PARTNERZY PORTALU

Bezpartyjni i Samorządowcy odwołają się do PKW ws. rejestracji list wyborczych

Okręgowe komisje, wskazując na nieprawidłowości, nie zarejestrowały list KWW Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy w kilku okręgach (Fot. Wikimedia)

KWW Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy zapowiada, że zwróci się do PKW z odwołaniem od decyzji Okręgowych Komisji Wyborczych, kwestionujących poprawność dokumentów złożonych przez ten komitet przy rejestracji list.

Okręgowe komisje, wskazując na nieprawidłowości, nie zarejestrowały list tego komitetu w kilku okręgach.

Przedstawiciele KWW Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy w oświadczaniu przesłanym w piątek PAP wskazali, że decyzje PKW uniemożliwiające rejestrację list wyborczych są "niesłuszne". "Zwrócimy się do PKW z odwołaniem od decyzji Okręgowych Komisji Wyborczych, kwestionujących poprawność złożonych przez nasz Komitet dokumentów" - podkreślono w oświadczeniu.

KWW Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy wskazuję, że zarzuty OKW do dokumentów złożonych przez ten komitet przy rejestracji list dotyczyły w większości przypadków adresów zamieszkania wyborców udzielających poparcia oraz nieczytelności wypełnianych danych.

"Postulujemy, aby PKW w obecności pełnomocników Komitetu Wyborczego - wynika to z Kodeksu Wyborczego - ponownie dokonała sprawdzenia złożonych list poparcia dla KWW Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy. Nie zgadzamy się również na wybiórcze traktowanie Komitetów Wyborczych. Nasze dokumenty były bowiem weryfikowane także w miejscach, gdzie już zostały zarejestrowane stosownymi uchwałami OKW. Niestety, ponowna weryfikacja odbyła się bez stosownego powiadomienia naszych pełnomocników o tym fakcie, co jest oczywistym złamaniem prawa" - napisano w oświadczeniu.

Rzecznik prasowe KWW Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy Krzysztof Maj powiedział PAP, że listy wyborcze nie zostały zarejestrowane m.in. w Warszawie, Gdańsku oraz Piotrkowie Trybunalskim. "W Warszawie poinformowano, że odrzucono 2200 podpisów i że powód jest taki, iż adres zamieszkania nie jest zgodny z adresem w spisie wyborców" - powiedział Maj. Rzecznik wskazał, że brak rejestracji list w kilku okręgach spowoduje, że KWW Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy nie zarejestruje list w całym kraju.

Maj powiedział też, że komitet z mediów dowiedział się o nieprawidłowościach przy weryfikacji podpisów, a nie od przedstawicieli PKW.

W oświadczeniu Bezpartyjni Samorządowcy napisali też, że "potępiają nieuczciwe praktyki podczas procedury zbierania podpisów i deklarujemy wszelką pomoc przy wyjaśnieniu zaistniałej sprawy".

 

×

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [18.205.109.82]
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!