Przed nami najważniejsze wybory w historii Unii EuropejskiejZbigniew Konarski - 24 maja 2019 06:00


To będą być może najważniejsze wybory do Parlamentu Europejskiego w historii Unii. W jednej z rozmów o regułach gry wyborczej prof. Tomasz Grzegorz Grosse z Instytutu Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego, odpowiadając na pytanie, czy szykuje się bitwa o Unię, powiedział: – Do pewnego stopnia tak. I moim zdaniem to bardzo dobry objaw. Dlatego że tak naprawdę po raz pierwszy mamy prawdziwą dyskusję o przyszłości Unii Europejskiej.

Wzięliśmy w tej debacie udział, zapraszając przed kamerę ekspertów, którzy wyjaśniali sens tych wyborów, komentowali unijne realia, mówili o wadze obecności Polski w zjednoczonej Europie. Objaśniali także tajniki gry wyborczej, mówili o tym, jak słuchać polityków i jak analizować treść ich publicznych wystąpień.

W tym wydaniu "Reguł gry" wystąpili zatem, obok prof. Tomasza Grosse, także prof. Piotr Kulas – socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego, prof. Katarzyna Kłosińska – językoznawca z UW i przewodnicząca Rady Języka Polskiego, dr Tomasz Słupik – politolog z Uniwersytetu Śląskiego i dr Krystian Dudek – ekspert z dziedziny marketingu politycznego z Instytutu Publico.

Obejrzało nas do tej pory 70 tys. internautów...

{film;15297;autoplay}