Katarzyna Lubnauer: PiS od początku prowokował nauczycieli, nie pokazał dobrej woliPAP/AKC - 08 kwietnia 2019 13:16


Prawo i Sprawiedliwość od początku prowokowało nauczycieli, politycy PiS mówili, że nie ma pieniędzy na oświatę, a potem ogłosili "piątkę" Kaczyńskiego; w propozycji rządu nie było nic, co pokazywałoby ich dobrą wolę - oceniła w poniedziałek przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

Katarzyna Lubnauer oceniła w poniedziałek na konferencji prasowej w Sejmie, że rząd nie chciał zapobiec strajkowi. Jej zdaniem, PiS "od początku prorokował nauczycieli", mówiąc, że w budżecie nie ma środków na realizację ich postulatów, a następnie ogłosił "piątkę Kaczyńskiego". Jak dodała, w propozycji przedstawionej podczas negocjacji przez stronę rządową, "nie było nic co pokazywałoby dobrą wolę".

Czytaj też: PO wzywa rząd do natychmiastowego przedstawienia nowych propozycji dla nauczycieli

Lubnauer oświadczyła też, że PiS miał trzy lata na rozwiązanie trudnej sytuacji w oświacie. -Trzeba rozmawiać, ale nie tuż przed strajkiem - zaznaczyła.

Skrytykowała też porozumienie, które z rządem podpisał szef sekcji krajowej oświaty i wychowania NSZZ "Solidarność" Ryszard Proksa. Według niej, może to doprowadzić do "masowego rzucania legitymacją Solidarności".