Sondaż wyborczy Zjednoczona Prawica z małą przewagą nad Polską 2050 Szymona Hołowni

W dniach 2-6 kwietnia 2021 roku firma Research Partner przeprowadziła na panelu Ariadna kolejną falę badania preferencji politycznych Polaków.

Gdyby wybory miały odbyć się w niedzielę 11 kwietnia, to najwięcej głosów zdobyłaby Zjednoczona Prawica, którą poparłoby 27,1% ankietowanych.

Na ugrupowanie Polska 2050 Szymona Hołowni zagłosowałoby 23,8% respondentów. Koalicja Obywatelska cieszy się przychylnością 17,5% badanych. Konfederację poparłoby 7,6% Polaków, a Lewicę – 7,3%. Prawie 11% badanych nie zdecydowało, na kogo oddać swój głos. Pozostałe partie znalazłyby się poza parlamentem.

Szacowana frekwencja wyborcza wynosi 67%.

Badanie zostało przeprowadzone przez Research Partner na panelu badawczym Ariadna w dniach 2-6 kwietnia 2021 r., na ogólnopolskiej próbie 1129 osób w wieku powyżej 18 lat, dobranej według reprezentacji w populacji Polaków dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania.

 

KW Prawo i Sprawiedliwość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 27.1%
Polska 2050 - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 23.8%
Koalicja Obywatelska - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 17.5%
KW Konfederacja Wolność i Niepodległość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 7.6%
Koalicja lewicowa: SLD, Wiosna, Razem - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 7.3%

KOMENTARZE (19)

 • zibi 2021-04-27 20:10:38
  Lewicalapy precz od naszych pieniedzy z UE P. Grodzki niech odda pieniadze dla niepelnosprawnych kryteria nievsobie wprowadzi
 • Zły 2021-04-09 22:21:50
  Polacy nie dorośli do posiadania własnego państwa dlatego oddali władzę żydom
 • do przedstawiciela środowisk jakże wrażliwych moralnie 2021-04-09 17:36:02
  "Kretynie od referatów c.d." - lewackiej mowy miłości ciąg dalszy, cymbał znów nadaje. "A co mnie obchodzi lewica, ty przygłupie? :D" - nie udawaj trochę cię jednak musi obchodzić, w końcu to bliscy koalicjanci KO, obchodzi cię obchodzi, gdyby tak nie było, to by nie było tych określeń "mowy miłości" jaką się tu posługujesz, a twój uśmieszek ":D" w istocie jest uśmiechem przez złość i bezsilność, taki śmiech spanikowanego wariata przez zły, coś prawie jak Joker w Batmanie, tamten się śmiał jak czuł zagrożenie. "Oczywiście, że nic nie osiągną i bardzo k*rwa dobrze," - no widzisz, chociaż w tym zacytowanym fragmencie sam przyznajesz rację, ale ta "k*rwa" nie była potrzebna, w Koalicji Obywatelskiej jak nikt nie słyszy co drugie słowo to "k*rwa" jak rozmawiają? to może być prawdopodobne, szkoda tylko, że dzieci później biorą z tego przykład, szkoda dzieciaków naprawdę. "bo są jeszcze bardziej (...) od ciebie i twojej Konfy." - o proszę! kolejne magiczne słówko od przedstawicieli/wyborców równie wrażliwej co Lewica Koalicji Obywatelskiej. "Jestem wyborcą o centro-prawicowych poglądach," - ty od Hołowni i jego Polski 2050 i takie słownictwo? piękną laurkę wystawiasz tej "nowej" sile wyborczej na scenie politycznej, jednak celuję gdzie indziej - Platformers, wywodzący się ze starej gwardii, jak jeszcze nie lewaczyła PO zbytnio. "ale faszyzmowi," - i już kłamstwo nieudolne, faszyzm to miałeś np. we Włoszech( Mussolini), Hiszpanii( Franco), Portugalii(Salazar), bądź co bądź byli to wybitni politycy i dowódcy swoich narodów. "fanatyzmowi religijnemu" - kpisz sobie, to że ktoś chce by były silne morale, zasady, zdrowe obyczaje i wartości chrześcijańskie, tradycji poszanowanie i zachowanie cywilizacji łacińskiej to nie oznacza fanatyzmu religijnego, poza tym zobacz sobie na kraje muzułmańskie i wtedy wypowiadaj się o fanatyzmie religijnym. "i foliarstwu," - a to co za diabeł? nie znam tego określenia, choć je słyszałem i do tej pory nikt mi wprost nie wytłumaczył i logicznie na czym polega foliarstwo, to jakiś zawód? dziedzina artystyczna? cholera wie. "jaki reprezentuje Konfederacja" - zależy, którą partię, wchodzącą w jej skład masz na myśli, bo Konfederacja jest prawicą wolnościową(Wolność) i prawicą narodową(Ruch Narodowy). "i popierani przez nią neonaziści z ONRó" - neonaziści to są w Niemczech w partii NPD tak dla twojej świadomości, ONR nie ma z nimi nic wspólnego, nie wychwalają Adolfa Hitlera. "i innego g*wna" - a co do g*wna to prześledź wybrane słówka ze swojego komentarza i przekonaj się czy czasem nie mają wiele wspólnego ze stolcem. "zawsze powiem NIE." - ale mimo wszystko cieszysz się, że ze mną rozmawiałeś, bo zapewniłem ci trochę towarzystwa i urozmaicenia wniosłem do twojego życia, możesz czuć się intelektualnie ubogacony, zrobiłem to gratis, nie musisz dziękować.
 • (...) od referatów c.d. 2021-04-09 12:36:06
  A co mnie obchodzi lewica, ty przygłupie? :D Oczywiście, że nic nie osiągną i bardzo k*rwa dobrze, bo są jeszcze bardziej (...) od ciebie i twojej Konfy. Jestem wyborcą o centro-prawicowych poglądach, ale faszyzmowi, fanatyzmowi religijnemu i foliarstwu, jaki reprezentuje Konfederacja i popierani przez nią neonaziści z ONRó i innego g*wna zawsze powiem NIE.
 • do tego co tak odważnie wyzywa innych użytkowników 2021-04-08 17:06:31
  "Kretynie od referatów" - odezwał się błazen, co jedynie obrażać potrafi bo w sieci wielce kozaczyć mu się zachciało, wstydź się lewaku wstydź, nikomu tutaj nie szkodzisz poza swoją formacją, której jesteś wyborcą, emocje cię zdradzają, panuj lepiej nad nimi, bo chwały swojej jakże "wrażliwej" i "szlachetnej" lewej stronie nie przynosisz, jak im zaszkodzisz to ci podziękują, sam sobie nagrabisz, więc radziłbym się opanować. "Po raz kolejny odklejony od rzeczywistości:" - odklejona od rzeczywistości to jest lewica ze swoją zgniłą agendą rewolucyjną w obszarze światopoglądowym, o Alice Bailey i jej 10 punktowym planie słyszał? Jak nie to niech sobie poszuka w internecie i zastanowi się czy warto oddawać na lewicę jakikolwiek głos poparcia. "jest nadzieja i duże prawdopodobieństwo, że w ciągu 2 miesięcy(Maja i Czerwca) Konfederacja wzrośnie nawet do poziomu 16-19% poparcia." - a pewnie, że jest, wszystko inne na scenie politycznej jest stare, niemodne i w kieszeni niewygodne, przejadło się, wyjeżdżone i zużyte jest na fest. "Chłopie, co ty ćpasz?" - chciałbyś to wiedzieć co nie? sorry nie dla psa kiełbasa( a nawiasem mówiąc to nic nie ćpam, ćpanie rujnuje życie i finanse, prowadzi do patologii, demoralizacji, a z mózgu robi człowiekowi ciasto). "Nie mogę się doczekać jak tu przyjdę cię sponiewierać" - no ja też nie mogę się doczekać, jak niebawem lewica będzie szorowała poparciem po dnie tak jak PSL, trochę czasu jeszcze potrzeba, ale jestem cierpliwy, ale znaj moją łaskę, nie będę cię poniewierał, bo jestem litościwy. "i wyśmiać twój (...) po kolejnych wyborach," - no, żeby czasem inni tutaj użytkownicy nie wyśmiali czasem twojego debilizmu jakim się odznaczasz, zgrywasz chojraka w sieci, wyzywasz, obrażasz, chamstwem i arogancją się odznaczasz, nie wiedząc nawet jak fatalnie wizerunkowo na tym wychodzisz kimkolwiek jesteś, a sądząc po twoim komentarzu jesteś osobą małą, zapewne zakompleksioną i w dodatku pewnie młodą, żeby nie powiedzieć gnojkiem, któremu rodzicie nie przylali zawczasu kiedy trzeba było to uczynić, może by pokory, kultury i szacunku trochę miał. "w których faszyści i foliarze z Konfederacji" - jak typowy lewak powiela te swoje dyrdymały i kłamstwa wyssane z palca, brak słów "staną - jak zwykle - na swoich 4-6%." - ty lepiej uważaj, żebyś przypadkiem nie wykrakał wyniku do którego może zmierzać lewica( zresztą to bardzo prawdopodobne, bo SLD i Wiosna mogą do wspomnianego poziomu przez ciebie zejść, w końcu to te dwie partie na razie współtworzą Lewicę, Razemki trzymają się osobno), bo wtedy i ty i twoja partia cierpielibyście podwójnie.
 • Janusz 2021-04-08 14:15:16
  "Partia, która rządzi w niepraworządny i szkodzący narodowi sposób..." Może jakiś przykład, a nie tylko puste hasła.
 • Pol 2021-04-08 14:04:56
  Największym absurdem współczesnej polskiej polityki jest fakt, że wyborcy pisu nie potrafią uzasadnić dlaczego głosują na tą partię bez odwoływania się do tego że według nich za PO było gorzej. Poważnie, nawet jeśli uznamy za platformy rzeczywiście było jeszcze gorzej, to w żaden sposób nie usprawiedliwia tego szamba, które pis odstawia. Partia, która rządzi w niepraworządny i szkodzący narodowi sposób powinna zostać odsunięta od władzy jak najszybciej.
 • Kakol 2021-04-08 12:54:31
  Przecież Hołownia to PO w przebraniu. Ci co teraz nie zagłosowali na PO, zagłosowali na Hołownia. Potem się połączą i będzie powtórka z historii - rząd korupcji, poddanstwa, i nędzy w kraju. Z takimi wyborcami to bądź możliwe.
 • (...) od referatów 2021-04-08 12:26:41
  Po raz kolejny odklejony od rzeczywistości: "jest nadzieja i duże prawdopodobieństwo, że w ciągu 2 miesięcy(Maja i Czerwca) Konfederacja wzrośnie nawet do poziomu 16-19% poparcia.". Chłopie, co ty ćpasz? Nie mogę się doczekać jak tu przyjdę cię sponiewierać i wyśmiać twój (...) po kolejnych wyborach, w których faszyści i foliarze z Konfederacji staną - jak zwykle - na swoich 4-6%.
 • Max- Liberalna dewastacja Warszawy 2021-04-08 12:02:51
  Liberalne podejścia władz Warszawy do developerów to 9 tysięcy wyciętych drzew w Warszawie w ostatnich latach. Drzew głównie nasadzonych w latach 50 i 60 czyli tych już wyrośniętych i najbardziej wartościowych ( każde drzewo w mieście robi kilkaset % więcej dobrej roboty nić te poza miastami ). Dla jasności każde drzewo przed wycięciem można by zabezpieczyć w planach zagospodarowania przed wycięciem i budować z poszanowaniem przyrody. Ok zostały zrobione nowe zasadzenia ale co z tego skoro takie nasadzenie stanie sie dużym drzewem dopiero za kilkadziesiąt lat, więc taka wycinka dużych drzew to dewastacja. A przecież nowe małe drzewka nasadzone mogą zostać wycięte zanim zdąża jeszcze za te kilkadziesiąt lat urosnąć i tak w kilu miejscach się stało a w innych kilkadziesiąt tysięcy nasadzeń sie nie przyjeło.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.200.25.51
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
WNP - Portal gospodarczy

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do odwołania zgody oraz prawo sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.

W dowolnym czasie możesz określić warunki przechowywania i dostępu do plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Jeśli zgadzasz się na wykorzystanie technologii plików cookies wystarczy kliknąć poniższy przycisk „Przejdź do serwisu”.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!