PARTNERZY PORTALU

Wybory parlamentarne 2019 na żywo (relacja live, komentarze, oceny, wyniki)

Borys Budka nie ujawnia, czy będzie kandydował na szefa PO (fot. twitter/Borys Budka)

13 października 2019 r. od 7:00 do 21:00 trwały wybory parlamentarne. Polacy w głosowaniu wybrali 460 posłów do Sejmu oraz 100 senatorów. Śledź naszą relację na żywo.


15.10 21:44
0 3

Wybory parlamentarne rozstrzygnięte.13 października Polacy wybrali skład Sejmu IX kadencji. 460 osób z sześciu komitetów zasiądzie w sejmowych ławach. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji. Będziemy teraz przyglądać się pracy Sejmu i Senatu nowej kadencji - zapraszamy do odwiedzania portalu Parlamentarny.pl.

15.10 21:14
0 2

Jeśli lider PO Grzegorz Schetyna zakłada, że będzie innym partiom opozycyjnym dyktował warunki w Senacie, to jest w błędzie - mówił we wtorek programie w Polsat News Władysław Teofil Bartoszewski, który z ramienia PSL uzyskał mandat poselski. Zadeklarował, że senatorowie PSL nie przejdą do PiS.

15.10 21:01
2 1

Premierem nowego rządu będzie Mateusz Morawiecki, to poza dyskusją - powiedział wicepremier Jarosław Gowin (Porozumienie). Dodał, że jego partia w pełni zgadza się w tej sprawie z PiS.

15.10 20:38
1 0

Zgodnie ze statutem, wybory nowych władz w PO mogą być przeprowadzone już pod koniec roku, bo kadencja przewodniczącego kończy się w styczniu. Wśród wymienianych następców Schetyny wymienia się Borysa Budkę.

15.10 20:06
1 0

Po spotkaniu z szefami regionów, miała się odbyć konferencja prasowa Grzegorza Schetyny. Zamiast konferencji, było krótkie oświadczenie. W kuluarach mówi się, że lider PO bał się niewygodnych pytań. 

– Grzegorz Schetyna przegrał swoje wybory, zrobił kompromitujący wynik [we Wrocławiu] i doprowadził swoją partię do bardzo złego wyniku w wyborach do Sejmu. Nie ma żadnego moralnego prawa ktoś, kto przegrał, by dyktować tym przyszłym senatorom, którzy z PiS-em wygrali, czegokolwiek – mówi w rozmowie z WP w Sejmie nowy senator, były polityk PO Michał Kamiński.

15.10 19:32
1 0

Senator Jacek Bury zadeklarował, że podtrzyma swoją obietnicą przedwyborczą i nie będzie pobierał wynagrodzenia.

- Pieniądze przekażę na rzecz zdolnej młodzieży z Lublina, która jest w trudnej sytuacji. Polityka jest dla mnie miejscem, gdzie nie powinniśmy zarabiać pieniędzy. Polityka jest dla mnie służbą. Chce to robić dla mieszkańców mojego miasta i godnie ich reprezentować - mówi.

15.10 19:19
2 0

Realizacja zobowiązań, które złożyliśmy na pierwsze 100 dni rządów będzie utrudniona ze względu na sytuację w Senacie, ale będzie to możliwe do wykonania - ocenił w programie "O co chodzi?" w TVP Info szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski.

Suski relacjonował, że na wtorkowym posiedzeniu rządu panował "nastrój analizy".

"Pewne zobowiązania złożyliśmy - te pierwsze 100 dni, to jest do wykonania, pewne procesy muszą być rozpoczęte, pewne rzeczy, które można wykonać od razu powinny być wykonane" - mówił.

"Mamy szanse zrobić to, co obiecaliśmy i zastanawialiśmy się, w jaki sposób, kiedy. Trochę rzeczywiście to będzie utrudnione, jeśli ta sytuacja w Senacie będzie wyglądać tak jak wygląda, ale to jest możliwe, będziemy się starać, pracować. Będziemy dotrzymywać słowa, bo my nie składaliśmy pustych obietnic, tylko to, co jest realne" - dodał Suski, nawiązując do utraty samodzielnej większości PiS w Senacie.

15.10 19:13
0 2

Lech Wałęsa: wybory w Polsce wygrali populiści i demagodzy

15.10 18:57
2 0

Premier Mateusz Morawiecki podziękował za oddane głosy

15.10 18:47
0 0

Jestem przeciwnikiem mówienia o tym, że Senat ma być miejscem blokowania. Jestem zwolennikiem funkcji Senatu jako miejsca dbałości o stanowienie prawa – powiedział Bogdan Zdrojewski (PO), który uzyskał mandat senacki w okręgu nr 6.

Powiedział, że sytuacja w Senacie nowej kadencji zapowiada się niezwykle interesująco. "To też jest poważne wyzwanie zarówno w zakresie odpowiedzialności za tę izbę, jak i jej sprawne funkcjonowanie w procesie legislacyjnym" - powiedział Zdrojewski.

15.10 18:39
0 1

Plastikowe banery, które po zakończeniu kampanii wyborczej pozostały w wielu miejscach Małopolski, można przekazać urzędowi marszałkowskiemu w Krakowie. My damy im drugie życie, przerabiając je na torby i plecaki – deklaruje wicemarszałek województwa Tomasz Urynowicz.

15.10 18:18
0 0

W siedzibie Platformy Obywatelskiej w Warszawie zebrali się we wtorek wieczorem szefowie regionów PO na spotkaniu z szefem partii Grzegorzem Schetyną.

Tematem wtorkowego spotkania, tak jak i zaplanowanego na środę posiedzenia zarządu partii - jak przyznają politycy PO - jest podsumowanie niedzielnych wyborów, w których startująca w ramach Koalicji Obywatelskiej PO zajęła drugie miejsce, przegrywając z Prawem i Sprawiedliwością.

Nieoficjalnie politycy Platformy dodają, że można spodziewać się też dyskusji na temat obsady niektórych stanowisk w nowym parlamencie, m.in. funkcji szefa klubu Koalicji Obywatelskiej oraz marszałka Senatu, gdzie kandydatom opozycyjnym udało się zdobyć 51 mandatów.

15.10 18:06
0 1

Po wyborach parlamentarnych 2019 Prawo i Sprawiedliwość utraciło większość w Senacie. Zaczęło się już poszukiwanie senatorów, którzy zgodzą się poprzeć inicjatywy PiS, czy przejść na stronę obozu rządzącego - przypomina portal WP.PL.

- Koledzy z PiS do mnie przyjdą, już kiedyś do mnie przychodzili. Przyjmę ich na kawę, ale przekaz będzie jasny, nie przyjmę żadnych propozycji - mówi WP Jan Filip Libicki, senator PSL. Podkreśla, że już teraz zaczęło się przeciąganie na stronę PiS polityków wybranych w niedzielę na senatorów.

15.10 17:56
0 0

Zdaniem Zembaczyńskiego, chociaż PiS posiada większość w Sejmie, to jest to większość - jak to określił - wątła, a opozycja uzyskała większość w Senacie. Polityk zapowiedział, że Koalicja Obywatelska wspólnie z PSL i SLD będzie przygotowana na kontrolowanie wszystkich działań rządzącego obozu prawicy. Polityk uważa, że do budowy społeczeństwa obywatelskiego powinni angażować się samorządowcy, budując u podstaw społeczeństwo obywatelskie, w którym jak największa część społeczeństwa jest zainteresowana udziałem w wyborach.

15.10 17:55
2 0

W nowej kadencji opozycja będzie twardym, merytorycznym anty-PiS - zadeklarował na konferencji prasowej w Opolu wiceprzewodniczący Nowoczesnej Witold Zembaczyński, który startując z opolskiej listy Koalicji Obywatelskiej, został ponownie wybrany do Sejmu.

15.10 17:32
0 2

Władze PO szykują się do podsumowania wyników niedzielnych wyborów parlamentarnych, a także podjęcia pierwszych decyzji personalnych.

Podsumowanie niedzielnych wyborów do Sejmu i Senatu to niejedyny spodziewany temat wtorkowych i środowych narad władz PO. Nieoficjalnie politycy Platformy dodają, że można spodziewać się też dyskusji na temat obsady niektórych stanowisk w nowym parlamencie, m.in. funkcji szefa klubu Koalicji Obywatelskiej oraz marszałka Senatu, gdzie kandydatom opozycyjnym udało się zdobyć 51 mandatów.

15.10 17:31
1 1

Wicemarszałek izby wyższej Bogdan Borusewicz (PO) zaapelował do polityków Prawa i Sprawiedliwości o rezygnację ze wznowienia ostatniego posiedzenia Senatu kończącej się kadencji. Borusewicz argumentował, że po niedzielnych wyborach parlamentarnych sytuacja w Senacie uległa zmianie - "PiS straciło większość". Dodał, że ma "nadzieję, że PiS zrozumie niezręczność takiej sytuacji i podejmie taką decyzję". Podkreślił, że jest to apel o dbałość o zasady, które obowiązują i w polityce, i w parlamencie.

15.10 17:18
0 0

- Partia Zieloni nie podjęła jeszcze decyzji, czy jej posłowie będą we wspólnym klubie Koalicji Obywatelskiej. Decyzje jeszcze przed nami, będziemy na ten temat rozmawiać. Rozważymy różne opcje. Wiadomo, że własne koło sprzyjałoby budowaniu własnej rozpoznawalności, ale musimy też postawić na skuteczność. Klub ma w Sejmie większe możliwości - powiedziała współprzewodnicząca Zielonych Małgorzata Tracz.

15.10 17:10
1 1

- Nie jestem senatorem ani opozycji, ani koalicji. Byłam, jestem i będę senatorem niezależnym, zgodnie z moją dewizą - zawsze po stronie ludzi - nie takiego czy innego ugrupowania - oświadczyła Lidia Staroń (niezależna) wybrana ponownie do Senatu z własnego komitetu wyborczego.

15.10 16:59
0 2

- Póki co w Senacie jest 48-48 i kilka mandatów kandydatów niezależnych. Zobaczymy, jak te osoby się zachowają. Chcąc stworzyć stabilną większość w rządzie, większość w Senacie jest potrzebna. Liczę na porozumienie. Nie byłoby dobrze, żeby izba wyższa kontestowała wszystkie ustawy sejmowe. Senat będzie miejscem do konsensusu. Znajdziemy właściwe rozwiązanie, żeby Senat był spójnym elementem procesu legislacyjnego - powiedział poseł Arkadiusz Mularczyk z PiS na antenie Radia Kraków.

15.10 16:48
0 0

Od momentu opublikowania obwieszczenia Państwowej Komisji Wyborczej o wynikach wyborów parlamentarnych w Dzienniku Ustaw jest 7 dni na wniesienie do Sądu Najwyższego ewentualnych protestów przeciwko ważności wyborów do Sejmu i Senatu. Protesty takie należy wnosić w formie pisemnej, nie jest możliwe wniesienie go w formie elektronicznej.

Protest przeciwko wyborom w okręgu wyborczym lub przeciwko wyborowi posła lub senatora może wnieść wyborca, którego nazwisko w dniu wyborów było umieszczone w spisie wyborczym w jednym z obwodów głosowania na obszarze danego okręgu wyborczego - stanowi Kodeks wyborczy.

15.10 16:43
0 0

We wtorek (15 października) w Dzienniku Ustaw zostały opublikowane obwieszczenia Państwowej Komisji Wyborczej o wynikach wyborów do Sejmu i do Senatu, które odbyły się 13 października 2019 roku.

15.10 16:29
1 2

- Ogólnopolski wynik PiS jest fantastyczny, a wybory pokazały też, że jest sens głosować za, a nie przeciwko. Bo mówimy o wyniku, jakiego nie miało żadne środowisko polityczne w okresie ostatnich 30 lat. I to przy najwyższej w ciągu tych ostatnich 30 lat frekwencji wyborczej, co powoduje, że ten mandat społeczny jest jeszcze silniejszy. PiS otrzymało ogromną premię, bo prawie dwa miliony ludzi więcej zagłosowało na PiS niż cztery lata temu. To pokazuje, że jest premia za wiarygodność i jest w dalszym ciągu zaufanie wśród Polaków do tej formacji politycznej. Ale oczywiście nie można popadać w żaden triumfalizm, bo najważniejsza jest ciężka praca i pokora - ocenił Kacper Płażyński (PiS), który został posłem, zdobywając największą liczbę głosów wśród wszystkich kandydatów do Sejmu w okręgu gdańskim nr 25.

15.10 16:27
1 0

- Wygrana tzw. paktu senackiego to jest dla nas wielka lekcja demokracji i polityki. Rozszerzanie, integracja, wzmacnianie jej, dobra współpraca między środowiskami opozycyjnymi to jest szansa na to, żeby wygrać wybory prezydenckie i być gotowym do następnych wyborów parlamentarnych. Wierzę, że tylko zintegrowana, współpracująca ze sobą opozycja daje szansę na zwycięstwo wyborcze - powiedział lider PO Grzegorz Schetyna.

15.10 16:15
0 3

Czy radość opozycji z odzyskanego senatu nie jest przedwczesna? Politolodzy podkreślają, że Prawo i Sprawiedliwość uda się na „zakupy”, wejdzie do supermarketu z politykami i do koszyka włoży brakujące głowy. O tym, jak będzie wyglądała polityczna przyszłość Polski rozmawiamy z Krystianem Dudkiem, Tomaszem Słupikiem oraz Tomaszem Telukiem.

15.10 16:06
2 0

- Żaden z wybranych z rekomendacji opozycji senatorów nie zdecyduje się przejść na stronę PiS. Jestem przekonana, że wszyscy senatorowie ze strony opozycyjnej to są osoby wyjątkowe i mają poczucie wagi swojego mandatu. Wierzę, że żadnemu, czy żadnej z nich nie przyjdzie do głosy, żeby złamać standardy. Wierzę w autorytet i uczciwość tych ludzi - powiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska po konferencji prasowej PO.

15.10 15:59
0 1

Zwycięstwo bardzo cieszy, bo to jest fantastyczna sprawa. Powoli, z każdymi wyborami przebijamy ten mityczny szklany sufit we Wrocławiu i w naszym okręgu. Chcę podkreślić, że zaowocowała praca drużynowa. Mieliśmy tzw. silną listę, kandydaci z dalszych miejsc mieli swój wpływ na wynik i bardzo im za to dziękuję. Praca kandydatów do Senatu również była ogromna - powiedziała liderka listy PiS we wrocławskim okręgu nr 3 poseł Mirosława Stachowiak-Różecka.

15.10 15:45
1 1

Apel wicemarszałka Bogdana Borusewicza (PO) o rezygnację ze wznowienia ostatniego posiedzenia Senatu jest kuriozalny - uważa wicemarszałek Senatu Maria Koc (PiS). Według niej taki apel może dotyczyć już nowej kadencji Senatu, gdzie zmienia się układ sił.

15.10 15:35
0 0

Wiosna Roberta Biedronia i Lewica Razem Adriana Zandberga zwołują posiedzenia swoich zarządów krajowych, którym przedstawią sytuację po wyborach parlamentarnych. Wśród tematów obrad tych gremiów będą sprawy związane z przyszłym klubem lewicy w Sejmie.

15.10 15:30
0 0

W niedzielnych wyborach mandaty do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej uzyskali dwaj radni sejmiku województwa lubelskiego - Riad Haidar i Krzysztof Grabczuk. Natomiast radny sejmiku Jacek Bury zdobył mandat senatora z poparciem KO. Z rady miasta Lublin do Sejmu - również z listy KO - dostali się Marta Wcisło i Michał Krawczyk. Mandat posła zdobyła także radna powiatu biłgorajskiego Beata Strzałka z PiS.

Zgonie przepisami ich miejsca w organach samorządowych zajmą osoby, które zdobyły kolejną największą liczbę głosów na listach w wyborach samorządowych, o ile wyrażą na to zgodę. Gdyby nie wyrazili, to samorządowe mandaty przypadać będą kolejnym osobom na listach z największym poparciem.

15.10 15:20
0 0

Liderzy Konfederacji poinformowali, że w Sejmie nowej kadencji utworzą jedno koło poselskie. - Pracujemy razem na rzecz polskiego interesu narodowego, nowoczesnego państwa i tradycyjnych wartości - zadeklarował prezes Ruchu Narodowego, poseł Robert Winnicki.

15.10 15:02
0 0

Młodzi Polacy głosują najrzadziej ze wszystkich grup wiekowych. W niedzielnych wyborach parlamentarnych frekwencja wśród osób w wieku 18-29 wyniosła zaledwie 46,4 proc., przy 61,74 proc. ogółem. - W mojej opinii, winić za to powinniśmy szkołę i szerzej nasze metody wychowawcze - uważa Paula Bruszewska, prezes Fundacji Zwolnieni z Teorii.

15.10 14:59
0 4

Konfederacja skieruje do Sądu Najwyższego protest wyborczy, domagając się unieważnienia niedzielnych wyborów parlamentarnych. Według ugrupowania TVP bezprawnie nie wykonała prawomocnego postanowienia sądu dot. opublikowania przed wyborami sondaży, w których Konfederacja przekroczyła próg wyborczy.

15.10 14:54
2 0

Iwona Hartwich została posłanką Sejmu nowej kadencji, ma jednak problem, bo obowiązuje ją zakaz wejścia na teren parlamentu do 27 maja 2020 roku. Posłanka ma nadzieję, że jako poseł z mandatem będzie mogła wejść do budynku Sejmu. Zamierza oficjalnie wystąpić z wnioskiem do władz Sejmu z prośbą o uchylenie zakazu.

15.10 14:47
2 1

Na konferencji prasowej w Warszawie wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz podkreślił, że w tegorocznych wyborach do Senatu Koalicja Obywatelska współpracowała z PSL i lewicowym blokiem, w ramach tzw. paktu senackiego. - Mam nadzieję, że nadal będziemy wspólnie - zaznaczył.

15.10 14:35
0 0

24 października, w Sali Kolumnowej Sejmu, odbędzie się uroczystość wręczenia posłom IX kadencji zaświadczeń o wyborze. 25 października zaświadczenia odbiorą nowo wybrani senatorowie - poinformowała szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak.

15.10 14:30
1 0

Prezydent będzie oczekiwał na decyzję zwycięskich ugrupowań dotyczącą osoby premiera, który sformułuje nowy rząd. Mamy termin konstytucyjny 30 dni od wyborów na zwołanie pierwszego posiedzenia Sejmu, poczekajmy - powiedział szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski.

 

15.10 14:18
0 0

Optymalnym kandydatem na marszałka jest senator Jan Filip Libicki - pisze Marek Jurek na Twitterze.

15.10 14:14
0 1

Po wyborach parlamentarnych 2019 Prawo i Sprawiedliwość utraciło większość w Senacie. Zaczęło się już poszukiwanie senatorów, którzy zgodzą się poprzeć inicjatywy PiS, czy przejść na stronę obozu rządzącego - pisze "Wirtualna Polska".

- Największa walka będzie o 51 senatora. Będzie użyty gruby kij i wielka marchewka. Tym grubym kijem będzie groźba użycia wszelkich haków i ujawnienia afer wobec wziętego w obroty senatora. Marchewka to obietnica stanowisk dla rodziny polityka w spółkach skarbu państwa. Trudno mi wskazać kto może być przeciągnięty na stronę PiS. Oni nie poczną, aż nie znajdą w Senacie, kogoś takiego jak Wojciech Kałuża - mówi w "WP" Jan Filip Libicki, senator PSL.

15.10 13:59
0 1

Wiceszef PO Borys Budka został zapytany, czy nie obawia się, że PiS będzie chciało pozyskać do klubu w Senacie osoby, które zdobyły mandat z list opozycji.

- Zawsze jest takie niebezpieczeństwo. Wierzę w kręgosłup nowo wybranych senatorów; w to, że jest coś ważniejszego niż ich własne profity. Natomiast czas pokaże. Liczę na to, że blok senacki będzie monolitem, że uda nam się wybrać marszałka Senatu, który będzie pochodził z opozycji, który będzie osobą, która da nadzieję Polakom, że może być inaczej. Ale nie jestem w stanie zaręczyć za każdą osobę, która tam (w Senacie) jest - powiedział Budka.

15.10 13:34
0 0

- Jeśli opozycja sformułuje w Senacie jeden większościowy blok, to tym samym stanie się częścią systemu władzy w Polsce. Skończy się wówczas retoryka o monopolu władzy PiS - ocenił Krzysztof Szczerski. Według niego, jedność opozycji w Senacie nie jest jednak przesądzona.

15.10 13:23
0 2

Bogdan Borusewicz zwrócił się do Prawa i Sprawiedliwości, by zrezygnowało z posiedzenia Senatu.

- Mam apel do PiS-u, aby zrezygnowało z posiedzenia Senatu, które przed nami. Zmieniła się sytuacja. PiS straciło większość, a także moralną i polityczną legitymację do stanowienia o tym, co dzieje się w Senacie - powiedział na konferencji prasowej.

15.10 13:13
0 0

- Teraz prezydent będzie oczekiwał na decyzję zwycięskich ugrupowań dotyczącą osoby premiera, bo to kandydatowi wyłonionemu przez zwycięski obóz, powierzy misję sformułowania rządu. Zobaczymy, to jest też kwestia samego Sejmu. Posłowie też muszą mieć czas, żeby pozamykać swoje sprawy zawodowe, odebrać zaświadczenia o wyborze, odbyć szkolenia, zainstalować się w Warszawie, to wszystko wymaga czasu - powiedział szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski pytany, kiedy prezydent zwoła pierwsze posiedzenie Sejmu i czy będzie czekał z tym do końca konstytucyjnego terminu, czyli do 12 listopada.

15.10 12:48
0 0

Jak zawsze w takich sytuacjach szef powinien wziąć na głowę najwięcej odpowiedzialności bo wszyscy go krytykują, atakują. Uważam, że sprowadzanie do krytyki jednej osoby tego co działo się w ostatnich latach w PO czy w KO jest ogromnym uproszczeniem. W PO, każdy może się zgłosić jako kandydat na szefa, a wszyscy członkowie PO wybierają przewodniczącego partii. Żądanie natychmiastowego rozliczenia Grzegorza Schetyny, zmian jutro, pojutrze jest absurdalne i szkodzące opozycji - ocenił Tomasz Siemoniak (PO).

15.10 12:29
1 0

Wspólnie z PSL-em tworzymy jeden klub: PSL-Kukiz'15-Koalicja Polska. Jak on się będzie nazywał, to już jest kwestią decyzji - czy będziemy kontynuować formułę Kukiz'15 czy będziemy budować Koalicję Polską w ramach sojuszu z PSL-em - powiedział Paweł Kukiz, lider Kukiz'15.

15.10 12:17
0 1

- Trudno powiedzieć, czy powstanie wspólny klub opozycji w Senacie. Nawet jeżeli byłoby powołanie wspólnego klubu w Senacie, to ten klub z natury musiałby mieć formułę bardziej federacyjną - ocenił senator PSL Jan Filip Libicki.

15.10 12:03
0 0

Były premier Leszek Miller skomentował wyniki wyborów. Uznał przede wszystkim, że dla PiS "skończyły się żarty, a zaczęły schody". Jego zdaniem rządząca partia będzie musiała jak najszybciej w tej kadencji rozpocząć obiecaną reformę systemu ochrony zdrowia - pisze wyborcza24.pl

Miller stwierdził też w wyborczej 24.pl, że Jarosław Kaczyński zostanie premierem pod koniec kadencji. Według polityka „To byłoby dobre rozwiązanie, że po wyborach szef ugrupowania zwycięskiego zostaje szefem rady ministrów”. Jako powody nominacji prezesa PiS podał prestiż i znaczenie historyczne.

15.10 11:59
0 0

- Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna nie uzyskał nie wiadomo jak wielkiego wyniku, ale za to dwójka, trójka miały po 30 tys. głosów, więc to było bardziej zrównoważone. Głosy rozłożyły się na listę - skomentowała Klaudia Jachira, która uzyskała mandat posła z listy KO w Warszawie.

Na pytanie, czy Schetyna nie powinien zastanowić się nad zrezygnowaniem z dalszego przewodniczenia PO, Jachira odpowiedziała: - Uważam, że przewodniczący wykonał kawał roboty, że połączył i stworzył tę koalicję.Wybory 2019. Relacja na żywo

×

SŁOWA KLUCZOWE

KOMENTARZE (3)

Do artykułu: Wybory parlamentarne 2019 na żywo (relacja live, komentarze, oceny, wyniki)

  • Ewa 2019-11-14 20:52:50
    Ludzie jacy wy jesteście naiwni Pan Morawiecki niech teraz dołoży ze swoich przed wyborami mu się zgadzał budżet a po wyborach szukanie pieniędzy na obietnice bez pokrycia
  • Witold 2019-10-14 14:28:07
    Tak trzymać nadal!
  • Witold 2019-10-14 14:27:46
    Tak trzymać do końca!

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.229.118.253
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
WNP - Portal gospodarczy

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. O celach tego przetwarzania zostaniesz odrębnie poinformowany w celu uzyskania na to Twojej zgody. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!