Sławomir Neumann: Pomnik smoleński może zakończyć podział społeczeństwaPAP/AT - 02 listopada 2017 13:05


Pomnik smoleński powinien powstać, żeby być może, próbować zakończyć ten spór i może to zakończy podział społeczeństwa - powiedział szef klubu parlamentarnego PO Sławomir Neumann.

Neumann w RMF FM, odnosząc się do pomysłu Rafała Trzaskowskiego z PO dotyczącego zorganizowania w czasie wyborów samorządowych w Warszawie referendum w sprawie pomników smoleńskich, powiedział, że jest to "interesujące".

"Uważam, że taki pomnik w Warszawie powinien powstać, żeby też, być może, warto próbować zakończyć ten spór i ten podział społeczeństwa. Jest oczywiście pytanie, w którym miejscu" - mówił polityk odpowiadając na pytanie, czy pomnik powinien stanąć w centrum Warszawy.

Czytaj też: Gdzie będą stały i jak będą wyglądały pomniki smoleńskie?

"Część ludzi zgadza się z pomysłem pomnika przed Pałacem Prezydenckim, część się nie zgadza, dlatego warto zawsze zapytać" - mówił Neumann.

{media;40250;Część ludzi zgadza się z pomysłem pomnika przed Pałacem Prezydenckim, część się nie zgadza, dlatego warto zawsze zapytać - powiedział Neumann (Sławomir Neumann, fot. Michał Józefaciuk/Wikipedia/CC BY-SA 3.0 PL);http://pliki.parlamentarny.pl/i/04/02/50/040250.jpg;http://pliki.parlamentarny.pl/i/04/02/50/040250.jpg}

Komitet Społeczny Budowy Pomników zaproponował, by monumenty stanęły w bliskim otoczeniu Pałacu Prezydenckiego: pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego na osi ulicy Michała Tokarzewskiego-Karaszewicza, natomiast pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej - u zbiegu ulic: Krakowskie Przedmieście i Karowej na skwerze ks. Twardowskiego.

W piśmie, które poseł PiS Jacek Sasin w imieniu Komitetu Społecznego Budowy Pomników skierował do przewodniczącej Rady Miasta Warszawy Ewy Malinowskiej-Grupińskiej (PO), zaapelowano o przygotowanie i przedłożenie uchwał ws. lokalizacji dwóch pomników: Lecha Kaczyńskiego oraz Ofiar Tragedii Smoleńskiej. Zaapelowano też, by uchwały zostały przedłożone pod głosowanie na najbliższej sesji rady, która odbędzie się 16 listopada.