Bratobójcza bitwa na opozycji rozpoczęta, cywilizacja śmierci - PiS o partii BiedroniaPAP/JP - 03 lutego 2019 18:07


Bratobójcza bitwa na opozycji rozpoczęta - skomentowała w niedzielę rzeczniczka PiS Beata Mazurek konwencję założycielską partii Roberta Biedronia. Jak dodała "dobra zmiana dla Polski to nie spór na światopogląd".

W niedzielę w Warszawie Biedroń zainaugurował działalność swej partii o nazwie "Wiosna". Zapowiedział m.in. powołanie komisji sprawiedliwości i pojednania do rozliczenia tych, którzy łamali konstytucję, odpartyjnienie spółek skarbu państwa, likwidację Rady Mediów Narodowych, przygotowanie ustawy o jawności i zasadach wynagrodzeń w sektorze publicznych oraz wprowadzenie prawa do aborcji na żądanie do 12. tygodnia, a także zamknięcie kopalni węgla do 2035 r.

{twitter;https://twitter.com/beatamk/status/1092083999437217797}

"Po konwencji Biedronia: bratobójcza bitwa na opozycji rozpoczęta. Festiwal obietnic, pomijając ich treść - wszystko można obiecać. Słowa, słowa, słowa. Żeby być wiarygodnym trzeba pokazać konkrety. Spór światopoglądowy to nie propozycja. Dobra zmiana dla PL to nie spór na światopogląd" - napisała Mazurek na Twitterze.

{twitter;https://twitter.com/szefernaker/status/1092060997395902465}

Konwencję nowej partii skomentował na Twitterze także wiceszef MSWiA i poseł PiS Paweł Szefernaker. "Robert Biedroń najpierw zapowiada zagwarantowanie praw zwierząt i drzew, później mówi o pozwalaniu na zabijanie nienarodzonych dzieci. To nie jest cywilizacja europejska. To cywilizacja śmierci. Powtarzam, tegoroczne wybory to będzie zderzenie tych cywilizacji" - napisał.