Rekord wszech czasów wygranej w loteriiwnp.pl (PS) - 20 października 2018 22:45


W piątkowym losowaniu loterii Mega Millions w Stanach Zjednoczonych nie padła główna wygrania. Pula urosła do 1,6 mld dolarów, co rekordem wszech czasów w grach liczbowych.

Nikt nie trafił następujących numerów: 15, 23, 53, 65, 70 i dodatkowej 7.

Następne losowanie odbędzie się we wtorek. Jeśli gracz trafi wszystkie 6 liczb, może zrealizować natychmiast wygraną gotówką w wysokości 904 mln USD lub inkasować wypłatę 1,6 miliardów dolarów przez ponad 29 lat.

Obecna główna wygrana przebije tę z Powerball z 2016 roku, która wyniosła 1,586 mld dolarów.

Jeszcze większe wygrane padają w hiszpańskiej loterii El Gordo, przypomina agencja Reuters, ale pieniądze są dzielone między wielu zwycięzców.

Wygrana w grach hazardowych bez podatku dochodowego

Liderzy branży loteryjnej w USA, który generuje około 80 miliardów dolarów rocznych przychodów, eksperymentowali z różnymi zasadami i strategiami marketingowymi, jednak napotykali spadające zainteresowanie wśród młodszego pokolenia graczy, preferujących gry online i social media.

W października 2017 roku zmieniono zasady Mega Millions. Zmniejszyła szanse wygranej, choć cenę zakładu podniesiono z 1 do 2 dolarów. Ale za to, jak powiedział prezes Debbie Alford, wzrosła pula wygranej, co przyciąga też więcej graczy.

Rząd za zwolnieniem wygranych na automatach z podatku PIT