Sondaż wyborczy Wzrost poparcia dla Zjednoczonej Prawicy, spadek dla KO

Chęć oddania głosu na Zjednoczoną Prawicę deklaruje 36 proc. badanych; to wzrost o 2 punkty procentowe w porównaniu z badaniami z poprzedniego tygodnia. Na Koalicję Obywatelską chce głosować 24 proc. badanych (spadek o 1 punkt procentowy) - wynika z sondażu Social Changes dla wPolityce.pl.

"Poparcie dla Polski 2050 Szymona Hołowni utrzymuje się na poziomie 19 proc. - bez zmian. Konfederację popiera 9 proc. badanych - również bez zmian z badaniem zeszłotygodniowym. 1 punkt straciła Lewica, którą obecnie popiera 7 proc. badanych. Polskie Stronnictwo Ludowe popiera 2 proc. badanych, czyli dokładnie tylu, ilu w poprzedniej fali naszych badań. Również 2 proc. respondentów wskazało na Kukiz'15 - bez zmian" - podkreśla wPolityce.pl.

"W innym badaniu obecnej fali zapytaliśmy respondentów, jak głosowaliby, gdyby liderem Platformy Obywatelskiej był Rafał Trzaskowski. Okazuje się, że prezydent Warszawy podniósłby notowania partii o 3 punkty w stosunku do wyniku, który osiąga ona pod przywództwem Tuska" - informuje wPolityce.pl.

Deklarowana frekwencja wynosiła 68 proc.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1063 osób w dniach od 23 do 26 lipca 2021 roku.

KW Prawo i Sprawiedliwość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 36%
Koalicja Obywatelska - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 24%
Polska 2050 - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 19%
KW Konfederacja Wolność i Niepodległość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 9%
Koalicja lewicowa: SLD, Wiosna, Razem - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 7%
Komitet Wyborczy PSL - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 2%
KWW Kukiz'15 - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 2%

KOMENTARZE (5)

 • oj kerry kerry... 2021-08-01 20:07:07
  "Nie sądzę, aby była atrakcyjniejsza," - możesz sobie nie sądzić, wyborco "jedynej" i "słusznej" formacji za jaką uważasz PIS, czas pokaże i się jeszcze okaże. "bo jest po prostu niedojrzała." - a twoja jest dojrzała? wątpię, zwłaszcza jeśli ma takiego "inteligentnego" wyborcę jak ty, który jedyne co potrafi odpisać to "Kondoneracja jezd gópia". "Wyrzućcie tego starego pierdziela Kurvina," - o proszę! to jak widać i pośród wyborców PIS-u pojawia się "mowa miłości", coraz bardziej wy tam socjaliści z prawej strony zaczynacie poziomem wypowiedzi zrównywać się z socjalistami z lewej strony, myślałem, że do tego typu wypowiedzi to raczej lewicowcy są bardziej skłonni, jak się okazuje nie tylko i dziwnym zbiegiem okoliczności nie daleko pada jabłko od jabłoni. dlaczego tak piszesz? zastanowiłeś się, że tego typu wypowiedzią jedyne co właśnie zrobiłeś to zaszkodziłeś swojej formacji? wątpię, zanim to napisałeś, w ogóle tego nie przemyślałeś, poniosły cię negatywne emocje. "oszołoma Brauna," - i kolejnego członka Konfederacji obraża, naprawdę kerry, że tobie nie wstyd zwyczajnie, dzięki tego typu wypowiedziom PIS coraz bardziej zaczyna kojarzyć się z Lewicą. "no może jeszcze Dziambora," - nie podoba ci się Korwin, nie podoba ci się Braun, nie podoba ci się Dziambor, inni członkowie Konfederacji także z pewnością ci się nie podobają, bo zwyczajnie nie tolerujesz istnienia Konfederacji, nie podoba ci się to, że na prawo od PIS istnieje taka alternatywa wyborcza, bo przecież tylko PIS może być partią mającą "monopol na prawdę i patriotyzm" i bycie "jedyną" i "słuszną" formacją. A tak w ogóle, nawet jeśli nie darzysz sympatią Korwina czy Brauna to nic cię nie uprawnia do tego by ich obrażać, ja nie obrażam, nie wyzywam żadnego członka PIS-u, mimo iż za nimi absolutnie nie przepadam. "a ty zacznij pisac krótsze komentarz" - nie jesteś od tego aby mi mówić co mam robić, będę pisał takie komentarze jak mi pasuje, raz krótsze, raz dłuższe. "i może być OK>" - dla ciebie kerry i tak nie będzie "OK", dla ciebie byłoby tylko wtedy OK, gdyby Konfederacji nie było, bo nie znosisz konkurencji na prawo od PIS, taka prawda.
 • kerry 2021-08-01 09:07:10
  Do ech kerruś: Nie sądzę, aby była atrakcyjniejsza, bo jest po prostu niedojrzała.Wyrzućcie tego starego pierdziela Kurvina, oszołoma Brauna, no może jeszcze Dziambora, a ty zacznij pisac krótsze komentarz i może być OK>
 • ech kerruś 2021-07-31 19:53:21
  "Kondoneracja jezd "gópia" - znowu jak widać twoja stara śpiewka wróciła towarzyszu socjalisto z prawej strony, podaj sobie rękę z socjalistami z lewej strony, bo tego typu wypowiedziami sam pokazujesz, że PIS z Lewicą lubi chadzać pod rękę. Napisałeś ten komentarz, gdyż zwyczajnie się obawiasz, że na prawo od PIS wyrosnąć może atrakcyjniejsza i ciekawsza konkurencja. Dlaczego jesteś taki złośliwy to ja nie wiem, ja nie wyzywam twojej formacji w stylu "PISdy" "PISiory" "PISdokracja" itp. itd., a ty jak widać musisz nazywać Konfederację "Kondoneracją", bo chyba bez tego nie mógłbyś żyć spokojnie, wiesz co?, dla mnie PIS jezd gópi, nie jest to w moim stylu, taka wypowiedź, ale napisałem ci to celowo, byś zobaczył jak jest to niedojrzałe i infantylne
 • kerry 2021-07-31 19:36:13
  Sondaż pozwolił sobie dopompować poparcia trzem pierwszym siłom: Kondoneracja jezd "gópia"
 • Sondaż pozwolił sobie dopompować poparcia trzem pierwszym siłom 2021-07-31 18:30:03
  36% PIS - nawet jeśli wyjdziemy z takiego założenia, że PIS/ZP odbiła się z 26-28% na jak już 30-32/33%( wyższe wyniki to zwyczajna faworyzacja obozu rządzącego, nie mają więcej poparcia w żadnym wypadku, za dużo błędów popełnili i nieprzemyślanych decyzji podejmowali by zasłużyć sobie na więcej poparcia) to zostaje nam te kilka procent poparcia, komu zatem urąbano te kilka procent poparcia w sondażu? Odpowiedź prosta - Konfederacji, bo przecież nie można dopuścić tego do wiadomości, że Konfederacja może dochodzić do 12-13% poparcia, PIS nie chce wyrastającej konkurencji na prawą stronę od siebie, a sondaże dwoją się i troją aby tylko nie pokazać, że Konfederacja przekracza 10% poparcia. 24% Koalicja Obywatelska - w obecnej formule, w obecnym kształcie i po powrocie Donalda Tuska owszem KO poparcie wzrosło, z wynikiem sondażowym trochę się nie zgodzę, poparcie KO mogło się zwiększyć z 18-19% na 21-23% jak już. 19% Polska 2050 - niestety ale mocno się nie zgodzę, Polska 2050 straciła kosztem umocnienia się Koalicji Obywatelskiej, Polska 2050 może liczyć sobie 14-15% poparcia. 9% Konfederacja - i to jest to o czym mówiłem już kiedyś, że 8-9% to Konfederacja miała od dłuższego już czasu, sondażom zaś ciężko pogodzić się z myślą, że Konfederacja nie tylko może przekraczać 10% poparcia, ale dochodzić do 12-13% poparcia. Powiem nawet więcej, może ich czekać całkiem pomyślna i ciekawa przyszłość, będzie to co prawda ciężka i trudna praca, ale jak włożą tyle samo co dotychczas a nawet więcej zapału i zaangażowania to w 2023 roku( zakładając, że wybory odbędą się wtedy, bo wspomniany rok przypada na wybory do sejmu) w sondażach przed wyborami mogą spodziewać się wyników nawet 16-19%( może być tak, że partia Wolność i Ruch Narodowy mogą mieć po 8-9% poparcia, a może być tak, że może być niewielka przewaga dla partii Wolność, jednak raczej radziłbym pozostać w formule Konfederacji, nie rozdzielając się na osobne kluby poselskie, współpraca była i jest owocna, nie warto się rozdzielać). 7% Lewica - bez zmian, Lewica( biorąc pod uwagę SLD i Wiosnę) ma niezmiennie 6-7% lub nieco gorzej 4-5%. Sondaże nie pokazują poparcia osobnego dla partii Razem, która przecież nie sformalizowała swojego związku z SLD i Wiosną, a dryfuje sobie gdzieś obok. We trzy partie lewicowe po zsumowaniu mają nie więcej jak 8-9%. 2% PSL - tu niespodzianki też nie ma, dla PSL-u najbardziej prawdopodobne jest 2-3%. 2% Kukiz '15 - i tutaj też nic nowego, Kukiz '15 ma 1-2%.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 18.208.132.74
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!