PARTNERZY PORTALU

KO i Lewica są blisko wspólnych list do Senatu

Fot. Materiały prasowe

Rozmowy w sprawie uzgodnienia wspólnej listy kandydatów do Senatu zmierzają do porozumienia – powiedzieli po kolejnej turze negocjacji KO i Lewicy w sprawie "paktu senackiego" Robert Tyszkiewicz (PO) i Krzysztof Gawkowski z Wiosny.

- To było kolejne dobre spotkanie, udało się uzgodnić wszystkie zasadnicze kwestie, pozostały drobne szczegóły. Jestem przekonany, że w ciągu weekendu je doprecyzujemy, żeby na poniedziałek porozumienie było gotowe - powiedział Robert Tyszkiewicz.

Zastrzegł, że uczestnicy rozmów umówili się, że ogłoszą pakiet w całości. - Mogę powiedzieć, że przedyskutowaliśmy kwestie kandydatów, okręgów i zasadniczą pulę mamy wynegocjowaną. Pozostały drobne pojedyncze kwestie wymagające jeszcze dyskusji, ale jestem przekonany, że nie będzie to problemem - zapewnił. - Pozostajemy w kontakcie przez weekend, żeby w tym czasie postawić kropkę nad i żeby w poniedziałek można było to ogłosić - dodał.

Także sekretarz generalny Wiosny Krzysztof Gawkowski podkreślił, że "rozmowy przebiegały w pozytywnej atmosferze". Dodał, ze pozostało "jeszcze kilka pól konfliktowych", które wymagają przepracowania. - Jesteśmy umówieni na jutro, żeby porozmawiać. Wierzę głęboko, że w najbliższych godzinach uda się pozytywnie zamknąć te negocjacje i że dobra wola z dwóch stron zostanie do końca spełniona - dodał.

Pod koniec lipca Lewica zaproponowała Pakt Senacki, który zakłada, że opozycyjne partie nie będą wystawiały przeciwko sobie kandydatów w wyborach do Senatu. Liderzy SLD Włodzimierz Czarzasty, Lewicy Razem Adrian Zandberg i Wiosny Robert Biedroń zaproponowali spotkania w tej sprawie m.in.: szefowi PO Grzegorzowi Schetynie i prezesowi PSL Władysławowi Kosiniak-Kamyszowi.

Listy Koalicji Obywatelskiej do obu izb parlamentu mają w poniedziałek zatwierdzić także rady krajowe partii tworzących KO: Platformy, Nowoczesnej, Inicjatywy Polskiej i Zielonych.

×

POLECAMY

KOMENTARZE (3)

  • Wolnyrynek 2019-08-20 17:47:06
    Syf (SLD), kiła (KO) i mogiła (Mniejszości LGBT, RAŚ i szwabska)
  • zntg 2019-08-17 21:45:46
    szumowiny postbolszewickie łącuą się
  • omc jojne hartman 2019-08-17 00:26:14
    Widać jak na dłoni , że ci NAZIśCI spiskują i jak w 1920 chcą napaść na Rosję

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [35.171.146.16]
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!