: formacji Kukiz '15 - wyborcy są sceptycznie nastawieni i do jednego i do drugiego kandydata, ani jeden ani drugi nie robili nic aby przekonać do siebie Pawła Kukiza i zwolenników jego ugrupowania, Konfederacji - siła konsekwentnego uporu Konfederatów raczej sprawi, że nieliczni z nich pójdą zagłosować, panuje u nich pesymizm - nie chcą wybierać mniejszego zła. Wstrzymać się też mogą wyborcy Stanisława Żółtka. Sądzę, że jeśli wygra Andrzej Duda to chyba tylko z litości i pod wpływem presji środowisk konserwatywnych, prawicowych, narodowych, wolnościowych(?) czy też ze strachu i uprzedzeń wobec kandydatury jaką jest Trzaskowski. Jeśli zaś wygra Rafał Trzaskowski to będzie świadczyć o tym, że Polacy rzeczywiście chcieli zmiany, a to jaka ona będzie - trudno oceniać - nie ma nic gorszego niż z góry zakładać najbardziej czarne scenariusze, wyolbrzymiać, nadmiernie straszyć - zresztą nie ma się co oszukiwać - telewizja TVN straszy PIS-em, zaś telewizja TVP straszy Platformą czy Koalicją Obywatelską. Dwie partie i dwie ich medialne tuby propagandowe bawią się w konkurs kto głośniej krzyczy, kto lepiej straszy, kto lepiej szczuje i sieje podziały. Tak było jest i na razie może wydawać się, że pozostanie. Ci źli tamci jeszcze gorsi - a kiedy przyjdzie czas na wybieranie dobrych czy lepszych? Pytanie to pozostanie nadal bez odpowiedzi.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.192.65.228
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!