Ustawa o grach hazardowych: Sejm rozpoczął prace nad projektem. Celem ustawy zmniejszenie "szarej strefy"AT - 14 września 2016 08:52


• Sejm rozpoczął prace nad rządowym projektem ustawy o grach hazardowych.
• Zakłada on m.in. uregulowanie hazardu w internecie i objęcie monopolem państwa gier na automatach organizowanych poza kasynami.

- Jego (projektu - red.) celem jest zmniejszenie "szarej strefy" w obszarze gier hazardowych, zwłaszcza na automatach i w internecie. Nowe przepisy mają też przyczynić się do większej ochrony graczy, w tym nieletnich, przed negatywnymi skutkami hazardu i zwiększyć wpływy podatkowe z legalnego hazardu. Projekt m.in. rozszerza katalog gier, które mogą być oferowane w internecie – będą to praktycznie wszystkie gry hazardowe - poinformowała Kancelaria Sejmu.

Zgodnie z projektem podmiot wykonujący monopol państwa nad grami na automatach w salonach gier oraz w internecie będzie zobowiązany do wdrożenia polityki odpowiedzialnej gry, w ramach której m.in. sprawdzana będzie pełnoletność gracza. Obowiązkowe byłoby też przeprowadzanie transakcji wynikających z gier w internecie za pośrednictwem rachunków płatniczych. Podmioty urządzające gry hazardowe w internecie nie mogłyby umieszczać na stronach do tych gier reklam usług finansowych, a także samodzielnie ich oferować.

Czytaj też: Rząd: Cywilizujemy hazard. Opozycja: Chodzi tylko o dochody

Projekt zakłada również objęcie monopolem państwa gier na automatach organizowanych poza kasynami, podano również.

W dyskusji zgłoszono wniosek o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu. Głosowanie nad nim odbędzie się w bloku głosowań.