Sondaż wyborczy Według najnowszego sondażu w Sejmie tylko cztery ugrupowania

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w drugiej połowie października PiS (wraz z Solidarną Polską i Porozumieniem) uzyskałoby 40 proc. poparcia osób deklarujących udział w głosowaniu; na PO zagłosowałoby 19 proc., na ruch Kukiz'15 - 8 proc., a na PSL - 5 proc. - wynika z sondażu CBOS.

Pozostałe ujęte w sondażu partie nie przekroczyłyby progu wyborczego - SLD otrzymałoby 4 proc., Nowoczesna 3 proc. głosów, a partia Wolność Janusza Korwin-Mikkego oraz Partia Razem po 2 proc. Niezdecydowanych, któremu ugrupowaniu udzieliliby poparcie, było 15 proc. respondentów deklarujących udział w wyborach.

Poparcie dla PiS spadło o 3 punkty proc. w stosunku do sondażu z pierwszej połowy września. Notowania PO polepszyły się w porównaniu do poprzedniego miesiąca o 1 punkt proc. Poparcie dla Kukiz'15 oraz PSL wzrosło po 1 punkt proc. Poparcie dla SLD, Nowoczesnej, Partii Razem i partii Wolność Janusza Korwina-Mikkego nie zmieniło się.

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w pierwszej połowie października wzięłoby w nich udział 75 proc. ankietowanych, do urn nie poszłoby 13 proc., a niezdecydowanych było 12 proc.

CBOS w komentarzu do sondażu podkreślił, że deklaracje udziału w hipotetycznych wyborach parlamentarnych osiągnęły nienotowany dotąd w historii badań CBOS poziom

"Jest to efekt z jednej strony utrzymującego się od wyborów w 2015 roku dużego natężenia sporu politycznego, który angażuje emocje politycznej publiczności i sprzyja mobilizacji wyborczej, z drugiej strony - zbliżających się wyborów samorządowych i trwającej kampanii" - czytamy w komentarzu.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 4-11 października na liczącej 1115 osób grupie dorosłych mieszkańców Polski.

 

KW Prawo i Sprawiedliwość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 40%
KW Platforma Obywatelska RP - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 19%
KWW Kukiz'15 - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 8%
Komitet Wyborczy PSL - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 5%
Sojusz Lewicy Demokratycznej - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 4%
KW Nowoczesna - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 3%
Partia Wolność - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 2%
KW Partia Razem - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 2%

KOMENTARZE (74)

 • Marko 2018-11-13 17:19:52
  Do Komuna u władzy: Człowieku te nieroby to matki co wychowują młodych Polaków żebyś miał emeryturę... Państwo jest duże jak ma dużo obywateli. Przykro mi że musisz pracować w jakiejś korporacji dla idiotów z wykształceniem pseudo wyższym . Radzę nie odzywać się bo Twój to myslanie zatrzymał się w szkole podstawowej.
 • Marko 2018-11-13 17:15:30
  Do Maciej: Przecież nie było podwyżek podatków i rządz stać na "rozdawnictwo", dla tych głupich bab co wychowują swoje bachory zamiast zapierdzielaś w żydowskiej korporacji ... Gadasz o makroekonomi i gospodarce , kiedy Twój zasób wiedzy ogranicza się do czytania portali pseudo gospodarczych rano jak srasz. Jesteś the Billem i szkoda mi Twoich rodziców .
 • PL.😀 2018-10-19 20:36:06
  Kiedyś napisałem że Schetyna jest "szKODnikem". Dziś za nazwanie Polaków SZARAŃCZĄ, precyzuję swój wpis - SCHETYNA JEST ZWYKŁYM KARALUCHEM A SZARAŃCZĄ BYŁY RZĄDY PZPR-SLD, PO-PSL, KTÓRE ZŻERAŁY POLSKĘ OD LAT I CIĄGLE IM MAŁO !!! Typowe zachowanie plagi szarańczy!
 • Maciej 2018-10-19 17:29:26
  Do Jack: O jakiej poprawie mówisz? czy zmniejszanie ubóstwa za pomocą rozdawnictwa to jest rozwiązanie? czy tylko zaślepka. Ktoś na ten socjal ludzi którzy nie robią nic pracuje i jestem jedną z tych osób i zapewne ty również. Co do sytuacji spółek należy popatrzeć na to bardziej w skali makroekonomicznej. Sytuacja nie bierze się ze zmian rządu, a z aktualnej sytuacji gospodarczej. Ilość czynników wpływająca na rentowność spółek jest dużo większa niż tylko to kto aktualnie rządzi. Stan faktyczny jest taki, że aktualny rząd korzysta z lepszej koniunktury, problem polega na tym że zachowuje się jak "typowy Polak", czyli mam to wydam wszystko a jak będą gorsze czasy to jakoś to będzie. Pieniądze są konsumowane zamiast inwestowane, co w czasie pogorszenia koniunktury odbije się czkawką. Niestety żyjemy tu i teraz, dlatego nikt nie spogląda w przyszłość, a fakty są takie że ktoś będzie musiał później zmniejszyć socjal, bo został za szybko wdrożony. To nie jest jeszcze tan czas dla naszej gospodarki.
 • PRAWO 2018-10-18 18:00:35
  Do kryzys: Za PO to były kryzysy z logicznym zarządzaniu! Kryzys światowy nie nie zrujnował Polski tylko PO I PSL, które doprowadzały swoimi rządami do upadłości firm i spółek, by następnie sprzedać je poniżej kosztów obcemu kapitałowi. Przy okazji transakcji zawsze kapło parę baniek pod stołem, bez podatku!
 • Triatlon 2018-10-18 01:05:24
  Niemożliwe! Kim są tę 40 procentów? Mam bardzo duże wątpliwośći, że PIS dostanie nawet 20 procent, po tym co zrobił. A jeśli jednak prawda - chyba czas pakować walizki. Z taką władzą specialisci za parę lat nie będą w PL potrzebni - tylko ludzi gotowe siedziec na socialu i poprawnie głosować na wyborach.
 • Hojdopa 2018-10-17 15:04:33
  Do TaDam: My niezdecydowani nie pójdziemy do urn no ludzie dajcie spokój bieda skrzypi głośno a wy do tej pory nic zrobiliście a jeszcze chcecie żeby na wasz głosować, macie masz tylko w dopie tylko wam się przypomina o nasz tylko przed wyborami a po rzuceniu Do URN mówią Dziękujemy i mamy wasz dopie. Naciągacie tylko naiwnych frajeró.w
 • Komuna u władzy 2018-10-17 12:26:21
  Do morpheus: Niekoniecznie 40% to idioci. Wśród tych 40% są tez tacy którym jest wszystko jedno byle nie musieli się przemęczać i dostali od państwa czyli tych co pracują na flaszkę i zagrychę. To właśnie dlatego PIS daje wszystkie łapówki wyborcom w formie gotówki a nie odliczenia od podatku. Nieroby na socjalu żyją dzisiaj lepiej niż niejeden pracujący a PIS się chwali niskim bezrobociem.
 • kris 2018-10-17 10:39:56
  Do morpheus: Inteligent się odezwał
 • morpheus 2018-10-17 10:33:59
  To jest aż nieprawdopodobne, że 40% społeczeństwa to idioci.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.192.65.228
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!