Sondaż wyborczy Zdecydowana większość Polaków dobrze ocenia pracę prezydenta

60 proc. ankietowanych dobrze ocenia pracę prezydenta Andrzeja Dudy, źle - 29 proc. - wynika z majowego sondażu CBOS. O działalności Sejmu pozytywnie mówi 30 proc., źle - 51 proc.; pracę Senatu pozytywnie ocenia również 30 proc. respondentów, źle - 42 proc.

Jak podkreśla CBOS w ciągu ostatnich trzech miesięcy notowania głowy państwa pozostają w zasadzie niezmienione. W maju prezydenturę Andrzeja Dudy ocenia pozytywnie sześciu na dziesięciu badanych (60 proc.), natomiast negatywnie - niemal jedna trzecia (29 proc.). 11 proc. nie ma zdania na ten temat.

W porównaniu do badania z kwietnia odsetek ocen pozytywnych dla prezydenta nie zmienił się, a negatywnych spadł o 1 pkt proc. Odpowiedź "trudno powiedzieć" w maju wybrało o 1 pkt proc. więcej niż w sondażu z ubiegłego miesiąca.

Notowania parlamentu nie zmieniły się istotnie od kwietnia. W maju działalność Sejmu pozytywnie ocenia niemal jedna trzecia badanych (30 proc.) i tyle samo (30 proc.) wypowiada się z aprobatą o działalności Senatu. Niezadowolenie z pracy posłów deklaruje połowa Polaków (51 proc.), a senatorów - ponad dwie piąte (42 proc.).

Liczba ankietowanych, którzy dobrze oceniają pracę Sejmu w stosunku do badania z poprzedniego miesiąca wzrosła o 1 punkt proc., oceniających źle - zmalała o 2 punkty proc. Odsetek respondentów niezdecydowanych to 19 proc. - o 1 punkt proc. więcej niż w kwietniu.

Notowania Senatu nie zmieniły się w porównaniu z ubiegłym miesiącem. Odpowiedź trudno powiedzieć wybrało 28 proc. respondentów.

CBOS poprosił też respondentów o ocenę działalności Państwowej Komisji Wyborczej. Pozytywnie PKW oceniło 57 proc. ankietowanych (o 12 punktów proc. mniej niż w badaniu z listopada 2018 r., w którym PKW została uwzględniona); źle o PKW mówi 7 proc. (wzrost o 2 pkt proc. w stosunku do poprzedniego badania), a odpowiedź "trudno powiedzieć" wybrało 36 proc. (wzrost o 10 punktów proc.).

Sondaż CBOS został przeprowadzony w dniach 16-23 maja metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo na liczącej 1138 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

KOMENTARZE (2)

  • Kolonializm,będzie wojna! 2019-05-30 19:59:14
    Powstanie kolonii żydów Amerykańskich w powiecie chełmskim przyklepane zostało przez PiS żydówine, ww.farmer/ Sejm znowelizował ustawę PiS o obrocie ziemią rolną. Za lotniskiem w Depułtyczach Królewskich masona Józefa Zająca,we wsi Depułtycze na końcu po lewej sprzedano przez resort PSL za poprzedniej władzy grunty ze zaznaczeniem budowy osiedla dla Amerykańskich Żydów.
  • Gość 2019-05-30 12:13:47
    Ja też oceniam go dobrze.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.235.228.219
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!