WIADOMOŚCI

Łódź: Miejskie poradnie gotowe do szczepień przeciwko COVID-19

Autor: PAP Dodano: 05-01-2021 15:20

Specjalnie przygotowane pomieszczenia, nowe lodówki, specjalistyczne urządzenia do dezynfekcji przychodni. Miejskie poradnie w Łodzi są gotowe, by ruszyć ze szczepieniami przeciwko COVID-19 - zapewnia magistrat i dodaje, że przygotowały one 18 punktów, gdzie będzie można się zaszczepić.

Jak informują służby prasowe Urzędu Miasta Łodzi jeden z punktów został przygotowany w Miejskim Centrum Medycznym "Bałuty" przy ul. Wielkopolskiej 55.

"Chcieliśmy przygotować się w każdym aspekcie - tak, by pacjent czuł się zaopiekowany i bezpieczny. Stworzyliśmy m.in. specjalny system +wizualny+: plakaty, oznaczenia, które krok po kroku poprowadzą osobę, która pojawi się w poradni, by się zaszczepić na covid - od punktu rejestracji, przez samo szczepienie oraz przez ten okres, który pacjent musi spędzić w przychodni po szczepieniu" - wyjaśnia dyrektor Miejskiego Centrum Medycznego "Bałuty" Maciej Adamiec.

Dodaje, że dzięki współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi placówka ma też specjalne urządzenie do dezynfekcji pomieszczeń. Według niego pozwoli to nie przerywać szczepienia, by wietrzyć pomieszczenia. Zwraca uwagę, że miejsce, w którym będą odbywać się szczepienia na COVID-19 wcześniej było punktem szczepień dla dzieci. Teraz został on przeniesiony do innych pomieszczeń, a wraz z nim wyposażanie.

"Dlatego też do pomieszczeń dla pacjentów, których będziemy szczepić na covid kupiliśmy nowe wyposażenie, np. lodówki czy ławki" - mówi Adamiec.

Miejskie Centrum Medycznym "Bałuty" przygotowało dwa punkty szczepień: przy ul. Wielkopolskiej 55 oraz przy ul. Marynarskiej 39.

Jak informuje Jolanta Baranowska z biura rzecznika prasowego Urzędu Miasta Łodzi inne miejskie centra medyczne również są gotowe. Łodzianie będą mogli zaszczepić się: w Miejskim Centrum Medycznym "Górna" ul. Felińskiego 7, w Miejskim Centrum Medycznym "Polesie": ul. Skłodowskiej-Curie 15/17, ul. Olimpijska 7A, ul. Maratońska 71, ul. Struga 86, ul. Wileńska 18, ul. Kasprzaka 27, ul. Garnizonowa 38, w Miejskim Centrum Medycznym "Widzew": ul. Elsnera 19 (dwa punkty), ul. Sacharowa 21a, al. Piłsudskiego 157, w Centrum Medycznym im. Rydygiera przy ul. Piotrkowskiej 113 i ul. Próchnika 11, w Miejskim Centrum Terapii i Profilaktyki Zdrowotnej na ul. Niciarnianej 41 (tu szczepienia zrobią osoby bezdomne) oraz w Miejskim Centrum Medycznym im. Jonschera przy ul. Leczniczej 6.

Według magistratu do 18 punktów mają dojść jeszcze dwa: przy ul. Pomorskiej 59 oraz Kusocińskiego 140a. "Ponadto miejski szpital im. Jonschera został tzw. szpitalem węzłowym, a więc w nim odbywają się szczepienia zarówno ich własnych medyków, jak i personelu z innych przychodni oraz opiekunów w domach pomocy społecznej czy pracowników MOPS" - przypominają służby prasowe.

"Do zaszczepienia w Jonscherze zgłosiło się prawie 3500 medyków. W ubiegłym tygodniu szpital dostał 150 szczepionek, zaś wczoraj, w poniedziałek 4 stycznia - 1200. Do poniedziałku 4 stycznia w placówce zaszczepiono prawie 400 osób" - dodaje dyrektor wydziału zdrowia i spraw społecznych Urzędu Miasta Łodzi Szymon Kostrzewski.

X

PLIKI COOKIES: Stosujemy pliki cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu.

Nie, chcę się dowiedzieć więcej »