Mieszkanie Plus, kryteria i nabór wniosków: Jak i kiedy można dostać mieszkanie?PortalSamorzadowy.pl (Piotr Toborek)/AT - 16 listopada 2016 07:33


• W 30 miastach powstaną pierwsze mieszkania z programu Mieszkanie Plus
• Przewiduje się, że pierwsze nabory najemców na nowe lokum będą organizowane ok. połowy 2017 r.
• Kto będzie mógł skorzystać z programu?

W ramach działań BGK Nieruchomości, 12 października br. podpisano pierwsze listy intencyjne z samorządami, na terenie których powstaną pierwsze inwestycje. Inwestycje te zostaną zlokalizowane w 30 gminach.

Wiceminister Kazimierz Smoliński, który odpowiada za program w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, tłumaczy, że kolejne samorządy mogą się zgłaszać do programu.

- Stopniowo mieszkania będą powstawały na terenie kolejnych samorządów, które przystąpią do współpracy z BGKN – mówi Smoliński.

Czytaj też: Ministerstwo eksmituje lokatorów by zrobić miejsce dla beneficjentów programu Mieszkanie Plus?

Przewiduje się, że pierwsze nabory najemców na nowo powstałe mieszkania będą organizowane ok. połowy 2017 r. Uzależnione jest to m. in. od dostępności gruntów pod inwestycje, w tym ich uzbrojenie, położenie w ramach miasta, bliskości obiektów infrastruktury technicznej i społecznej, możliwości uzyskania pozwolenia na budowę.

Smoliński wyjaśnia, że jednym z założeń programu jest kierowanie oferty najmu do gospodarstw domowych, które nie są w stanie zakupić mieszkania (ze względu na brak wymaganego wkładu własnego oraz zdolności kredytowej) lub wynająć mieszkania na zasadach komercyjnych (ze względu na niewystarczające dochody).

Cały artykuł czytaj tutaj.