Liderka Inicjatywy Polskiej o potencjalnym sojuszu PiS-SLDGP - 19 października 2018 10:35


Barbara Nowacka skomentowała najnowsze spekulacje o lewicy. Przykro jej, że możliwa jest współpraca SLD z PiS.

Będąca najnowszym nabytkiem Koalicji Obywatelskiej polityk komentowała sytuację przedwyborczą w TVN 24. Barbara Nowacka odniosła się do plotek, które sugerują współpracę partii rządzącej krajem z Sojuszem Lewicy Demokratycznej na poziomie samorządu. Oczywiście taka współpraca miałaby mieć miejsce po niedzielnych wyborach.

- Nie czuję złych emocji do ludzi związanych z SLD - mówiła polityk. - Ale przykro mi, kiedy widzę, że współpracują z PiS.

Nowacka miała na myśli sugerowaną współpracę, którą nakreślił lider PiS Jarosław Kaczyński. Poseł i prezes formacji rządzącej gościł niedawno w Elblągu, gdzie mówił:

- Dla nas granicą jest to, czy polityka dobrej zmiany będzie kontynuowana, czy też nie - po czym w wywiadzie dla radia Olsztyn ocenił, że dystans czasowy, który dzieli dzisiejsze SLD od PZPR jest duży i daje pole do współpracy.

- Od czasów istnienia PZPR minęło już prawie 30 lat - mówił na falach regionalnego radia Kaczyński. Po czym ocenił, że dla PiS ważne jest, by "w samorządzie następowały zmiany i żeby polityka samorządowa stawała się bardziej polityką pro publico bono". Lider formacji prawicowej twierdził, że jeżeli takie warunki do przyjęcia są dla SLD, to "wszystko jest możliwe".

Uwadze polskich mediów nie uciekła ta sugestia Kaczyńskiego, którą natychmiast skomentował Włodzimierz Czarzasty. Nie widzi on szans na jakąkolwiek współpracę. Raz jeszcze posądził PiS o złamanie polskiej Konstytucji.

{twitter;https://twitter.com/sldpoland/status/1052829644104323073}