Sondaż wyborczy Zwycięstwo PiS, Sejm bez Zjednoczonej Lewicy

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę wygrałby je PiS. Partia Jarosława Kaczyńskiego mogłaby liczyć na 37,6 proc. głosów. W Sejmie zabrakłoby miejsca dla kandydatów Zjednoczonej Lewicy - wynika z sondażu IBRiS przeprowadzonego na zlecenie Radia ZET.

Według badania przeprowadzonego przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS w Sejmie znalazłoby się 6 partii. Platforma Obywatelska z wynikiem 27,3 proc. uplasowałaby się na drugim miejscu.

Trzecie miejsce z wynikiem niższym o prawie 20 punktów proc. miałaby Zjednoczona Lewica (7,8 proc.). Nie weszłaby jednak do Sejmu, bo nie przekroczyłaby progu dla koalicji, który wynosi 8 proc.

Z badania wynika, że do Parlamentu dostałyby się jeszcze Nowoczesna Ryszarda Petru (6 proc.) oraz Polskie Stronnictwo Ludowe (5 proc.) i Kukiz'15 (5 proc.).

W Sejmie nie znalazłyby się natomiast partia KORWiN (3,6 proc.) i Partia Razem (0,6 proc.).

Wyniki sondażu IBRIS:

PiS – 37,6 proc.

PO – 27,3 proc.

Zjednoczona Lewica – 7,8 proc.

Nowoczesna Ryszarda Petru – 6,0 proc.

Polskie Stronnictwo Ludowe (PSL) – 5,0 proc.

Kukiz'15 – 5,0 proc.

KORWiN – 3,6 proc.

Partia Razem – 0,6 proc.

Nie wiem/trudno powiedzieć – 7,0 proc.

Frekwencja: 45,3 proc.

Sondaż przeprowadzono 24 września 2015 na próbie 1100 osób. Badanie zrealizowane zostało metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo - informuje Instytut Badań Rynkowych i Społecznych.

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.192.65.228
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!