PARTNERZY PORTALU

Jest wniosek do NIK o pilną kontrolę w Ministerstwie Sprawiedliwości

Posłowie PO-KO zapowiedzieli złożenie wniosku do NIK-u o pilną kontrolę w Ministerstwie Sprawiedliwości (Fot. ms.gov.pl)
 • Autor: PAP/rs
 • Dodano: 26-08-2019 12:18
 • Aktualizacja: 26-08-2019 13:11

Posłowie PO-KO zapowiedzieli złożenie wniosku do NIK-u o pilną kontrolę w Ministerstwie Sprawiedliwości w zakresie wszelkich umów zawieranych od 2015 r. dot. kampanii w internecie. Poinformowali też, że w ciągu 24 godzin złożą wniosek o wyrażenie wotum nieufności dla szefa MS Zbigniewa Ziobro.

 • Chcieliśmy zapowiedzieć, że w ciągu następnych 24 godzin zostanie przez Platformę Obywatelską złożony wniosek o wyrażenie wotum nieufności dla ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro - powiedział Cezary Tomczyk (PO-KO).
 • Przed nami piątkowy Sejm przed nami szansa, żeby tę sprawę przeciąć i rozwiązać - oświadczył Tomczyk.
 • Ta sprawa gdzieś dla obozu rządzącego, jak sami mówią, politycznie się skończyła" - podkreślił poseł PO-KO.

Poseł Marcin Kierwiński (PO-KO) powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej w Sejmie, że Ministerstwo Sprawiedliwości zamiast zajmować się tym, do czego zostało powołane, zajmowało się hejtem na sędziów i organizacje sędziowskie.

"Dziś złożymy do Najwyższej Izby Kontroli wniosek o pilną kontrolę w Ministerstwie Sprawiedliwości w zakresie wszelkich umów zawieranych od 2015 roku dotyczących kampanii w internecie, PR-u, marketingu, aby sprawdzić zasadność wydatkowania środków na tego typu działania" - poinformował Kierwiński.

Jak dodał, "mamy cały czas bardzo istotne podejrzenia, że środki publiczne były wydawane na zwykły hejt". "To musi być sprawdzone przez niezależnych audytorów, stąd nasz wniosek do NIK-u" - podkreślił Kierwiński. Według niego nie może być zgody na to, aby "w ważnym organie administracji państwowej działy się rzeczy, które przypominają raczej tanie filmy gangsterskie, a nie przypominają instytucje administracji rządowej".

Zdaniem posła Cezarego Tomczyka (PO-KO) mija kolejny dzień "afery w Ministerstwie Sprawiedliwości" i nie ma żadnej reakcji zarówno premiera Mateusza Morawieckiego, jak i ministra sprawiedliwości, prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry. "Ta sprawa gdzieś dla obozu rządzącego, jak sami mówią politycznie, się skończyła" - podkreślił poseł PO-KO.

"Chcieliśmy zapowiedzieć, że w ciągu następnych 24 godzin zostanie przez Platformę Obywatelską złożony wniosek o wyrażenie wotum nieufności dla ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro. Przed nami piątkowy Sejm przed nami szansa, żeby tę sprawę przeciąć i rozwiązać" - oświadczył Tomczyk.

W jego ocenie jesteśmy w sytuacji, "gdzie Ministerstwo Sprawiedliwości zostało zamienione w ministerstwo nienawiści". "Nigdy na to nie można pozwolić. Ministerstwo Sprawiedliwości dla każdego Polaka, dla każdego obywatela, to powinna być ostoja, to powinno być miejsce, gdzie pracują ludzie, którzy dbają o bezpieczeństwo Polaków. Dzisiaj z całą odpowiedzialnością można powiedzieć, że w centrum ministerstwa sprawiedliwości pracowali, albo nadal pracują ludzie, którzy chcieli nękać innych obywateli, którzy zajmowali się zorganizowanym nękaniem współobywateli" - mówił Tomczyk.

W zeszłym tygodniu portal Onet.pl opisywał zorganizowany proceder hejtowania, dyskredytowania i szkalowania niektórych sędziów w mediach społecznościowych. Według doniesień portalu w akcje hejtowania mieli być zaangażowani m.in. ówczesny wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak, członkowie KRS: Maciej Nawacki i Jarosław Dudzicz, sędzia SN Konrad Wytrykowski i sędzia delegowany do resortu sprawiedliwości Jakub Iwaniec. Po tych doniesieniach Piebiak podał się do dymisji, a Iwaniec zastał odwołany z delegacji do MS. Wytrykowski oświadczył, że nigdy wszelkie informacje zawarte w publikacji onet.pl są nieprawdziwe i godzą w jego dobre imię i reputację.

×

POLECAMY

KOMENTARZE (9)

 • belzebub kazio sowa 2019-08-27 20:49:04
  Hejt nie wychodził z ministerstwa , tylko z pewnego ratusza , tłumoki z PO.
 • RZułty Cweterek 2019-08-26 22:59:00
  Wnioskowali też o wysłanie do ministerstwa PLUTONU EGZEKUCYJNEGO , nie znaleźli jednak chętnych
 • TYLKO LEWICA 2019-08-26 17:50:27
  Do wiechu: Nie ośmieszaj się ćwokuniu , rezygnacja 6 dni przed upływem KADENCJI . to pokraczny gest i cyrk bezstronnej PAPLI z PLAJT-FORMY.N
 • ene due rike fake 2019-08-26 17:46:46
  Do Jadwiga: Sama jesteś na zlecenie Baby Jagi i na darmo twój grafomański elaborat z kibla BREJZóFFF ośmieszasz sie kropielnico
 • wiechu 2019-08-26 15:54:45
  Do Warchlak KIERWA MARCINEK : Z powodu startu w najbliższych wyborach złożył rezygnację (kadencja niebawem wygasa).Prezes NIK był zresztą kulą u nogi dla aktualnie rządzących.Teraz wybiorą odpowiedniego,czyli swojego człowieka.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [35.171.146.16]
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!