PARTNERZY PORTALU

Wybory prezydenckie 2020. Sondaże, głosowanie, wyniki, komentarze [RELACJA LIVE]

Wybory prezydenckie 2020. Sondaże, głosowanie, wyniki, komentarze [RELACJA LIVE]
Hołownia: Trzaskowski może być szlabanem, który zatrzyma PiS (fot. facebook.com/rafal.trzaskowski)

I tura wyborów prezydenckich za nami. Wygrał ją Andrzej Duda. Drugie miejsce zajął Rafał Trzaskowski. I to oni spotkają się 12 lipca w II turze. Głosowanie odbyło się w formie mieszanej - tradycyjnie w lokalach wyborczych oraz korespondencyjnie dla chętnych lub osób przebywających na kwarantannie. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji żywo.

                        

10:42
0 0

Szkoda, że zamiast dialogu będziemy mieć dwa monologi - ocenił lider Porozumienia Jarosław Gowin, odnosząc się do dwóch osobnych debat kandydatów na prezydenta.

10:33
0 0

Widać, że PiS będzie próbował dokończyć tę swoją oszalałą rewolucję, w której próbuje sparaliżować wszystkie niezależne instytucje. Możemy się spodziewać ciągu dalszego. Dlatego tak ważne jest, żeby iść na te wybory, żeby postawić temu tamę i jasne weto. I ja mówię oczywiście od wielu, wielu tygodni o tym, że każdą decyzję rządu PiS, która będzie dalej uderzać w polskie sądy, zawetuję. Więcej, że będę się starał zrobić wszystko, co w mojej mocy, żeby przygotować takie rozwiązania, które odbudują niezależność całego polskiego sądownictwa - powiedział Rafał Trzaskowski na spotkaniu w Kędzierzynie Koźlu.

10:16
0 0

10:08
0 0

Dwójka moich współpracowników odbiera serię namiętnych telefonów od sztabu kandydata KO Rafała Trzaskowskiego. Żadna z tych osób nie zamierza skorzystać z propozycji i czynionych im awansów. W kampanii takie zachowanie to rozdawanie stołków - mówi Szymon Hołownia.

10:02
0 0

- Sztab pewnie uznał, że najlepiej, by tę kampanię prowadził sam kandydat, bo to kampania bardzo personalna. Prezes, siedząc na Nowogrodzkiej, codziennie pilnuje tego, czy faktycznie kampania jest energiczna, czy ciężko poszczególni posłowie pracują - mówi Krzysztof Łapiński, były polityk PiS i były rzecznik prezydenta, pytany w Radiu Zet dlaczego Jarosław Kaczyński nie jest widoczny w kampanii.

09:48
0 0

Apeluję do prezydenta Andrzeja Dudy, by namówił prezesa zarządu TVP Jacka Kurskiego, żeby podjął rękawicę i by zorganizować debatę wyborczą trzech redakcji telewizyjnych, być może wzbogaconą o inne redakcje - powiedział kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski.

09:37
0 0

Rafał Trzaskowski powiedział jasno: ja chcę debaty trzech telewizji. Andrzej Duda mówi, że też jej chce, ale nie zgadza się na nią TVP. Czyli kto jej nie chce? Andrzej Duda, bo jest po prostu cykorem - ocenił w TVN 24 Cezary Tomczyk, szef sztabu Rafała Trzaskowskiego.

09:19
0 0

Platforma Obywatelska nie zrobiła nic dobrego przez ostatnie lata, mamiąc nas, że potrafi wygrać z PiS. Nie mówię, że PO nie zrobiło nic dobrego podczas swoich rządów. Jestem bardzo krytyczny co do rządów PiS, ale nie wierzę, że PO jest w stanie to realnie zmienić, chodzi jedynie o zmianę władzy. Trzaskowski nie jest to mój kandydat, może być szlabanem, który zatrzyma PiS, ale szlaban Polski się nie zmieni. - powiedział Szymon Hołownia w TOK FM

09:15
0 0

09:03
0 0

PiS nagrało spot dla młodych, którzy pięć lat temu po raz pierwszy głosowali w wyborach.

08:51
0 0

Prezydent zaapelował o zorganizowanie wspólnej debaty. TVN próbowała organizować debatę samodzielnie, narzucając termin. Jest mi przykro, że stacje się nie dogadały. Dzisiaj mamy kolejną debatę, debatę TVP i mam nadzieję, że Rafał Trzaskowski się na niej pojawi - powiedział Piotr Müller, rzecznik rządu w Polskim Radiu.

08:43
0 0

Mamy do czynienia z sytuacją, gdy jeden z kandydatów prowadzi kampanię, w której całkowicie zmienia zdanie i nie jest za to rozliczany przez media. Mało tego, media, które mu sprzyjają, nawet jeszcze biją brawo i klaszczą. Nikt nie zadaje pytania: halo, ale przecież pan zmienił zdanie. Wszyscy cieszą się, że zmienił zdanie - stwierdził były rzecznik PiS i współautor zwycięskiej kampanii Andrzeja Dudy z 2015 r. Marcin Mastalerek w TVN24.

08:34
0 0

Na miejscu Rafała Trzaskowskiego wziąłbym udział w debacie w Końskich, ale widać, że po jego stronie jest decyzja, by tej debaty unikać. Sądzę, że już w tych wyborach nie będziemy świadkami bezpośredniego starcia kandydatów. Taka jest intencja sztabu Rafała Trzaskowskiego. Szkoda, że zamiast dialogu będziemy mieli dwa monologi. Myślę, że to odprysk czegoś poważniejszego - powiedział Jarosław Gowin w Radiowej Trójce.

08:22
0 0

Rafał Trzaskowski patrzy na świat, stojąc w centrum Warszawy. Wokół są nowoczesne wieżowce, siedziby największych firm, zarobki są wyższe niż w innych regionach kraju. Nie ma w tym nic złego, ale odpowiedzialny polityk musi dbać o solidaryzm społeczny, o równomierny rozwój całego kraju. Wszyscy obywatele powinni mieć równe możliwości korzystania z owoców, jakie niesie rozwój cywilizacyjny. W ten sposób na Polskę patrzy Andrzej Duda. Chce być strażnikiem polskich wartości - powiedziała Beata Szydło w "Naszym Dzienniku".

08:00
0 0

Opowiadam się za nowoczesną polityką prospołeczną i ona musi kosztować. Nie wycofam się z wprowadzonych już programów, ale nie zapominam o rozwoju gospodarczym. Nie zgadzam się, aby ambitna polityka prorozwojowa, wielkie i małe inwestycje były prowadzone kosztem najsłabszych, rodzin i seniorów - powiedział Andrzej Duda w wywiadzie dla "Do Rzeczy"

07:25
0 0

Jeśli wygram, to oczywiście moja druga kadencja będzie inna od pierwszej, bo wyzwania, które stoją przed Polską, są dziś inne niż te z 2015 r. Kryzys spowodowany koronawirusem będzie wymagał szybkich, śmiałych i nieszablonowych decyzji. Musimy dopilnować, żeby bezrobocie nie poszybowało w górę, ale taż tak odnaleźć się w tej rzeczywistości, żeby stworzyć i wykorzystać nowe szanse dla Polski - zadeklarował prezydent Andrzej Duda w rozmowie z tygodnikiem „Do Rzeczy”.

07:04
0 0

Nie będzie jednej debaty prezydenckiej z udziałem obu kandydatów startujących w drugiej turze wyborów, zaplanowanej na 12 lipca. Sztaby obu kandydatów, nie porozumiały się dotąd, co do formuły debaty, w której Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski zgodziliby się wziąć udział. Sztabowcy prezydenta Andrzeja Dudy zapowiadają jego udział w debacie organizowanej przez TVP w Końskich, w której nie chce wziąć udziału Trzaskowski. Z kolei Rafał Trzaskowski zaprosił prezydenta Andrzeja Dudę na debatę organizowaną w poniedziałek w Lesznie. Sztab PiS ocenił tę propozycję jako "niepoważną".

I tak w poniedziałek mają być dwie osobne debaty prezydenckie - w Końskich z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy i w Lesznie, w której będzie uczestniczył kandydat KO Rafał Trzaskowski.

06:53
0 0

Widać wyraźnie, jak bardzo Polacy - to pokazała też frekwencja - przeżywają te wybory. Tu chodzi o bardzo poważne sprawy dotyczące przyszłości. Ja nie mam żadnej wątpliwości, że ten ostry spór, momentami nawet bardzo brutalny, on ma bardzo głęboki sens i dotyczy przyszłości Polski. I dobrze byłoby żeby to, co niesiemy ze sobą z przeszłości - mówię tu i o panu Kaczyńskim, i o sobie - spory, emocje, żeby to jakoś zredukować, żeby dać szansę młodszym, by ten środek ciężkości z przeszłości przenieść właśnie na przyszłość. Moja decyzja sprzed wielu miesięcy o nie kandydowaniu była praktycznym tego wyrazem. Ja nie mam żadnej wątpliwości że gdyby Jarosław Kaczyński także wycofał się z czynnej polityki, w Polsce byłoby lżej. Byłoby inaczej, na pewno lepiej - powiedział były polski premier i szef Rady Europejskiej, a obecnie przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk.

06:41
0 0

Nie mamy już w Polsce porządnej demokracji, a prezydent Andrzej Duda jest zaprzeczeń cech takich jak siła i powaga. I on jest właściwie wiceprezydentem, bo prawdziwym prezydentem jest Jarosław Kaczyński - ocenił prezydent Poznania Jacek Jackowski w TOK FM.

06:37
0 0

Witamy ponownie w naszej relacji. Specjalnie dla Was przedstawiamy najnowsze doniesienia wyborcze!

05.07 20:28
0 0

To był bardzo intensywny kampanijny weekend. Dziękujemy, że byliście z nami! Co jeszcze pokażą kandydaci na prezydenta? Zapraszamy po nowe informacji jutro rano!

05.07 20:07
0 0

Ostatnie 5 lat pozwoliło przebijać szklany sufit dla miast takich jak Bytów. Zrównoważony rozwój całej Polski zamiast wyścigu tylko dla najbardziej zamożnych miast... aby to utrzymać niezbędne jest za tydzień zwycięstwo Andrzeja Dudy, zwycięstwo Polski wysokich aspiracji - poinformował premier Mateusz Morawiecki.

05.07 19:42
0 0

Po sobotnim (4 lipca) wiecu wyborczym prezydenta Andrzeja Dudy we Wrocławiu policja zamierza skierować do sądu wnioski o ukaranie organizatorów dwóch największych zgromadzeń - zwolenników urzędującego prezydenta oraz jego przeciwników. Według policji w obu zgromadzeniach uczestniczyło zbyt dużo osób.

05.07 19:17
0 0

Różnica pomiędzy mną, a Andrzejem Dudą jest taka, że ja potrafię stanąć przed Wami i powiedzieć o tym, co robiliśmy dobrze, ale też o tym, gdzie popełnialiśmy błędy - powiedział Rafał Trzaskowski.

05.07 18:52
0 0

W przypadku wyborów prezydenckich cała Polska jest jednym okręgiem wyborczym. W przypadku wyborów parlamentarnych mamy 41 okręgów wyborczych i one się nie zmieniają. To PO, większość w radzie miasta wywodząca się z PO, przed wyborami samorządowymi zmieniała granice okręgów wyborczych. Protestowali przeciwko temu nie tylko radni PiS, ale również innych partii, ruchów miejskich - powiedział wicerzecznik PiS Radosław Fogiel komentując w w Polsat News wypowiedź kandydata KO na prezydenta Rafała Trzaskowskiego, który zarzucił PiS, że próbuje zmieniać granice administracyjne, by wpływać na kształt okręgów wyborczych.

05.07 18:34
0 0

Warszawa wciąż szuka chętnych do pracy w obwodowych komisjach wyborczych. To dlatego że spodziewana jest rekordowa frekwencja w II turze wyborów prezydenckich 12 lipca. W stolicy do obsadzenie jest jeszcze blisko 2 tysiące miejsc w prawie 800 komisjach. Podczas I tury w komisjach zasiadało prawie sześć tysięcy osób a mogło 7900 osób. Stąd nabór, bo spodziewana wysoka frekwencja oznacza więcej pracy dla członków komisji. Są obwody liczące ponad trzy tysiące wyborców. Najwięcej wolnych miejsc w komisjach jest w Wilanowie, Śródmieściu i na Mokotowie - informuje RMF FM.

05.07 18:18
0 0

Panie Rafale, niech pan odbędzie debatę najpierw sam ze sobą, trzeba uzgodnić poglądy, bo rano ma pan inne niż wieczorem - mówił, zwracając się do kandydata KO na prezydenta Rafała Trzaskowskiego premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania wyborczego w Bytowie.

05.07 17:44
0 0

05.07 17:19
0 0

Wtedy, kiedy trzeba reagować i podejmować racjonalne decyzje, ten rząd i prezydent z PiS-u sobie kompletnie z tym nie radzą - powiedział w niedzielę (5 lipca) w Bytomiu (woj. śląskie) kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski.

05.07 17:00
0 0

Jeśli, ktoś się nie boi debatować, to nie mówi: w tej telewizji, tylko z tym dziennikarzem. To są wypowiedzi Rafała Trzaskowskiego, który boi się debaty z mieszkańcami. Trzaskowski boi się zwykłych Polaków, boi się otwartej debaty, chce tylko tego studia, które jest dla niego dziś najbardziej przychylne  - ocenił wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha w TVN24.

05.07 16:41
0 0

05.07 16:34
0 0

Andrzej Duda jest gwarantem polskiej tradycji, polskich wartości i tożsamości - powiedziała na spotkaniu z mieszkańcami Radomia europoseł Beata Szydło. Dodała, że prezydent głęboko wspiera też programy społeczne i prorozwojowe.

05.07 14:57
0 0

O ile wiem zapraszano kandydatów do Końskich na debatę prezydencką z mieszkańcami, o Lesznie nic nie było mowy do tej pory, Rafał Trzaskowski ucieka do Leszna - powiedział prezydent Andrzej Duda, pytany o propozycję kandydata KO dotyczącą wspólnej debaty w Lesznie.

05.07 14:11
0 0

Dziś Rafał Trzaskowski wszystko wszystkim obiecuje. Wyborcy powinni zobaczyć jaki jest stan jego zobowiązań, które złożył podczas kampanii samorządowej w Warszawie - powiedział Sebastian Kaleta.

05.07 13:17
0 0

Polacy zasługują na debatę między dwoma głównymi kandydatami. Jest ona świętem demokracji i jest to sprawa odpowiedzialności za procedury demokratyczne. To Rafał Trzaskowski może więcej stracić na tym, jeżeli do debaty nie dojdzie. W historii polskich wyborów prezydenckich debata przesądziła tylko raz - w przypadku debaty Lecha Wałęsy z Aleksandrem Kwaśniewskim - ocenił politolog dr Andrzej Anusz w Polskim Radiu.

05.07 12:59
0 0

Sprawa ułaskawienia wykorzystywana jest przez naszych konkurentów politycznych do atakowania prezydenta Andrzeja Dudy i do próby storpedowania kampanii - ocenił wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.

05.07 12:44
0 0

Kwestie programowe ważne dla wyborców, którzy oddali głos w wyborach na innych kandydatów opozycyjnych uwypuklam, albo dodaję do swojego programu - powiedział kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski.

05.07 12:30
0 0

05.07 12:01
0 0

Rafałowi Trzaskowskiemu brakuje odwagi, żeby stanąć do debaty TVP w Końskich. W zamian proponuje coś absurdalnego - debatę organizowaną w Lesznie przez jego własny sztab - trudno taką propozycję traktować poważnie - ocenił zastępca rzecznika PiS, członek sztabu Andrzeja Dudy, Radosław Fogiel.

05.07 11:54
0 0

05.07 11:48
0 0

05.07 11:31
0 0

Sprawy polskiej wsi są mi bliskie i znane, przykładam do nich dużą wagę - mówił prezydent Andrzej Duda. Deklarował również m.in. wsparcie dla rolników i likwidację wykluczenia komunikacyjnego.

05.07 11:17
0 0

05.07 11:02
0 0

- Ja się w swoim programie odnoszę jasno do projektów Platformy Obywatelskiej, projektu Artura Dunina, w którym jest mowa o związkach partnerskich, nie ma mowy o adopcji. Dziwi mnie tego typu pytanie, ze strony lewicy, bo ja w swoich poglądach jestem bardzo konsekwentny i żaden polityk Platformy Obywatelskiej czy ze środka sceny politycznej tak mocno nie występował w obronie tych wszystkich, którzy są przez PiS atakowani, spychani na margines społeczeństwa. Ja zawsze mówiłem o tym, że polityk powinien stać przy wszystkich, którzy są słabsi i im pomagać – powiedział Rafał Trzaskowski w Polsat News.

05.07 10:46
0 0

Od 15 lat mamy klincz, prawicowy klincz. Wyciągamy wnioski. Musimy przestać mizdrzyć się do liberalnych dziennikarzy, którzy poklepują nas po ramieniu i lubią, gdy mówimy o gejach, ale ich sympatia kończy się natychmiast, gdy różnimy się od Platformy. Wtedy dostajemy po głowie i jesteśmy obrażani. Nie potrafiliśmy zbudować swoich mediów - powiedział Krzysztof Śmiszek, poseł Lewicy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".×

KOMENTARZE (25)

Do artykułu: Wybory prezydenckie 2020. Sondaże, głosowanie, wyniki, komentarze [RELACJA LIVE]

 • MIKI 2020-07-06 10:11:45
  Panie Trzaskowski jako prezydent nie możesz sie trzepotać jak chorągiewka, musiała nawet teściowa podpowiedzieć że masz bałagan nieporządek w aucie o czym osobiście się przyznałeś.
 • gesia 2020-07-06 08:36:34
  Zgodnie z badaniami opinii publicznej około 50% wpisów powinna pochodzić od zwolenników Trzaskowskiego. Wygląda na to, że jego zwolennicy nie potrafią pisać, albo ktoś manipuluje wpisami. Najciekawsze jest to, że zwolennicy Dudy piszą ale chyba nie bardzo wiedzą co. Powtarzają tylko formułki wygenerowane przez pisowską propagandę. Zapewne cieszą się, że mogą zobaczyć potwierdzenie swoich "przemyśleń". Czy WNP bierze udział w betonowaniu wyborców Dudy? Czy to to daje jakieś profity?
 • xxxx 2020-07-04 18:01:14
  Ile ty masz lat na pewno 150 bo nikt normalny nie pisze takich bzdetów masakra czym oni was spryskali
 • gregory 2020-07-03 18:12:01
  to prawda nie wiem tylko co za ludzie popierają trzaskowskiego czy tak szybko zapomnieli co zrobil polakom tusk kolezka zabral wszystkim ofe bo miał dziurę w zusie wiec trzask z kolezka rafałkiem polacy obudźcie się duda da
 • Lambda 2020-07-03 13:45:21
  Hutnicy popierają Andrzeja Dudę. Trzaskowski to farbowany lis Tuska i kumpel Nitrasa - próbuje się teraz od nich odciąć, ale ludzie nie są głupi - wiedzą na kogo zagłosować !

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 95.160.44.147
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
WNP - Portal gospodarczy

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. O celach tego przetwarzania zostaniesz odrębnie poinformowany w celu uzyskania na to Twojej zgody. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!