PARTNERZY PORTALU

Sondaż wyborczy Zmniejszył się dystans między PiS i KO. Pozostałe partie stabilne

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, Zjednoczona Prawica uzyskałaby 39 proc. poparcia; Koalicja Obywatelska - 25 proc. Polska 2050 - 13 proc., Konfederacja - 10 proc., a Lewica - 8 proc. - wynika z sondażu Social Changes. Poza Sejmem znaleźliby się Kukiz‘15, PSL i Porozumienie.

Jak wynika z badania pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl, w ostatnim czasie zmniejszył się dystans dzielący Zjednoczoną Prawicę od Koalicji Obywatelskiej. Notowania pozostałych ugrupowań pozostają stabilne.

Do Sejmu weszłoby pięć ugrupowań. Chęć głosowania na Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 39 proc. badanych - co oznacza spadek o 2 punkty procentowe w porównaniu z poprzednim badaniem (z 17 listopada).

Koalicja Obywatelska cieszy się obecnie poparciem 25 proc. badanych - to z kolei wzrost o 2 pkt. proc. w porównaniu z poprzednim badaniem.

Na Polskę 2050 Szymona Hołowni chce głosować 13 proc. To ugrupowanie nie odnotowało żadnych zmian.

Do Sejmu weszłyby jeszcze: Konfederacja, którą w badaniu wskazało 10 proc. respondentów (spadek o 1 pkt. proc.) oraz Lewica, która cieszy się poparciem 8 proc. badanych (wzrost o 1 punkt).

Na Kukiz'15 zagłosowałoby 1 proc. badanych (spadek o 1 punkt). Natomiast notowania Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz Porozumienie Jarosława Gowina pozostają bez zmian - poparcie na poziomie 1 proc.

2 proc. badanych wybrałoby "inne ugrupowanie" (wzrost o 1 punkt proc.).

Badanie wykazało również, że deklarowana frekwencja wynosi 60 proc. (spadek o 2 punkty). Na pytanie, czy wzięłaby Pani/Pan udział w wyborach, gdyby odbyły się w najbliższą niedzielę, 45 proc. badanych odpowiedziało - zdecydowanie tak, a 15 proc. - raczej tak. Do urn nie poszłoby z kolei 38 proc. badanych (18 proc. - zdecydowanie nie, a 20 proc. raczej nie). 2 proc. jest niezdecydowanych.

Badanie Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl zostało zrealizowane w dniach od 19 do 22 listopada na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1079 Polaków, metodą CAWI (wywiad wspomagany komputerowo) na panelu internetowym.

Prawo i Sprawiedliwość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 39%
Koalicja Obywatelska - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 25%
Polska 2050 - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 13%
KW Konfederacja Wolność i Niepodległość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 10%
Koalicja lewicowa: SLD, Wiosna, Razem - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 8%
KWW Kukiz'15 - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 1%
Komitet Wyborczy PSL - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 1%
Porozumienie Jarosława Gowina - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 1%

KOMENTARZE (24)

 • Rotor 2021-11-27 16:22:12
  Co do sytuacji na granicy z Białorusią. Tutaj przegrywają wszyscy, ale jednak przede wszystkim opozycja. To nie jest moment na wojenkę z PiS i zarzucanie im morderczych zapędów. Granica musi być bezpieczna i strzeżona. Niezależnie od sytuacji, nie może być tak, że sobie ludzie wbiegają do nas szeroką ławą - nie wiadomo kto i nie wiadomo w jaki celu (aby na pewno wszyscy tam, to uchodźcy wojenni?). Teraz trzeba stanąć murem za Strażą Graniczną, wojskiem i nie płakać, że te nasze stronnicze dzienikarzyny nie mają wjazdu w strefę zero, żeby nam opowiadać te wbitę na blachę banialuki. Opozycja tymczasem wpada w jakąś absurdalną histerię i jakby nie widzi, że jak się wpuści tak po prostu 5 tysięcy ludzi, bo chcą. Bez rozpatrywania podania o azyl, bez żadnych zasad i standardów, to za miesiąc będzie na granicy... 1 mln. osób a później może i 10 mln., bo nawet jeśli w Iraku, czy Syrii wojny praktycznie już nie ma, to jest jednak wizja bogatej UE do której NA PEWNO chętnie przeniesie się z pół Iraku, Syrii itd. PiS oczywiście odpowiada za to wszystko, ale nie dlatego, że nie wpuszcza ludzi na hurra przez granicę, ale dlatego, że od lat nie prowadzi żadnych działań dyplomatycznych, z Białorusią i Rosją, poza kursem na konflikt. Mieliśmy być największym państwem UE w regionie i stabilizować sytuację prowadząc dobrą, skuteczną i sprytną politykę, zwłaszcza z Rosją. My niestety stawiamy na kolizję i właśnie ją mamy. To głupota i to trzeba koniecznie zmienić. PiS będzie teraz zwalał całą robotę na ludzi w mundurach i to jest aktualnie przede wszystki ich praca i problem. Tymczasem dobry rząd do takich kryzysów nie może dopuszczać, zwłaszcza, że np. dla Litwy i Łotwy, to Polska powinna być liderem regionu i gwarantem spokoju a nie głównym punktem zapalnym.
 • do Nowoczesny matoł 2021-11-26 17:31:16
  Inflacja 10% - BRAWO PIS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • dzadzo 2021-11-26 11:14:42
  ** PO
 • Motor 2021-11-26 11:12:19
  ...patriotą?
 • Rotor 2021-11-26 09:31:36
  "Patrioci" z PiS powinni poczytać jak MON gra pod absurdalny wielomiliardowy zakup czołgów z USA (bez offsetu!!!) a tymczasem osłabia krajowe zakłady i uśmierca Bumar Łabędy. Nie wiem jakie straty mamy na współpracy z Niemcami i UE, bo fakty są jakie są - OPŁACA nam się ta wspólpraca i jest to udowodnione wskaźnikami ekonomicznymi. Natomiast ten "patriotyzm made by PiS" zajeżdża trochę wpływami obcych służb wywiadowczych w Polsce. Jak to mówią najciemniej pod latarnią: często homofob okazuje się gejem a osoba wygrażająca od zdrajców...
 • Do kerry'ego 2021-11-26 01:56:53
  1."Konfa byłaby niezła partia," - jest niezłą a nawet bardzo dobrą partią, bardzo dobra alternatywa wobec PIS jak i całej innej opozycji. 2."jakby pozbyła sie starego piernika JKM, oszołoma Brauna i fałszywca Dziambora,który zawsze stoi w rozkroku." - nie wiedziałem, że i pośród fanatycznych zwolenników PIS są przebłyski "mowy miłości". Już ja nie powiem ilu ludzi z PIS należałoby się pozbyć lub wymienić na innych, by ta partia trochę bardziej przypominała prawicę w działaniu a nie quasi-prawicę o socjaldemokratycznym usposobieniu.
 • Nowoczesny matoł 2021-11-25 23:29:20
  Będziecie biedni ale szczęśliwi ( szczęśliwi będziecie musieli być ) to są aktualne plany światowego lewactwa. Tak poza tym brawo PIS. Pis ma realnie stałe 45 % poparcia. Zmienia się tylko % ludzi którzy w danym momencie mówią że nie wiedzą , ale w razie wyborów i tak zagłosowaliby na PIS. # stop lewackiej hipokryzji
 • do kerry 2021-11-25 22:06:07
  PiS to "elyta", czemu by ich nie wywiezc?
 • kerry 2021-11-25 21:21:23
  Do dziadzo:Problem polega na tym ,że oni nie są Polakami tylko polskojęzycznymi , a to pewna różnica
 • kerry 2021-11-25 21:19:21
  Do kerry: Wprawdzie nie ja pisałem ten post, ktoś użył mojego nicku, ale z treścią zgadzam się całkowicie!! ( ten o Syberii i Kamczatce dla PO-paprańców).

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 18.207.136.189
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!